Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Daleko Od Domu napisał:

Okno zamontowane (z wymuszoną wentylacją), drugie na sypialnie jest w drodzę(szczelne).

Ja wiem że profile są drogie pod okno ale te paski butylu w profilach podejrzewam że długo nie wytrzymają, butyl jest owszem dobry ale do uszczelniania a nie szpachlowania 2cm dziur.

Widziałem ostatnio taki durny patent na filmiku "kapitan przyczepa" a teraz widać już naśladowców.

 

Przecież można taki profil zrobić bardzo tanio/prosto/szybko z plastiku ,aluminium czy nawet odpowiedniego drewna zabezpieczonego, nie całość ale takie trapeziki sobie wyciąć i wtedy butyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Profile nie sa tragicznie drogie idzie upolować za 120zł do 40x40
Równie dobrze sprawdzają się wkładki wyrównujące  ale nie z drewna lecz a tworzyw - każde drewno wcześniej czy później zgnije na dachu no chyba że nasączane ciśnieniowo terem  jak podkłady kolejowe :) 
Klejone grubą warstwą okno dachowe lubi się rozwarstwiając i przeciekać, butyl nie załatwi właściwie wyrównania - to jest środek uszczelniający a nie wypełniacz.
Jeśli jeszcze nie przykleiłeś radze zdemontuj i zrób wypełnienia - najpierw wklej wkładki, wyrównaj daj stężeć dopiero później klej okno
Nie wiem czy nie będziesz płakał na tę wentylacje ciągłą - mnie szlag zawsze trafiał jak w przyczepie było cieplutko a w łazience było zimno

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a nie szpachlowania 2cm dziur.

ma wysokość 9mm ale i tak dużo.

Cytat

Jeśli jeszcze nie przykleiłeś radze zdemontuj i zrób wypełnienia

Raczej tego już nie odkleję, dałem cały sikaflexem 252, obsmarowałem butyl z zewnątrz jak i od środka. Ale coś jeszcze wymyślę bo trochę miejsca zostało, więc wcisnę tam coś.

Przy następnym inaczej zabiorę się do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smok_wawelski napisał:

Równie dobrze sprawdzają się wkładki wyrównujące  ale nie z drewna lecz a tworzyw - każde drewno wcześniej czy później zgnije na dachu no chyba że nasączane ciśnieniowo terem  jak podkłady kolejowe :) 

smoku  ja wiem że ty lubisz sobie popisać zamiast zająć się swoją budową  :)

To ja napisałem o drewnie  i to w ostateczności i tak jak pisałem odpowiedniego gatunku + odpowiednio zabezpieczone.

Ale chyba przesadziłem bo na drewno i tak by poszedł butyl a później  pu40 czy inna sika więc i tak to lepsze nawet z brzozy niż to jak mu się woda wleje pod dach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pasza napisał:

smoku  ja wiem że ty lubisz sobie popisać zamiast zająć się swoją budową

Myślę @pasza że forum jest własnie od pisania  więc to nic złego - a to czy ktoś buduje czy nie buduje to jego sprawa  a nie Twoja -  a może już nie buduje albo skończyłem budować  i mam czas  - tak czy inaczej nie Tobie mówić mi co i kiedy mam robić bo jestem wolnym człowiekiem

2 godziny temu, pasza napisał:

Przecież można taki profil zrobić bardzo tanio/prosto/szybko z plastiku ,aluminium czy nawet odpowiedniego drewna zabezpieczonego, nie całość ale takie trapeziki sobie wyciąć i wtedy butyl.

Zgadza się tak napisałeś odnośnie drewna.
Napisałeś też że profile drogie więc zaprzeczyłem  - aczkolwiek 120zł to też nie jest tak mało - dla jednego może i tanio dla drugiego może i drogo - nie mnie zaglądać komuś w kieszeń 
Napisałeś też o 2 centymetrowych dziurach - chyba raczej z suwmiarka nie byłeś nigdy na dachu Ducato, nawet z metrówka by wystarczyło bo 1cm to różnica zauważalna nawet na oko.  To co napisałeś o wypełnieniu jest słuszne ale nie  do końca jest  właściwe - bo wypełnienia na butylu się nie klei, nie napisałeś również że należy wkleić wypełnienia i wyrównać klejem do płaszczyzny dachu oraz  dać spoinie stężeć a dopiero na drugi dzień kleić okno dachowe  a taka technologia właśnie jest tu właściwa więc to dopisałem bo Twoja lakoniczna  informacja nie była pełna.    Nie napisałeś także że puszka ma nieco wypukły dach więc pasuje to nieco to wyrównać  klejem przygotowując pod klejenie okna dachowego, które ma płaski kołnierz. 

@Daleko Od Domu  252 to dość mocny klej konstrukcyjny - wydaje mi się tu być za mocnym klejem  myślę że 221 by  spokojnie wystarczył
 


 
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasza napisał:

 

Widziałem ostatnio taki durny patent na filmiku "kapitan przyczepa" a teraz widać już naśladowców.

Dokładnie, masz rację. Jak zobaczyłem jak montują te okno to kopara mi opadła i od razu pomyślałem szkoda ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, smok_wawelski napisał:

Zgadza się tak napisałeś odnośnie drewna.

smoku hej ja do ciebie nic nie mam ale zamiast pisać do mnie ty takie grzeczne pierdzielenie o niczym niby do nikogo a przecie to było do mnie ,pisz jak człowiek a nie grzeczny boot o niczym

 

 

Edytowane przez pasza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy w temacie Kapitana to co myślicie o jego panelach? Czy nie uszkodzą mu się jak ma wystawione poza obrys dachu? Zawsze jest większa szansa, że zahaczy o gałęzie czy jakiś mocniejszy podmuch wygnie i połamią się. Co prawda dużo nie wystają ale zawsze zwiększa to ryzyko uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej gumie?

https://allegro.pl/oferta/tasma-gumowa-oslona-plaskownik-uszczelka-30x5-mm-8635653958

Guma jest elastyczna przez co mniej roboty niż w przypadku płaskownika aluminiowego bądź pcv.

Tylko ile lat ona wytrzyma. Ale penie lepsze od butylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daleko Od Domu napisał:

Skoro jesteśmy w temacie Kapitana to co myślicie o jego panelach? Czy nie uszkodzą mu się jak ma wystawione poza obrys dachu? Zawsze jest większa szansa, że zahaczy o gałęzie czy jakiś mocniejszy podmuch wygnie i połamią się. Co prawda dużo nie wystają ale zawsze zwiększa to ryzyko uszkodzenia.

a czy lusterka ci się nie uszkodzą bo wystają poza obrys?

robisz jak ty uważasz jeśli masz taką potrzebę aby wystawały to później się z tym liczysz, każdy panel to ryzyko.

 

Z panelami się wstrzymaj może , ja np. planowałem panele z 400W a jak pojeździłem to stwierdziłem że nie są mi potrzebne wcale jedynie jak kamper stoi teraz w zarazie to by mi się przydał taki z 50W z regulatorem na 2 aku aby były pełne bo musiałem do domu wziąć podładować.

(nie znam tego co budujesz jaka lodówka itp. więc to tylko tak)

 

3 godziny temu, Daleko Od Domu napisał:

Co myślicie o takiej gumie?

https://allegro.pl/oferta/tasma-gumowa-oslona-plaskownik-uszczelka-30x5-mm-8635653958

Guma jest elastyczna przez co mniej roboty niż w przypadku płaskownika aluminiowego bądź pcv.

Tylko ile lat ona wytrzyma. Ale penie lepsze od butylu.

taka guma by mi się przydała :)

myślę że będzie dobre tylko czy taka guma na butylu nie będzie jeździć może lepiej ją pu40/sika przykleić a może jednak spytaj smoka o te ramki za 150zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie zamontowane, tym razem użyłem gumę zamiast butylu ale niestety po dzisiejszym deszczu odkryłem, że w jednym rogu jest przeciek... Będzie trzeba kombinować jak to uszczelnić.

IMG_3700.thumb.JPG.e9c14dae93bc24443cef34f6897292ea.JPG

Zostało tylko okno nad łazienką, ale to w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno nad łazienką zamontowane, trochę napaćkałem siką.

IMG_4746.thumb.JPG.ca6e35f47a4c07c107e0e13e94435356.JPG

Wlew wody

IMG_4749.thumb.JPG.b229d50e51a78e7cef3b42e18793d591.JPG

W następnym tygodniu będę zabierał się za szkielet łóżka i boazerie na sufit, może też sklejkę na ściany jak będzie mi się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogło być lepiej ale bez odpowiednich narzędzi i miejsca pracy jest to trochę trudno. Na górę dam sklejkę 6,5 mm.

IMG_4771.thumb.JPG.610df9c0d648c13643bf0a06c9630e90.JPG

5 godzin pracy, ale jestem zadowolony z efektu, jutro dokończe pród, choć nie cały bo jeszcze nie mam przygotowanego kabla do solara.

IMG_4775.thumb.JPG.766ac73f8b689edc41bcd72cfae5ebf9.JPG

Jak się uda to w tym tygodniu obije ściany w sypialni i kabinie prysznica.

Ostatnio zatankowałem busa do pełna i po pewnym czasie zobaczyłem, że pod nim jest kałuża ropy:/ Wylałem jakieś 10-20l, gdzieś u góry jest nieszczelność.

Edit: ile dawaliście kabla, bo ja miałem szpulę 100m i troszkę brakło.

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czym najlepiej pomalować boazerie żeby dało najlepszy efekt. Edit: Chodzi o sufit, tylko tam będę ją miał.

Edytowane przez Daleko Od Domu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.