Skocz do zawartości

Adria Adora 673 pk


M&D

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pirmin napisał:

tylko w takim razie poco w dowodzie piszą co mogę ciągnąć

Bo tu chodzi o hamulec, w dowodzie jest podana masa przy stosowaniu ,,hamulca,, a najazdowy wg przepisów hamulcem nie jest. Taka niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 24.07.2020 o 17:28, M&D napisał:

Witam,

Prowadzi się dobrze chociaż w kwestii doświadczenia z jazdy to nasza pierwsza przyczepa? Oczywiście trzeba mieć odpowiednio ciężkie auto,bo jest to spory zestaw. Parkujemy z tirami? Reszta jak w Polsce... jak są koleiny to wolniej i tyle 100 na h się nie pojedzie?

Mamy ogrzewanie Alde i ogrzewaną podłogę -obecnie stacjonujemy nad morzem i super sie to sprawdza. Przyda się na pewno klima na cieplejsze klimaty ?Z gadzetów mamy solara, wodę na stałe na zewnątrz,  prąd na stronie lewej przełożony, bo dzieci mamy zdolne?, od strony wejściowej mamy zewnętrze przyłącze gazu z systemem dual control, przyłącze gazu od zewnątrz i przyłącze prądu z obu stron,  co jest funkcjonalne. Moskitiery we wszystkich oknach i rolety. Najważniejsze oczywiście do tej przyczepy mamy moover to jest absolutne must have musi być porządny nie słaby, bo nie ujedzie!!! Do zestawu mamy markize omnistor 1200 plus ściany obelink to też się sprawdza ok. Łazienka i wc oczywiście są ekstra ?  No i fakt jak to wszystko zamontujesz zostaje ci mała ładowność ale w naszym przypadku to nie do końca ważne, bo nie jeździmy osobówką?

Pierwsze awarie mamy już też za sobą? Ha ha 

Przyczepa kupiona w od przedstawiciela Adrii w Niemczech sporo taniej niż w Polsce niestety łączie z transportem na lawecie do Polski? 

Ile Tobie waży ta przyczepka z dodatkami? Bo obawiam się że jak dołożę klime, moover, markizy, przedsionek, rowery plus zastawa kuchenna i pełna lodówka to na ciuchy już kg braknie ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W drugim samochodzie mam DMC 2540kg i wg dowodu mogę ciągnąć przyczep 2000kg, MW to 1920kg, biorąc pod uwagę przelicznik w tym przypadku nie mogę ciągnąć przyczepki DMC 2000kg??


W DR masz wartość dla przyczepy z hamulcem. Hamulec najazdowy nie jest hamulcem w myśl polskich przepisów i dopuszczony do użytku jest pod warunkiem stosowania przelicznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Pilnujesz nacisku na hak? Przy takim doświadczeniu pewnie tak.  Moja ma 8m i rowery na tylnej ścianie, jedną oś i realnie waży 1650-1750kg. Już smax jechał z nią stabilnie 100kmh na stałe, a bywało wiele więcej. 

Teraz przy ok 2800kg masy holownika dobrze jedzie i 125kmh podczas wyprzedzania. Na stałe jadę 95-105 w zależności od warunków i odległości do pokonania. Jest bardzo komfortowo przy nacisku 90-100kg. Dłuższe budki muszą taki mieć, nie ma innego wyjścia.

Atc nigdy nie załączyło się na autostradzie.

Może Adria jest lepiej wyważona, inne zawieszenie i dla tego lepiej się jedzie, nie będę się tu kłócił bo nie w tym rzecz, bym targał Adrie to bym mógł polemizować a tak mogę tylko poczytać co piszecie, ale jak jest tak jak opisujecie to duży plus dla Adrii

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Pirmin napisał:

Pytanko takie, jestem świeży z przyczepami i nie bardzo rozumie tych Waszych przeliczników, mam BMW X5, jaką bezpiecznie maksymalnie przyczepie mogę ciągnąć? Masa pojazdu to 2040kg, DMC to 2795 kg, a wg dowodu rej mogę ciągnąć przyczepke masie maks 2700kg. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Znalazłeś się w wątku o innym temacie.

Proponuję dział "Przepisy, uprawnienia i ubezpieczenia" do poczytania i dyskusji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, peja76 napisał:

Może Adria jest lepiej wyważona, inne zawieszenie i dla tego lepiej się jedzie, nie będę się tu kłócił bo nie w tym rzecz, bym targał Adrie to bym mógł polemizować a tak mogę tylko poczytać co piszecie, ale jak jest tak jak opisujecie to duży plus dla Adrii

U mnie w LMC też problemów nie ma,  buda ciężka, szeroka i długa a holownik d... nie urywa. Ale nie widzę różnicy w prowadzeniu przy 80 a 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,co do wagi no fakt razem z tym wszyskim, co mamy już zamontowane w przyczepie po zapakowaniu lodówki zapasów, sprzętu do kuchni itp zostało 50 kg ale my akurat pakujemy jeszcze busa więc nie ma problemu. 
Gdzie stacjonujecie , chętnie zobaczyłbym ba żywo budkę. Jest na mojej liście zakupowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jacekzoo napisał:

U mnie w LMC też problemów nie ma,  buda ciężka, szeroka i długa a holownik d... nie urywa. Ale nie widzę różnicy w prowadzeniu przy 80 a 100km/h

Ja widzę, w spalaniu :D Ja tam ustawiam tempomat na 95km i tak sobie śmigam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Może Adria jest lepiej wyważona, inne zawieszenie i dla tego lepiej się jedzie, nie będę się tu kłócił bo nie w tym rzecz, bym targał Adrie to bym mógł polemizować a tak mogę tylko poczytać co piszecie, ale jak jest tak jak opisujecie to duży plus dla Adrii

myślę, że marka jest tu bez znaczenia. Ważniejszy jest układ wnętrza i zdrowy rozsądek przy planowaniu wyposażenia dodatkowego. U mnie masa po zakupie na pusto to było 1120kg więc pozostałe 600kg trzeba było zamontować i zapakować sensownie co miało największy wpływ na wyważenie budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mandrol napisał:

@Pirmin, poczekaj na model 2021- tam już będziesz miał bardzo dużą  ładowność przy DMC2500?

Wszystko ładnie, ale wtedy niestety wg przeliczników moje X5 tego nie pociągnie, niby w dowodzie 2700 ale wg przelicznika 2101 da rade, więc lipa.

5 godzin temu, M&D napisał:

Hej,co do wagi no fakt razem z tym wszyskim, co mamy już zamontowane w przyczepie po zapakowaniu lodówki zapasów, sprzętu do kuchni itp zostało 50 kg ale my akurat pakujemy jeszcze busa więc nie ma problemu. 

Nie ma problemów z pakowaniem do samochodu, ale nie o to chodzi żebym woził ciuchy w aucie... no chyba że macie jakiś system na to co w aucie a co w przyczepie wozić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z pakowaniem do samochodu, ale nie o to chodzi żebym woził ciuchy w aucie... no chyba że macie jakiś system na to co w aucie a co w przyczepie wozić
Witam

Załóż nowy temat, będziemy radzić...

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.