Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Twoja puszka Twój wybór :) 
Ja tylko podpowiadam i zwracam uwagę na to że listwy podłogi stanowią praktycznie fundament pod cała zabudowę wiec powinny być konkretnie przytwierdzone tu ja uznałem że nie należy oszczędzać bo później łapiesz do nich wszystko poprzez sklejkę podłogi - wkręty na końcach praktycznie nie dadzą nic jest gdzieś na CT niedawny post jak było bum i pojechały graty .   Sika do okien dachowych to inny Sikaflex niż ten do podłogi.
Sikaflex 252 w kiełbasie nie wychodzi tez tak strasznie to  57zł 600ml - gorsza relacja cena pojemność to kartusze ok. 40zł za 300ml - najgorsza zaraza cenowa  u Siki to Primery - na podłoge poszło mi ok półtora kiełbasy 292 przy dość gęstych listwach i dość grubych spoinach

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja tylko podpowiadam

I cenie to :) prawdopodobnie jeszcze będę miał milion pytań zanim skończe ;)

Cytat

gdzieś na CT niedawny post jak było bum i pojechały graty 

Dlatego też patrzałem, żeby był dość mocny jak i wytrzymały na drgania. Ale to też zależy jak się całość zrobi, czy wszystko będzie się opierać o podłogę, czy ściany będą grać dużą rolę w stabilizacji.

Cytat

wkręty na końcach praktycznie nie dadzą nic

Jak nie wkręty to grubsze śrubki, bo sam klej to boję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej pracuje przyklejone cała powierzchnia drewno a całkiem inaczej wkręt czy śruba punktowo.
Przy podaniu obciążeń wzdłużnych śruba działa jak klin rozszczepiając drewno - tu ma trzymać klej  dużą powierzchnia a nie śruby
Wielu tak kombinuje  że śruba to fest a klej to g...o  bo tak się to jakoś kojarzy - ale to tylko pozory że śruba trzyma mocniej  oczywiście w założeniu odpowiednio mocnego kleju i prawidłowej technologii klejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dobry patent też  będę robił na nitonakrętki.   Nie zawsze jednak wzmocnienie czy słupek  jest tam gdzie go potrzebujemy - trzeba kombinować tak żeby zabudowa miała jak najwięcej punktów mocowania na wzmocnieniach. Czy na pewno nie wjadą - cóż kamper  czy kampervan na pewno nie jest najbezpieczniejszym pojazdem i gródź w busach to też nie jest bezsensownym wymysłem -  czy pojada to kwestia siły dzwonu ale to może pomińmy  bo przecież nie można tak zakładać że wyjedziemy i będzie dzwon - jednak starajmy się   robić zabudowę mądrze i jak najmocniej oraz jeździjmy tymi pojazdami jak najbezpieczniej :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak ważniejsza jest jej wytrzymałość - w odniesieniu do busa towarowego a nawet można by powiedzieć że dla kampera również -- wg mnie bezpieczeństwo ma priorytet wyższy niż komfort - właśnie chcąc komfortu choć nie akustycznego  w przestrzeni bytowej ściągamy gródź robiąc auto mniej bezpiecznym
Czy przegroda konieczna dla komfortu akustycznego - nie odniosę się w pełni do tego bo u mnie to pierwsza puszka którą buduje. 
Że jakakolwiek przegroda dźwięki tłumi to niewątpliwe ale kampervan to też nie blaszak - natężenie  hałasu dobiegającego z paki zależy  również od tego jak został wygłuszony, sporo zależy też od usytuowania i kształtów oraz materiałów zabudowy
Próg akceptowalnego komfortu akustycznego tez jest różny dla różnych ludzi a bus klekotem 2,8  nie jest bardzo cichy w kabinie choć tak szczerze mówiąc u mnie chyba 1,9 klekot w Sharanie jest głośniejszy  w kabinie w stosunku do 2,8hdi w Jumperze  zalezy to na pewno też od obrotów Sharanem jeżdżę jednak zwykle ciut  szybciej niż busem :) 
Jeśli faktycznie chcemy osiągnąć wysoki komfort akustyczny jest to do zrobienia ale również oprócz paki należy wyciszyć kabinę co jest mocno pracochłonne wziąwszy chociażby ściąganie dechy a bez tego wyciszanie kabiny wg mnie jest tylko połowiczne.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2020 o 00:09, smok_wawelski napisał:

Jeśli bierzesz okapem i prowadzisz kanał wywiewny na nim montując wentylator osiowy należy wygłuszyć kanał bo pracuje jak pudło rezonansowe zwielokrotniając hałas wentylatora.   Wygłuszanie kanałów jest normalną praktyką w wentylacjach w celu wyciszenia ich pracy

To to rozumiem

Ale jak chcesz to zrobić?

Dodam że niezbyt słyszę różnicę miedzy samym wentylatorem a z rurą okapową...po prostu wydajność wentylatora i sama jego budowa nie jest cicha...

O wentylacji też coś tam wiem...ale to niezbyt ma się do tego gdy rura ma 40cm długości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał:

Ale jak chcesz to zrobić?     ...ale to niezbyt ma

np. okleić kanał armaflexem czy czymś podobnym
ma się tylko im mniejsze pudło tym mniejszy rezonans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle rozumiesz - wentylacje izoluje się akustycznie od zewnątrz,   wewnatrz nastąpiłoby szybkie zniszczenie izolacji i kłopoty z jej kawałkami w wentylatorze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie z drugiej strony też będzie rdza? To jest śruba prowadnicy bocznych drzwi. Trochę się boję całe demontować. Najwyżej po pozbyciu rdzy przemaluje antykorozyjną i dam masę uszczelniającą.

IMG_3464.thumb.jpg.eb18820674187d01a8f72487fce6f139.jpg

Edit:

Odczepiłem plastiki na bokach i tylko pod jednym było troszkę rdzy. Ale przy okazji pourywałem te plastikowe bolce, wie ktoś jak to się nazywa żebym mógł kupić nowe?

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Żle rozumiesz - wentylacje izoluje się akustycznie od zewnątrz,   wewnatrz nastąpiłoby szybkie zniszczenie izolacji i kłopoty z jej kawałkami w wentylatorze :) 

Uważasz że wytłumienie 40cm rury schowanej w szafce coś da?

Może jak będzie mi się nudzić na tym przestoju to jakoś to spróbuję zrobić i udokumentować...chociaż niezbyt w to wierzę i na razie będę robił ważniejsze dla mnie "pierdołki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.