Skocz do zawartości

Konwersja vanów w kampery


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, smok_wawelski napisał:

...wykorzystałeś ori ławke wywaliwszy ja z przodu  ? 
Ta z  mojego służbowego "kampera" ławka jest zaraza niespecjalnie wygodna ...

Tak, wykorzystałem oryginalną ławke tyle że z anglika ;)

Narazie układ siedzeń standardowy bo jeździmy w 3 i nam to wystarcza A tylna ławka z przeciwległym obróconym fotelem kierowcy zapewnia całej trójce miejsce przy stole ;)

"niespecjalnie wygodna" ... to się wszyscy w tej kwesti zgadzają :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie kapkę więcej - idzie tanio kupiony moduł z przyczepy ok 70x115 ze ścianami mi wyjdzie

 


 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kit napisał:

Narazie układ siedzeń standardowy bo jeździmy w 3 i nam to wystarcza A tylna ławka z przeciwległym obróconym fotelem kierowcy zapewnia całej trójce miejsce przy stole

Właśnie o takim czymś myślałem. Mógłbyś zmierzyć, ile to zajmuje podłogi? Czyli ławka + stolik. Muszę wprojektować sobie łóżko, łazienkę, siedzenia i stolik w długość podłogi ładunkowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

A jeszcze mnie nurtuje łazienka: Jaki macie/planujecie wymiar łazienki?

U mnie kapkę więcej - idzie tanio kupiony moduł z przyczepy ok 70x115 ze ścianami mi wyjdzie

Zależy jaki dasz kibel i brodzik  oraz jaką umywalkę - przemyśl, narysuj przymierz się w zasymulowanym gabarycie żebyś nie przeklinał  
Zbiornik szarej na spodzie, odpływy a co tu pisać rura w dół po prostu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smok_wawelski napisał:

przemyśl, narysuj przymierz się w zasymulowanym gabarycie żebyś nie przeklinał  

właśnie dokładnie to robię. Ja i familia jesteśmy chudzi więc mieścimy się wszędzie bez problemu na szerokość. Ale mamy problemy wysokościowe w zamian. w H2 byśmy się nie zmieścili. Nawet o h3 się obawiam ;) Przez to samo łóżko będzie musiało być wzdłóż, więc zajmie ze 40cm więcej niż by zajeło w poprzek - dlatego najchętniej bym bra daily gdyby nie ta dramatycznie niska ładowność - boję się że po zamontowaniu zabudowy już nie będzie masy na jakieś drobiazgi albo hak, bagażnik i rowery

Gdzie smoku kupowałeś komplet łazienkowy?

6 minut temu, smok_wawelski napisał:

odpływy a co tu pisać rura w dół po prostu

Zimą nie będzie problemu?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpera  kupiłem w Ostrowi Maz., wracając wziąłem łazienkę w Grzebowilku pod Mińskiem - jest tam taki kemping szrot i sporo dobra wszelakiego :)  extra to kawałek by było dymać z Kraka

noooo kurde wpadłem....  tak tym razem odstąpiłem od moich zasad i pojechałem po auto  o 150-200km dalej niż moje zasady :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Właśnie o takim czymś myślałem. Mógłbyś zmierzyć, ile to zajmuje podłogi? Czyli ławka + stolik. Muszę wprojektować sobie łóżko, łazienkę, siedzenia i stolik w długość podłogi ładunkowej ;)

Ławka ze stolikiem zajmuje prostokąt 116x90 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kit Dziękuję,  dobrze się domyślam, że stolik jest umiejscowiony tak:??

IMG_20191204_101454.thumb.jpg.00ec73d60b3203ee5cef80d075ed6ebc.jpg

czyli zabiera z "długości" ładunkowej 90cm? Przepraszam, że Cię tak męczę ale to jest dla mnie kluczowe przy wyborze vana z odpowiednią długością podłogi ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka polecam przejrzeć budowy campervanów na blaszankach na forum camperteam.pl Jest tam już tego cała masa i masa przeróżnych rozwiązań zabudowy na różnych modelach (trojaczki, sprintery itp) długościach L2/3/4 wysokościach H2/H3 itd itp. Masz tam wiele gotowych rozwiązań i wyważonych drzwi, także można podejrzeć co Ci pasuje, tak samo jest kilka polskich grup fejsbukowych. (pomijam już masę zagranicznych źródeł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zrobilem szkic i podstawowymi wymiarami może coś pomoze ?  

Nam zalezalo na dobrej komunikacji (jak najszersze przejście) i sensownym miejscu przy stole Celowo jest jest mala lazienka bo tam najmniej spedzamy czasu i jestesmy chudzielce wiec starcza ?

IMG_20191204_114838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno skrzytam z Twojego doświadczenia jeszcze ;)
Interesuje mnie jeszcze ile powinno być okien dachowych i gdzie powinny być umieszczone. Dwa są ok? (jedno większe w "salonie" i jedno mniejsze w kiblu?)

Teraz już wiem, że "trojaczki" odpadają: są za krótkie - moja zabudowa wymaga 420cm. 

[łóżko 200 + łazienka 105 + stolik z siedzeniami 116]

Najciekawsze propozycje to transit lub movano/master one mają w okolicach 1,1 - 1,2t ładowności i długość 4,2 lub 4,3m; Są jeszcze iveco daily || sprinter || crafter o bardzo fajnej długości  - 4,6m i to by było super - ale krytycznie niskie ładowności - w tej chwili to mnie od nich odstrasza.

Teraz będę musiał sobie oszacować ile mogła by ważyć zabudowa z elementami które by mnie interesowały, łóżko (piętrowe chyba 2+1) łazienka, lodówka,  szafka "kuchenna", szafki boczne, zbiorniki, markiza, rowery z bagażnikiem oraz wyposażenie luzem. (garnki, talerze, materace, śpiwory, ubrania itp.), ścianki działowe łazienki, okna dachowe, okna boczne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.