Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Z 70cm i możliwość przejścia bez wysiadania
Wystarczy nawet mniej - drzwi łazienki mają 50-55cm w grodziach kurierskich też nie ma 70. Ale tam chyba widzę jest ławka więc nic to nie daje.
A jak jest ławka to też grodź musi być cała

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te 70cm to mówiłem ile zyskuje się przestrzeni karawaningowej jak wywali się grodź...czyli mając jakieś 3-3,5 paki wcale nie tak mało...

Przejście...to już bardzo śliski temat...ale temat który mnie bardzo interesuje...

A grodź z oryginalnym przejściem...to ups...kolosalne kwoty i oczywiście ni jak to pasuje do zabudowy kampera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem  że te 70 to przejście w grodzi bo dalej napisałeś o przejściu
Gródź z przejściem  na zamówienie tak to dość wysoka kwota,  natomiast używkę grodzi kurierskiej do Mastera widziałem za 500zł
Może i nie pasuje a mnie akurat by pasowała ubolewałem że to do Mastera jakby była do Ducato to już by u mnie siedziała :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówki czy używki ?

Ori za 500zł Master używka i trochę siermiężna konstrukcja ale spoko  stan - nie ściemniam i trzeźwy byłem :) długo wisiała chyba to na alledrogo było  jak znajdę to Ci linkne :)

Mówisz i masz - potaniała na 200zł 
https://allegro.pl/oferta/sciana-grodziowa-z-drzwiami-zabudowa-master-ii-7853677284
druga droższa
https://allegro.pl/oferta/sciana-grodziowa-przegroda-master-iii-movano-iii-8937285924

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś takie szyby ale podwójne? Nie chodzi mi jakieś za kilka tysięcy typowo kamperowe. Chcę tylko, żeby była przyciemniana i podwójna.

b35c09894314baf58371dfe9321f

Czy może wstawić od wewnątrz przycięte przezroczyste plexi? Ktoś już widział takie rozwiązanie? Podwójna aby nie skraplała się woda, sprawdziłoby się to?

Wiem, że czasem zadaje głupie pytania ale lepiej zapytać niż później żałować :)

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na otwieranym mi nie zależy, mam już 3 otwierane dachowe plus 2 wentylatory boczne. Chcę tylko żeby było podwójne i przyciemniane (tak żeby od zewnątrz nie było przez nie nic widać) za rozsądną cenę. Oczywiście też musi wpasować się w drzwi przesuwne. Te kamperowe niestety też zbytnio wyglądają jak kamperowe.

Ale jeśli znalazłeś takie to jak możesz zapodaj linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daleko Od Domu napisał:

Akurat na otwieranym mi nie zależy, mam już 3 otwierane dachowe plus 2 wentylatory boczne. Chcę tylko żeby było podwójne i przyciemniane (tak żeby od zewnątrz nie było przez nie nic widać) za rozsądną cenę. Oczywiście też musi wpasować się w drzwi przesuwne. Te kamperowe niestety też zbytnio wyglądają jak kamperowe.

Ale jeśli znalazłeś takie to jak możesz zapodaj linka.

Smok_Wawelski reklamował kiedyś handlarza z Grzebowilka a ja podpowiem Ci Zacharzew pod Ostrowem Wlkp. https://www.cylex-polska.pl/firmy/rita-bv--przyczepy-kampingowe-11203222.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie okno kamperów odpada...

Chce mieć auto "utajnione", poza tym nie chce plastikowego okna które łatwo "otworzyć"...

 

Co do ciemności...jak zapalisz światło w środku, to zawsze będzie widać co tam jest...chyba że zrobisz ma tyle ciemne że w jasny dzień nie zobaczysz nic za oknem...

4 minuty temu, Daleko Od Domu napisał:

Jednak za dopisek "dla kampera" trzeba srogo płacić...

Bo do kampera znaczy zupełnie inne niż dla większości, musi spełnić bardziej wyśrubowane parametry i do tego wyprodukowane jest 100 czy 1000x mniej niż normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. (dot. grodzi). Miejca mniej, ale może to mieć pewne zalety, głównie ekonomiczne ;) (przerejestrowywanie teraz to chyba jest jakiś kosmos cenowy, z tego co czytam rożne posty - kilkadziesiąt tysięcy trzeba wyłożyć)

Jeśli chodzi o okno w drzwiach suwanych, to jeśli nie chcesz otwieranego, to chyba najlepiej wmontować dedykowane okno do tego modelu (takie jak są w wersjach osobowych) - koszt niewielki, łatwo przyciemnić samemu jakąś folią, choć pewnie dostaniesz już fabrycznie przyciemniane.

Na podwójnych też się będzie skraplać. Nieco mniej, ale będzie. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.