Skocz do zawartości

Mam dużego vana, szykuje się zamiana?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jezdze 8 km do pracy i po miescie moj 2.0 dCi tez pokazuje 10 l na 100 , cały bajer jest czy auto się rozgrzewa do temp roboczej .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, filipert napisał:

Piszę o tych różnicach, bo to spory silnik i wiele osób obawia się spalania o którym krążą legendy i sam miałem spore obawy

Kolega miał kiedyś długiego vana z silnikiem 6,8 w dieslu. Twierdził, że z ładunkiem ok 600 kg (szmaty) nie przekraczając 130 km/h w trasie miał spalanie około 12 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. To downsizing zabija przyjemność jazdy i powoduje stress przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregor887 napisał:

 To downsizing zabija przyjemność jazdy i powoduje stress przy dystrybutorze.

Dokładnie, moje auta typu suv zawsze były 3.0 240km w górę, spalanie w granicach 10-13l, teraz mam suva 2.0 benzyna 320km:puk: jak dla mnie papierowe gdzie przy 140km/h czuje że ten silnik się męczy i  nie ma przyjemności z jazdy, nie ma lekkości w prowadzeniu tego auta. spalanie bez przyczepy akceptowalne ale z przyczepą już słabo, zobaczcie sami, wszystko trasa, pierwszy zapis z przyczepą około 70km, następne to przejazdy z max prędkością do 120km/h, w żadnym aucie z normalnym silnikiem 3.0:winner:nie było takiej różnicy z przyczepą i bez, a tamtymi na pusto śmigałem 140-160km/h, oczywiście bez przyczepy?

 

20211014_220601.jpg

20211014_220613.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnie 3 tygodnie Viano stał się autem podstawowym a przy temperaturach w okolicy 5-10*C i trasach czasem zaledwie 10km średnio nie da się domknąć w 10l/100km a bardziej trzeba liczyć 12l.

Kluczowa jest tutaj temperatura zewnętrzna wpływająca na moment osiągnięcia optymalnej temperatury dla silnika. Niestety nie mam dogrzewacza spalinowego ale może wrzucę elektryczny, bo pod domem i nawet w pracy miałbym 230V. Na plus i ku wielkiemu zaskoczeniu jest za to podgrzewacz elektryczny dla wentylacji, ciepło dmucha z nawiewów prawie od razu po ruszeniu autem, teraz wiem dlaczego alternator ma 180A.

Spalania wkoło komina i w cyklu miejskim zależą od tak wielu czynników, że nie warto się nad tym rozwodzić. Viano zakupiłem głównie do jazdy w trasie i tak na drodze ekspresowej pali około 10l i przyspieszając o każde 10km, trzeba by doliczyć kolejny 1l, jazda drogami lokalnymi do 9l.

Myślę, że u mnie realny będzie taki wynik solo

IMG_20211106_075917.thumb.jpg.2a52743b80d66326ea2f09e84f59c323.jpg

Zweryfikowałem też dokładność wskazań komputera co do resztki paliwa w baku, zaskoczyło mnie wskazanie dystrybutora :hmm:

image.png.e5c2572fc2a7c53fdf9efbcc356fbcd8.png

Powyższym na razie zamknijmy dyskusję o spalaniu. Powrócę do tematu jak będę miał dane spalania z przyczepą.

 

Na razie podczepiłem tylko na chwilę aby sprawdzić instalację haka i zrobiłem małą rundkę

IMG_20211121_154326.thumb.jpg.78a704705601fea0cc3e0e8a3ad01c0c.jpg

Wątek poziomu przyczepy jest tutaj, jakby coś, nie powiem jak się mknie w trasie i jak się mija z TIRami, ale manewry i przyspieszenie zgodnie z oczekiwaniami bez zastrzeżeń :yes:

Auto, dostało kompletną konserwację podwozia i profili zamkniętych. Sporo było czyszczenia starej powłoki, ale ocena blacharza bardzo pozytywna, był wręcz zaskoczony dobrym stanem blach, zostały jeszcze dwa pęcherzyki na błotnikach, ale to już po nowym roku bo chcę lakierować całość zamiast wyprawek.

Ponieważ idzie zima (podobno) a w pakiecie zakupowym dostałem zimowe obuwie, mała zmiana image

image.thumb.png.b738d155fa485eb845e460679b1eae1f.png

Przy okazji wyeliminowano drgania w przedziale 100-120km/h spowodowane przez złe wyważenie kół, a już obawiałem się, że to będzie wał.

Auto cieszy, rodzina zadowolona, dzieciaki cały czas kłócą się kto otwiera a kto zamyka elektryczne drzwi. 

Miał być montowany elektryczny podnośnik/winda w bocznych drzwiach, ale ostatnio spotkałem Viano z taka windą i po prezentacji oraz krótkiej rozmowie z użytkownikiem, chyba temat odpuszczę. Na razie używamy dwóch podjazdów i wózek mieści się z tyłu, pomimo pełnego składu siedzeń, a docelowo muszę kupić składaną rampę, która jest bezpieczniejsza niż dwa podjazdy i będzie od razu miała zastosowanie jako rampa do przyczepy. W bagażniku zaś zamontuję podnośnik/żuraw który kupiłem do Sorento, to pozwoli na ładowanie wózka bokiem i cofnięcie kanapy aby poprawić komfort podróży dla kompletu pasażerów.

Nie żałuję przygody z Sorento, zwłaszcza, że świetnie się sprawowało, ale teraz jesteśmy pewni, że SUV nie jest dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, filipert napisał:

Nie żałuję przygody z Sorento, zwłaszcza, że świetnie się sprawowało, ale teraz jesteśmy pewni, że SUV nie jest dla nas.

Przy Waszym zapotrzebowaniu na przestrzeń bagażową, super brykę wybrałeś i widzę, że nie będziesz żałował :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, filipert napisał:

....Niestety nie mam dogrzewacza spalinowego ...

Poważnie? ... sprawdzone? 

55 minut temu, filipert napisał:

Ostatnie 3 tygodnie Viano stał się autem podstawowym a przy temperaturach w okolicy 5-10*C i trasach czasem zaledwie 10km średnio nie da się domknąć w 10l/100km a bardziej trzeba liczyć 12l.

...

Spalania wkoło komina i w cyklu miejskim zależą od tak wielu czynników, że nie warto się nad tym rozwodzić. Viano zakupiłem głównie do jazdy w trasie i tak na drodze ekspresowej pali około 10l i przyspieszając o każde 10km, trzeba by doliczyć kolejny 1l, jazda drogami lokalnymi do 9l.

Myślę, że u mnie realny będzie taki wynik solo

IMG_20211106_075917.thumb.jpg.2a52743b80d66326ea2f09e84f59c323.jpg

Zweryfikowałem też dokładność wskazań komputera co do resztki paliwa w baku, zaskoczyło mnie wskazanie dystrybutora :hmm:

image.png.e5c2572fc2a7c53fdf9efbcc356fbcd8.png

Powyższym na razie zamknijmy dyskusję o spalaniu. Powrócę do tematu jak będę miał dane spalania z przyczepą.

...

To jest ok ? 

Wcześniej chyba pisałem, mi wersja 2.2 150KM paliło 9-10 trasa ,miasto 12 z przyczepą 14-15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

Chyba tutaj gdzieś powinien wisieć

 

Czym paćkałeś i ile (o ile można wiedzieć) orientacyjnie kosztowała taka przyjemność?
Teoretycznie na grudzień umówiony jestem na mazanie mojego Sharana zabezpieczeniem Waxoyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomii napisał:

Czym paćkałeś i ile (o ile można wiedzieć) orientacyjnie kosztowała taka przyjemność?
Teoretycznie na grudzień umówiony jestem na mazanie mojego Sharana zabezpieczeniem Waxoyla.

Nie wnikałem co to za preparat, oddałem człowiekowi który zna się na rzeczy :)

U mnie było sporo czyszczenia starej powłoki

IMG_20211002_110551.thumb.jpg.bf89f34831f0a831f1700eb17761ffa4.jpg

i rudego nalotu.

Poszło 12kg czarnego + jeszcze robiłem konserwacje profili zamkniętych.

Całość nieco przekroczyła tysiaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.