Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Stelaż wymaga podparcia na całej ramie środkowej !!!

Więc ta drewniana odpada

A to pierwsze to nie jest "wkład" do ramy?

Cytat

Stelaż musi być podparty z każdej strony aby stabilnie służył.

@czyś Zapewne o to chodziło80031612_ramaka2.thumb.jpg.2ae0bec3ad03b796bf69af8bcc4ef098.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czemu odpada rzucasz kantrure od boku do boku i masz

Napisałem podparcia diy

Ale spoko nie namawiam nie forsuje kazdy ma prawo kombinowac po swojemu

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozplanowałem solary i okna w trzech wariantach.

Najbardziej przemawia do mnie schemat lewy, przyśrodkowym okno bliżej kuchni, ostatni mniej roboty przy jednym panelu.

1017376010_rozkadpaneliiokien.thumb.jpg.0ef7e9e93afe9393aa84466ba369acb6.jpg

Niebieskie w opcji, zielone jeszcze nie wiem jakie nad łazienką zastosuje.

Najmniej stratne rozlokowanie sklejki 2500x1250 jakie wymyśliłem. Jedna prawie cała wchodzi i przy drugiej kilka cięć. Prawie nie ma odpadu.

1605360112_rozmieszczeniepyt.thumb.jpg.fe351e05cb211af79260b8d6f46299f1.jpg

Wymiary jeszcze nie są dokładne, płyty trochę naddatku więc na ewentualne korekty będzie.

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz tam tyle pomiędzy zgrzewami dachu ?

Twój ciut większy ale mi wychodzi na to ze w łazienkę będę musiał dac 28x28 bo nie wleze chyba inaczej z panelem

 

Mam ok 1390 miedzy zgrzewami +80 na strone prawie ze prostego za zgrzewem ale na tym kulawo bedzie dac katownik a panel 998mm

 

Nie rezygnuj z okna nad łóżkiem będziesz miał goraco i duszno w lecie to wg mnie podstawa 40x40 i nawet went planuje.

Jak boli to prędzej bym nad kuchnia odpuscił niz nad łóżkiem

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 

Nie rezygnuj z okna nad łóżkiem będziesz miał goraco i duszno w lecie to wg mnie podstawa 40x40

Dobrze  mówisz , u mnie nie wstawili i muszę to zrobić , latem gorąco , przed spaniem musiałem otwierać tylne drzwi i robić przeciąg , a i tak nie fajnie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja w Osiołku takie okno zamontowałem ?

W blaszance też raczej będę o tym myślał...

otwor.thumb.jpg.af16e8ecda948424425245ee19a2dd7b.jpg

Skromna dziurka 65x96 ?

A w konsekwencji dach mój wygląda mniej więcej tak...2033114775_dach2018.thumb.jpg.e99b8d92ada64968cc4bd39bdbd2268f.jpg

W łazience i alkowie 40x40

Nad łóżkiem i nad stołem i kuchnią 65x96

Przy zasłoniętych roletach okien bocznych, jest jaśniej niż "na odwrót"

Wentylacja nie wspomnę, a usypianie widząc ten nasz "hotel miliona gwiazd nad głową" - bezcenne!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał , widziałeś mojego kampera , ja tyle miejsca na dachu nie mam , 40x40 się zmieści . Ale myślę zamiast okna o takim wetylatorze  https://allegro.pl/oferta/wentylator-dachowy-a3003-12v-bus-camper-kamper-van-8856579583?   

Na CT ktoś korzysta i twierdzi że jest mega dobry , doliczyć jeszcze trzeba ok. 200 zł na kierownicę powietrza lub plafon od wewnątrz . Ale i tak korzystniej niż turbowent .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niebo i światło jest niemalże tak cenne jak i wentylacja...

Dlatego wolę każde okno szczególnie z clirem...

Chociaż w łazience myślę nad montażem wentylatora w tym oknie 40x40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 20:31, Daleko Od Domu napisał:

Więc ta drewniana odpada

A to pierwsze to nie jest "wkład" do ramy?

@czyś Zapewne o to chodziło80031612_ramaka2.thumb.jpg.2ae0bec3ad03b796bf69af8bcc4ef098.jpg

 

Tak, tylko przyznaję się, mea culpa, zasugerowałem się dyskusją z ostatnich kilku stron, i fotką tego stelaża stalowego ze ścięciem z ramą wokoło i umknęła mi kwestia z zasadniczego projektu - że masz to łóżko przewieszone po szerokości i bez podparcia. 

Kantrura po długości wtedy tak, jak najbardziej. Tylko dałbym wtedy kantrurę plus kątownik lub ceownik (40Hx20, grub. 2 mm), znitowane ze sobą co 20-25 cm ( wyprostuj literki OL ) i poprzeczki oparte na stopce kątownika, plus łączniki j.w. (nie musiałyby być już takie długie), żeby wszystko nie wisiało tylko na śrubach/nitach łączników.  Nadal lekkie, ale pancerne. 

Jak miałoby to być widoczne, czy dotykane/chwytane, lub miało kontakt z pościelą - anoda. Jeśli nie, może być surówka. Surówka brudzi o czasie, i jeśli się ją chwuta/dotyka ręką, robią się plamy (od potu na dłoniach), trudne do usunięcia.

Do alu zawsze dawałem nierdzewkę, i nie było śladów ani korozji, ale też utleniania alu wokoło śruby (przy zwykłej stali różnie bywa, zależy czym była galwanicznie pokryta, i co jest w stopie).

Raczej więcej śrub/nitów małej średnicy, niż mało o dużej, zawsze z podkładkami (alu jest kruche i mało wytrzymałe, więc obciążenia się rozkładają - to ma znaczenie jak wwiercasz się np. w profil zamknięty, gdzie od wewnątrz nie można dać podkładki - np. 4 nity fi 4mm zamiast 2x fi 6mm). Jest trochę dłubania, ale trzyma fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym zająć przy busie, to tylko rysuję...

1422691421_Rozkadrurwody.thumb.jpg.99099e5a5ad5729a3174531de13d38ad.jpg

 

Wodę dam na zwykłym technicznym fi10 do 20 barów, 3 trójników Y i kilka opasek, ssanie od góry z PCV 10mm ciachanej pod skos na końcu. Mniej roboty niż jakiś łącznik i więcej wybiorę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okno zamontowane (z wymuszoną wentylacją), drugie na sypialnie jest w drodzę(szczelne).

1560231665_Zrzutekranu(9).thumb.png.aa2f066e72fc6964e7b361aef3c8f51d.png

Teraz zastanawiam się jakie dać nad łazienką. Na Pewno 28x28, bo byłby problem z ramką. Jaki typ według was najlepiej spisałby się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.