Skocz do zawartości

Budowa własnego domu


Daleko Od Domu

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Daleko Od Domu napisał:

Przegroda zostaje, jedynie co wyciąłem otwór na okno co da więcej światła jak i pomocne przy nagłych wypadkach.

przemyśl to.

rezygnując z przejścia pomiędzy szoferką a częścią mieszkalną tracisz wg mnie jedną z największych zalet kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cytat

Jeśli chodzi o okno w drzwiach suwanych, to jeśli nie chcesz otwieranego, to chyba najlepiej wmontować dedykowane okno do tego modelu (takie jak są w wersjach osobowych) - koszt niewielki, łatwo przyciemnić samemu jakąś folią, choć pewnie dostaniesz już fabrycznie przyciemniane.

Oczywiście, że dedykowane fabrycznie przyciemniane.

Cytat

przemyśl to.

rezygnując z przejścia pomiędzy szoferką a częścią mieszkalną tracisz wg mnie jedną z największych zalet kampera.

Nie to, że nie chcę tylko przepisy stoją na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Misio napisał:

Co do ciemności...jak zapalisz światło w środku, to zawsze będzie widać co tam jest...

U mnie w cepce jak zasłonię wszystkie rolety w oknach to z zewnątrz nie widać, że światło się pali w środku ;) Testowane parę razy.

No może, jakby było ciemno jak w .... to może bym coś zobaczył, jednak prawie zawsze coś tam się świeci, czy to latarnia w oddali, czy to łysy czy gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś za "brutalna" mi się wydaje by to był oryginał z homologacją...

Ale może masz racje

To jest Ori z homolką do Mastera

Występuje w wersji z oknami i bez

Zauważ że dwie jednakie amatorskie nie byłyby takie same

Do Trojaczków niestety jak dotąd nie spotkałem.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

(przerejestrowywanie teraz to chyba jest jakiś kosmos cenowy, z tego co czytam rożne posty - kilkadziesiąt tysięcy trzeba wyłożyć)

Mylisz pojęcia i tworzysz mity kosztów.

Przerejestrowanie z ciężarowego na spec kemping bez zmiany miejsc to nadal te same przepisy i koszty - kosztuje dalej tyle samo czyli kilkaset zł. To tylko po spełnieniu wymagań dot. wyposażenia przegląd rozszerzony na OSKP+DR

 

Natomiast kosztuje sporo homologowana zmiana miejsc lub zmiana przez importera samoch sprowadzonego jako ciężarowy tu wchodzi jeszcze akcyza

 

Jeśli Samoch jest krajowy to dla dwu miejsc jest to koszt ok 10-11tys wg wchodzi w to wszystko fotele Intap montaż łącznie z homol. PIMOT oraz OSKP to cena z krakowskiego Hitbusa. Dajesz ciężarowy i odbierasz z kwiatami na spec kemping.

Oczywiście zabudowa musi być zrobiona z PKD 45.20z

Zasady określa rozporządzenie z 15 stycznia 2020

 

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zachowaniu grodzi okno koniecznie
Okna typowo kamerowe kupiłem Dometic S7p 90x50 za 500zl jak nowe i torebka z moskitiera za 300zl. Koszt takiego kpl nowych byłby rzędu 2600zl, jeśli Dometic S4 to ok2000

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z akcyzą? Czytałem gdzieś, że jak przerejestrowujesz z ciężarowego na campera/osobowy to musisz dopłacić brakującą akcyzę. dla silników > 2 litry, akcyza na auto osobowe to 18,4% - więc masz jakieś 20000zł do zapłaty w przypadku w miarę nowego busa). Jesteś w stanie gdzieś to sprawdzić/potwierdzić/zaprzeczyć? To oczywiście nie jest opłata za przerejestrowanie tylko uregulowanie akcyzy, (jak już się lubisz czepiać słówek). To dotyczy tylko aut importowanych czy krajowych też? Jesteś w stanie podlinkować jakieś akty na ten temat?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto w Polsce minimum rok to już nie ma akcyzy...

 

Smoku - sorrki, ale patrząc po zdjęciach ,  jakoś nie przekonuje mnie ta "fabryczność" i homologacja...ale to nie ważne teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL nie ma chyba fabryk dostawczaków, więc wszystkie są sprowadzane - czyli jednak akcyza przy przerejestrowaniu jest (?)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Przerejestrowanie z ciężarowego na spec kemping bez zmiany miejsc to nadal te same przepisy i koszty - kosztuje dalej tyle samo czyli kilkaset zł. To tylko po spełnieniu wymagań dot. wyposażenia przegląd rozszerzony na OSKP+DR

Nie wszedzie ?

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

W PL nie ma chyba fabryk dostawczaków, ...

Vw Poznań

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator przyszedł, choć narazie jeden drugi zawieruszył się po drodze choć wysłane w tym samym czasie i nawet nr dostawy różnił się tylko 1 cyfrą...

 

A5FD8DE7-7AEF-4DC7-AE56-C6175D661754.thumb.jpeg.b67bc06c6b0525d1444038647fffa2fe.jpeg
 

Testowałem przejście w przegrodzie i przecisnę się bez problemu.

Tylko obije krawędzie jakąś gumą Może wzmocnie też jakimiś płaskownikiem aluminiowymi blacha podczas przechodzenia wygina się no i wstawię okno. Pewnie jakaś plexi przykręcane na śrubę z pokrętłem gwiazdkowym lub czym podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kit napisał:

Vw Poznań

tylko caddilaki? Czy coś większego też tam powstaje?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.