Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że boazeria jest z sosny i po niedługim czasie zacznie ciemnieć , więc moja rada to przesmarować całość wodnym roztworem białej bejcy w celu rozjaśnienia i zachowania koloru i po wyschnięciu pomalować dwukrotnie półmatowym "Altaxem" który również  jest na bazie wody. Zastosowanie farb wodorozcieńczalnych na pewno będzie miało wpływ na zdrową atmosferę wewnątrz i nie zabije zapachu naturalnego drewna :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli tylko boazeriia jest sucha, polakierować jak najszybciej chociaż 1x, jeszcze przed zamocowaniem na suficie. Potem na gotowo, na miejscu,  można pociągnąć jeszcze raz lub dwa lakierem dla efektu, ale na surowo do czasu montażu i polakierowania już będzie ciemniała, i trudno będzie to później zatrzymać/niwelować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady :)

Cytat

boazeria jest z sosny

Świerk, przynajmniej pisze tak na stronie producenta.

Chciałbym się zapytać jeszcze czy jak pomaluje to tylko impregnatem przezroczystym to też odpowiednio zabezpieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli tylko bejca lub lakierobejca?

Edit:

Czytałem że i tak przed lakierobejcą trzeba zaimpregnować surowe drewno.

W tym linku impregnatu wyżej jest dopisek

Cytat

Do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń

Więc czy będzie szkodliwe jak jeszcze na to dam lakierobejcę?

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidaron lakier akrylowy - 10 lat temu malowałem w domu drewniane belki i legary imitujące konstrukcję z bali w salonie, trzyma do dziś z ładnym połyskiem. https://www.vidaron.pl/produkty/do-wewnatrz/lakier-akrylowy

bejce dajesz wtedy, gdy chcesz zabarwić drewno na wybrany kolor

impregnaty to kojarzę raczej do drewna konstrukcyjnego: np: szkielet pod dach albo altany, jakieś ławy, ogrodzenia itp. Nie dają drewnie połysku, zabezpieczają przed wodą, pleśnią, grzybami i robakami. Do wewnątrz pomieszczeń nie stosowałem impregnatów.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału wstawiam sklejkę, choć na razie przykręcone tymczasowo bo muszę jeszcze rozlokować gniazdka usb.

IMG_4783.thumb.JPG.f8e3d0548b4370971addb1487adb43df.JPG

Dzisiaj przyszło z Chin, jeszcze muszę kupić jakiś potencjometr do regulacji obrotów.

IMG_4790.thumb.JPG.abcb610f5a6616952b1df7434b5a867f.JPG

Trochę krzywo, już nie chciało mi się poprawiać przez deszcz, ważne że trzyma wkręty wentylatora. Muszę wykombinować jakiś okap do tego.

IMG_4789.thumb.JPG.129db29ca342c345dc6aaca75281bc50.JPG

Obok za łączeniem będzie drugi w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbytnio nie znam się na elektronice więc się spytam, czy taki potencjometr będzie dobry: 100 ohm

https://allegro.pl/oferta/potencjometr-osiowy-100ohm-0-125w-20mm-spike-8952943536

do wentylatora 12v 0,2 ampera? Choć chciałbym, żeby tylko o połowę zmniejszał prędkość obrotów.

Cytat

Ostatnio zatankowałem busa do pełna i po pewnym czasie zobaczyłem, że pod nim jest kałuża ropy:/ Wylałem jakieś 10-20l, gdzieś u góry jest nieszczelność.

Przyczyna jest uszkodzony korek pompy paliwa... tylko czemu one są takie drogie...

IMG_4798.thumb.JPG.a82c011024663ed41ef887b1be50000d.JPG

Drugi wentylator w łazience zamontowany

IMG_4800.thumb.JPG.9ba0439892599236fcc0dcd33c563974.JPG

IMG_4799.thumb.JPG.d4e339019d8e927eaf7b6383e62521a9.JPG

Jako płytę na łóżko wykorzystałem oryginalną sklejkę z podłogi busa ma ona 12mm więc konstrukcja powinna być dość mocna. Jeszcze tylko przykręcę ją do ramy nitonakrętkami.

IMG_4803.thumb.JPG.a9295af4bee0672496925d533edcee13.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Daleko Od Domu napisał:

wykorzystałem oryginalną sklejkę z podłogi busa ma ona 12mm więc konstrukcja powinna być dość mocna

przemyśl wentylację materaca 

 

6 godzin temu, Daleko Od Domu napisał:

czy taki potencjometr będzie dobry: 100 ohm

nie
zastosuj jakiś gotowy regulator obrotów DC 12V - odpowiedni do mocy jaka ma silnik wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Cytat

przemyśl wentylację materaca 

Faktycznie przyda się, będę musiał wyfrezować dziury.

Cytat

zastosuj jakiś gotowy regulator obrotów DC 12V - odpowiedni do mocy jaka ma silnik wentylatora

Znalazłem coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/4000201438737.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.481e2dbeUA4H8R&algo_pvid=4b2ae4e9-1d17-4c1c-84a0-81d76f6ad216&algo_expid=4b2ae4e9-1d17-4c1c-84a0-81d76f6ad216-19&btsid=0ab6f82315911247757544847e520b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Tylko ma 2 ampery a w opisie wentylatora jest 0,2 czy nie spali wentylatora? regulatora z mniejszym amperażem nie znalazłem...

Pytanie z innej beczki, według was jaki kolor tapicerki najlepiej pasuje do mojego sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Ali taki regulator to ok 25zl wg mnie nie ma sensu ciągnąć od żółtych łapek.

Piszesz że wiatrak ma pobór 0,2A to ma 0,2Ax12V= 2,4W. coś mi to za mało się widzi przy tej wielkosci sprawdź

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.