Skocz do zawartości

Okno dachowe 40x40


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w Zabrzu - mili ludzie ale tylko do 40mm
Jednak będą Heki - przekonała mnie prostota i masywność regulacji otwarcia - to dobrze rokuje co do niezawodności 
Znalezione i kupione 2 szt do 60mm  w dobrej cenie u Duni - wersja bez ciągłej wentylacji
Cena nie wiele wyżej  jak MPK  430zł/szt nówka - https://allegro.pl/oferta/okno-dachowe-dometic-mini-heki-8223361978

Jeszcze raz @filipert dzięki za wyczerpujące info - myślałem rzeźbić z tych do 40mm bo to w sumie byłoby dość proste taka wstawka   ale  za 110zł/szt  zagryzłem zęby i odpuściłem jednak trochę roboty by było zeby to ładnie wyrzeźbić
Raz się żyje to zaszalałem :) jak się nie odezwę wkrótce to znaczy że albo mnie wirus zeżarł albo że mnie ślubna zabiła :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy jak to jest z tym czyszczeniem moskitiery o czym pisał Kol.Czyś na pierwszej stronie że aby ją wyczyścić z syfu trzeba zdjąć wewnętrzną ramkę- dotyczy Vision Star M pro a czy tak jest też w Mini Heki?I jeszcze jedno pytanie- jakie wymiar pokrywy na dachu ma Mini Heki a jakie Vision Star M pro? Chodzi mi o to by te wymiary były możliwie małe bo niestety mam blisko jednego z okien zainstalowany solar i nie chcę aby był konflikt -stare okna to MPK 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

Vision star trzeba kombinować. Najlepiej wydmuchać z moskitiery od środka. Paszczą bezpośrednio albo kawałkiem rurki.


Wysłane z telefonu emoji12.png

Tak samo Heki. Te okna maja moskitierę/roletkę i jak jest syf to zwijasz razem z syfem.

Paszcza i rurki ? @Tomii gdzieś pisał o "wypstrykaniu" z siatki większych kawałków. Nie widzą lepszego wyjścia. 

Myślę, że na wyjazdach większe liście i komary wypstrykam/wyzbieram uchylając roletkę a w domu użyję dmuchawy do liści żeby dobrze przewietrzyć moskitierę.

Stare MPK które mam obecnie ma moskitierę uchylaną na zawiasie do środka w dół i otwierasz ją całkowicie przy każdym otwieraniu/uchylaniu okna więc cały syf ląduje na podłodze a czasem na paszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mundek28 napisał:

A jak jest z wymiarami pokrywy czy ramki dachowej w porównaniu do starego typu MPK 42?

Może dziś mi się uda wgramolić na dach przyczepy to Ci Vision Stara z wymiaruje, ale porównania nie zrobię bo nie posiadam MPK 42. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 22:44, mundek28 napisał:

I jeszcze jedno pytanie- jakie wymiar pokrywy na dachu ma Mini Heki a jakie Vision Star M pro?

Pokrywa Mini Heki: 47 x 52,5 cm (w najszerszym miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli wymiary sprawiły że muszę zakupić Vision Stara mimo że Mini Heki z wyglądu bardziej solidne -ale może tylko z wyglądu.

A jeszcze jedno. Czy faktycznie aż jedna tuba Dekasealu potrzebna na jedno okno , na dwa nie starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do kompletu najpopularniejszych okien dorzucam wymiary starego MPK wyduszanego (nie znam modelu więc na końcu zdjęcie poglądowe, jest to okno ze stałą mikrowentylacją + roleta+moskitiera)

IMG_20200415_163954.jpg

IMG_20200415_164008.jpg

IMG_20200415_164114.jpg

1558739246247.jpg

Wychodzi, że to kwadrat 46x46

 

w łazience mam bliźniacze MPK ale bez stałej wentylacji i bez rolety i tu wymiar nieco mniejszy

IMG_20200415_163859.jpg

Tak przy okazji, widać, ze zawsze myłem dach przy zamkniętych oknach ? oraz uszkodzenia struktury tworzywa z którego okna są zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mierzcie daszki jesli idzie cos obok na dach a nie tylko korpusy bo to najwiekszy wymiar musze dokładnie dach pomierzyc czy solar o szer. 998mm mi wejdzie do zgrzewów bo z pobieżnego pomiaru wyglada ze ciasnawo


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.