Skocz do zawartości

Okno dachowe 40x40


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego przykręcałem :D Na sendłiczu masz równiutko więc samo dociągnięcie powinno być ok :hmm: kilka różnych okien już montowałem ale co i jak to już nie pamiętam Co do samego okna to ... okno jak okno ale myśle że zadowolony jestem  :D

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kit napisał:

Dlatego przykręcałem :D Na sendłiczu masz równiutko więc samo dociągnięcie powinno być ok :hmm: kilka różnych okien już montowałem ale co i jak to już nie pamiętam Co do samego okna to ... okno jak okno ale myśle że zadowolony jestem  :D

To okno ma jeden minus - śmieci które wpadną przez okno i zatrzymają się na moskitierze trzeba albo wystrzeliwać palcem :hehe:, albo wgramolić się na dach i wyciągnąć je przez okno. Żeby być sprawiedliwym rozwiązania z moskitierą roletową czy plisowaną  też często są kłopotliwe do wyczyszczenia. Tu jednak stare poczciwe MPK z uchylaną do wewnątrz moskitierą było najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Wszystko wygląda OK ale nie jestem pewien czy operacja którą gość robi od 6:40' jest konieczna?

Jeśli nie odpycha dolnej części to wg mnie a wręcz jest niewskazana - ale to gdybanie musiałbym mieć to w łapach żeby to potwierdzić
Prawdopodobnie będę miał już niedługo - wtedy Ci odpowiem na 100% - uprzedzam jednak od razu na filmik 15min jednak nie licz  :lol:

5 godzin temu, Voku napisał:

Jak coś mam u siebie chyba Mini Heki Style tylko przyciemniane, złego słowa nie powiem, działa :P  

Ok to okno wiadomo ze jest OK - ma same zalety i jedna wadę :(  w wersji na dźwignie uchylanej a nie wypychanej dla dachu o grub 40-60mm ceny kosmos
Więc 
szukamy alternatyw o rozsądnym kompromisie cena-jakość 

 

7 godzin temu, filipert napisał:

Vent Manual 40x40 Transparent - Thule np. tu 

W sumie Thule jako f-ma mnie przekonuje ale to z bagażników - ma 60mm grub. dla mnie mogłoby być cena podobna jak MPK  - dołączam się do prośby o opinie z realnego użytkowania

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, filipert napisał:

Wszystko wygląda OK ale nie jestem pewien czy operacja którą gość robi od 6:40' jest konieczna?

Nie jest - ja tego nie robiłem. Założenie jest takie że te plastiki mają się nie skosić. Dokręca się wkręt bardzo małym momentem chyba 0,5 N było w instrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak zakupiłem Heki z demontażu ale nowe od dystrybutora Dethleffs'a z Zabrza.

Dzwoniłem i gość powiedział, że jak ktoś kupuje przyczepę/kampera i domawia klimę, to często ląduje w miejscu okna i odsprzedaż takiej "używki" to u nich częsty temat.

Tutaj odnośnik do miejsca zakupu jakby ktoś szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - czesto sa właśnie z tego źródła poklimowego
Jaka grub dachu ?  20-40   czy 40-60 ?

W dniu 28.03.2020 o 19:33, Tomii napisał:

bardzo małym momentem chyba 0,5 N było w instrukcji.

po prostu wkrętak ręczny w dłoń  i z czuciem :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie  - zazdraszczam - to moja zmora z mało której przyczepy po klimie mi spasi a w kampiórach to ludzie wymieniaja gdy szmelc
musze oblookac czy jakiejś wkładki powiększajacej w Heki nie ma opcjonalnie bo jeszcze nie maiłem 40-60 w łapach
jak cos to ponudze Cie o foty środka otworu :) moze by co zmaścił diy
jak sie wkurzę to zrobię zagłębione w dachu - ca 200zł do zaoszczędzenia ale wolałbym na gładko - a u mnie dach blacha i to przetłaczana+9mm armaflex+30mm styrodur + okładzina wewnetrzna - nie ucisnę na 40 za czorta

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Jestem pod wrazeniem jak ten watek podryfowal.  W końcu nabyłem Heki mini S - czyli takie ktore mialem wczesniej. Okno juz dawno wymienione i kilka drobiazgów od razu ogarniętych w przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, smok_wawelski napisał:

no własnie  - zazdraszczam - to moja zmora z mało której przyczepy po klimie mi spasi a w kampiórach to ludzie wymieniaja gdy szmelc
musze oblookac czy jakiejś wkładki powiększajacej w Heki nie ma opcjonalnie bo jeszcze nie maiłem 40-60 w łapach
jak cos to ponudze Cie o foty środka otworu :) moze by co zmaścił diy
jak sie wkurzę to zrobię zagłębione w dachu - ca 200zł do zaoszczędzenia ale wolałbym na gładko - a u mnie dach blacha i to przetłaczana+9mm armaflex+30mm styrodur + okładzina wewnetrzna - nie ucisnę na 40 za czorta

Smoku, właśnie temat zgłębiłem i może być niewesoło w twoim przypadku ale po kolei.

Dzisiaj dotarło okno i okazuje się, że sporo szczęścia miałem, że ono wymontowano z kampera z dachem 30mm, bo jak się okazuje, w trakcie montażu skraca się trwale pewne elementy w ramie okna i ponowny montaż do dachu grubszego byłby, delikatnie mówiąc, nieprofesjonalny i obarczony ryzykiem.

image.thumb.png.3817aae54c4be81ff3bac4b035ad910b.png

Ponieważ nie było instrukcji to zacząłem szukać i najpierw obejrzałem ciekawy film który powinien obejrzeć każdy kto blaszaka klekci i ma przetłaczany dach:

 

potem znalazłem instrukcję:

https://www.manualslib.com/download/1687662/Dometic-Mini-Heki-Style.html

a na koniec znów coś dla fanów blaszanych dachów:

https://mpcamp.pl/pl/p/Rama-adaptacyjna-do-montazu-okna-dachowego-Seitz-Mini-Heki-Dometic%2C-Fiat-Ducato%2C-do-kampera%2C-przyczepy-kempingowej/463

Tak wiec @smok_wawelski powinieneś sporo rozważyć zwłaszcza w temacie przetłoczeń ale na pocieszenie dodam, że te okna w obu grubościach mają bardzo zbliżone, jak nie takie same, ceny. Pisze bo wspomniałeś, że:

W dniu 28.03.2020 o 16:18, smok_wawelski napisał:

w wersji na dźwignie uchylanej a nie wypychanej dla dachu o grub 40-60mm ceny kosmos

 

Jeszcze kilka zdjęć które może coś do dyskusji wniosą

IMG_20200331_170915.jpg

IMG_20200331_171114.jpg

IMG_20200331_171056.jpg

IMG_20200331_171106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieli za info i przestrogę
Problem przetłoczeń dachu znam ale dzięki za uczulenie na ten temat, 
Ramka adaptacyjna jest do kupienia za pół tej ceny za 120zł pojawia sie to na alledrogo co jakiś czas ale fakt szybko znika
Sprawę załatwia również wypełnienie klej+wstawki z tworzywa  po stwardnieniu dopiero znów klej /uszczelniaczi i  okno.
Nie robi sie tego na kleju do wgłębień bo po 2 latach cieknie musi być zrobione na wkładki czy to gotowe czy to DIY.
Skrócona tulejka to najmniejszy dla mnie problem i temu podobne rzeczy - mała tokarka i frezarka w piwnicy mi stoją :) ale tez dobrze że uczulasz na ten temat
Mnie chodzi najbardziej o to czy da się rozsunąć przy zastosowaniu długich tulejek tak aby spełnic 2 warunki:
1/ grubośc dachu 60mm
2/ brak szczeliny/przerwy  wewnątrz kwadratu otworu okna przy rozsuniętej cz dolnej i górnej  do takiej grubości
Z tego co widzę to idzie to tam na zakładke ale czy pozwoli rozsunąc je  na 60mm ?

Dla zobrazowania pozwoliłem sobie wykorzystać Twoje zdjęcie

 

IMG_20200331_171056.thumb.jpg.d5d4994471e777ed513844b6e1f56918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Mnie chodzi najbardziej o to czy da się rozsunąć przy zastosowaniu długich tulejek tak aby spełnic 2 warunki:
1/ grubośc dachu 60mm
2/ brak szczeliny/przerwy  wewnątrz kwadratu otworu okna przy rozsuniętej cz dolnej i górnej  do takiej grubości
Z tego co widzę to idzie to tam na zakładke ale czy pozwoli rozsunąc je  na 60mm ?

Pomiar mało dokładny ale jak widzisz zakładka kończy się przy około 45mm

IMG_20200331_171004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.