Skocz do zawartości

Okno dachowe 40x40


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, filipert napisał:

Znalazłem Heki za 410 więc oszczędność do MPK (najtańsze 379zł) znikoma.

No tak tylko to Heki bez wentylacji. 

W MPK jest możliwość mikrowentylacji mimo pełnej uszczelki. Tylko trzeba sposobem ;). Mogę jutro zrobić fotkę. Testowałem na wyjeździe w grudniu i dawało radę. Teraz jak przyczepa stoi też tak zostawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

No tak tylko to Heki bez wentylacji. 

W MPK jest możliwość mikrowentylacji mimo pełnej uszczelki. Tylko trzeba sposobem ;). Mogę jutro zrobić fotkę. Testowałem na wyjeździe w grudniu i dawało radę. Teraz jak przyczepa stoi też tak zostawiam. 

Właśnie, że Heki z wentylacją są tańsze. 

Daj ten sposób na wentylację w MPK. 

Tu jest to Heki:

https://allegro.pl/oferta/okno-dachowe-dometic-mini-heki-8223361978

W opisie jest info o tańszym z wentylacją. 

W innych sklepach też z wentylacją widziałem tańsze niż bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

W innych sklepach też z wentylacją widziałem tańsze niż bez. 

Mój błąd - faktycznie z wentylacją są tańsze. W tamtym roku jak kupowałem to takie ceny dostawałem na okna:

Fiamma:
- białe 230 zł
- przeźroczyste: 300 zł

MPK:
- VisionStar M pro: 385 zł (z wentylacją)

Dometic:
- Mini Heki S: 400 zł
- Mini Heki Style: 490 zł (z wentylacją)
- Mini Heki Style: 520 zł (bez wentylacji)

REMItop:
- Vista: 535 zł
- Vario II: 588 zł

Do wieczora podrzucę ten sposób na MPK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak Wy tak wymieniacie, "te zwykłe" okna dachowe z 2 rączkami po bokach na Heki i inne, to może komuś zalega przeźroczysta szyba ze starego (jak cosik to priv proszę, by w temacie nie śmiecić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak pierwsze zdjęcie pokazuje pełne i prawidłowe domknięcie okna:

IMG_20200322_122638.jpg

Jednak jak się w ruchu końcowym przytrzyma lekko pokrywę to można zamiast domknąć, podeprzeć okno. Wtedy uszczelka nie jest dociśnięta i mamy wentylację. Tak to wtedy wygląda:

IMG_20200322_122655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy okno nie jest zamknięte na zamek ? Wiatr może je otworzyć czy tam jest jeszcze jakiś mechanizm który trzyma okno przed otwarciem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, byry007 napisał:

Ale wtedy okno nie jest zamknięte na zamek ? Wiatr może je otworzyć czy tam jest jeszcze jakiś mechanizm który trzyma okno przed otwarciem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

nie jest zamknięte na tą blokadkę co widać na fotce

ale otworzyć się nie ma szans bo jest jeszcze blokadan na ząbkach od regulacji otwarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 14:21, c-kozi napisał:

Ja juz po wymianie.0834c4a33598cfc21f1f6510ce33fa10.jpgbddcf6671b44f54d3d027c880cb1b3fe.jpgbea50a9447e0d2eee9cff3fbdd212eb6.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

cześć, czy możesz podać mi wymiary wewnętrznej ramki w tym oknie, potrzebuję jej wielkość i ile odstaje od dachu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki c-kozi

To z innej beczki jakie okno dachowe na rynku do otworu 40x40 ma najmniejszą ramkę wewnętrzną, ale zarazem spełnia moje kryteria, a więc jest przeźroczyste, otwierane, musi posiadać moskitierę i zasłonkę termiczną. Znalazłem okno Thule Vent, które ma prawie taką ramkę jak to, które chcę wymienić, ale mimo wszystko większą. Mam do wymiany okno firmy omnistor, którą to właśnie Thule zastąpiło, jednak moje okno ma ramkę wew 42x42, a aktualnie produkowane przez thule ma ramkę 46x47. Czy ktoś z Was trafił na takie okno z możliwie małą ramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się podpinam do posta kolegi, z tym że u mnie max szerokość ramki wewnętrznej może wynosić 50cm. Możecie polecić coś porządnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kit napisał:

Montował -_- Ja przykręcałem od góry a czy wystarczy przyciągnięcie dolna ramką to niewiem :]

no ale Ty do blachy przykręcałeś, ja nie chcę przykręcać, wolałbym to tak "sandwiczowo" zamontować. A zadowolony jesteś zez tego łokna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.