Skocz do zawartości

Adria Adora 673 pk


M&D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Duże przyczepy rulez i duże okna też
20200725_112839.thumb.jpg.cfb29db71bcf8cdaa156598eb2e53e23.jpg
Nawet bez movera spokojnie można zakotwiczyć i zrobić sobie obozowisko na ponad 3 miesiące
Jedynie klimy żal
Klima to wg mnie must have w przyczepie. Wtedy odpada szukanie cienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, w kilka dni nie dało się ogarnąć instalacji? Ani Adria ani dealer z DE nie umieli odpisać czy mam podłogówkę pod francuzem. Elcamp twierdził, że nie ma ale czas montażu wybiegał poza ramy czasowe mojego wyjazdu. Dachowej nie chcę bo okno jest na tyle przyczepy przy piętrusie (chłopcy mieliby za zimno) a nowej dziury w dachu nie chcę dziergać.

Myślę tutaj w Espanii nad innym rozwiązaniem- mam nadzieję, że się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mandrol napisał:

Jacku, w kilka dni nie dało się ogarnąć instalacji? Ani Adria ani dealer z DE nie umieli odpisać czy mam podłogówkę pod francuzem. Elcamp twierdził, że nie ma ale czas montażu wybiegał poza ramy czasowe mojego wyjazdu. Dachowej nie chcę bo okno jest na tyle przyczepy przy piętrusie (chłopcy mieliby za zimno) a nowej dziury w dachu nie chcę dziergać.

Myślę tutaj w Espanii nad innym rozwiązaniem- mam nadzieję, że się uda?

Mi o podłogówce odpisali, ale tak że miałbym po rurach... najlepiej sprawdzić kamerą termowizyjną, masz wtedy 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 00:03, jacekzoo napisał:

Acha 

Typowa rozkmina kogoś kto takiego sprzętu na haku nie widział. Ot co

witam, z wjazdem to tylko kwestia wprawy... ;), jak się popieści to wszędzie się zmieści... ;)

pozdrawiam

IMG-20200802-WA0006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie ciężka dyskusja była na temat dużej przyczepki, ja powiem tak, zamówiłem i czekam na odbiór modelu 673, uważam jest idealna dla rodzin z dziećmi. Co do prawka to akurat mam, holownik też mam odpowiedni także kwestia opanowania jazdy i tyle. A jak kolega wyżej napisał jak się popieści to się wszędzie zmieści. Ja wole mieć dużą niż małą. Napisze Wam jak pierwsze wrażenia pod koniec sierpnia jak wrócimy pierwszego wyjazdu.

Tak przy okazji na co wrócić uwagę przy wypadzie z przyczepką, jakieś Wasze spostrzeżenia. Mam też pytanko jak jest winietami Czechy, Austria, Słowacja? Kupuje się drugą na przyczepe?

Drugie pytanko a A4, mam Autopay i samochód wklepany w system, jak jest z przyczepą? Jak rozpozna kamera że jade z przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autopay na bramkach rozpoznaje tylko auto ( bez przyczepy ), ale przy rozliczeniu na e-mail przychodzi już poprawne rozliczenie za caly zestaw. 

Jeśli chodzi o prowadzenie to max 85km/h dla mojego zestawu, Auto obciążone 2,5t przyczepa 1,95t, powyżej tej prędkości zaczyna być niepewnie, ta przyczepa jest długa i tu pojawia sie problem... nie dla mnie ja na tempomacie ustawiam 85 i gra muzyka, nie spieszy mi się, wystarczy że w robocie muszę zapierd... 

ruszanie wiadomo... 1,95t na haku to rakiety nie ma ( holownik 180koni/automat) daje radę 

hamowanie i prowadzenie, bajka tu adria i alko zrobiły robotę :)

mój zestaw ma 14,4m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sebastian Daroń napisał:

 

Jeśli chodzi o prowadzenie to max 85km/h dla mojego zestawu, Auto obciążone 2,5t przyczepa 1,95t, powyżej tej prędkości zaczyna być niepewnie, ta przyczepa jest długa i tu pojawia sie problem... nie dla mnie ja na tempomacie ustawiam 85 i gra muzyka,

 

To jest to co opisywałem, 85km/h taką przyczepą ok, więcej jazda nie komfortowa, nie bezpieczna. Jak na wyjazd długi i w jedno miejsce ok, można 85km/h, ale jak ktoś na weekendy tak jak my to szkoda czasu i trzeba gnać, wtedy najlepiej  przyczepa 2.30 szeroka i max 5,5m długa, 100-110km/h na luzie bez spiny.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 85kmh będzie bezpieczniej, taniej - paliwo, ewentualny mandat. Jestem bardzo ciekawy czy ten metr długości w stosunku do mojej i Mandrola robi taką różnicę w jeździe. Próg komfortowej jazdy to ja bym zawiesił powyżej 120kmh. Dopiero wtedy czułbym się spięty. Mam wrażenie, że coś nie tak z wyważeniem  budki. Przypominam, że z takim ogonem nacisk musi być bliski max, czyli prawdopodobnie 100kg. U mnie delikatnie lepszy stosunek wagi bo min 2700-2900 do 1700kg. 

@MandrolTwoj przejazd do Hiszpanii też chyba nie był poniżej 100kmh? Na Twoim miejscu kupiłbym na szybko klimę w markecie lub zamówił kurierem z Polski. 

Kolega, który nie widzi sensu dla takich przyczep - ludzie z Polski jeżdżą normalnie budką Adria Alpina 905. Czyli sama budka ma ponad 10m. Widziałem ich w Chorwacji, w sezonie. Ja zimą byłem z moją na Istrii, nawet parcelę zmieniałem bo było dużo cienia.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, infer napisał:

Kurde robicie mi smaka na ta budkę :)

Nie jesteś sam :)

Choć w interesujących mnie układach i budżecie niewiele jest używanych Adrii. Mam wrażenie, że ta marka dopiero zdobywa nasz rynek i za kilka lat sytuacja mocno się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jaki masz nacisk na hak?

w holowniku max dopuszczalny nacisk 85kg, i tak mam na haku w/g wagi

12 minut temu, maarec napisał:

Oczywiście 85kmh będzie bezpieczniej, taniej - paliwo, ewentualny mandat. Jestem bardzo ciekawy czy ten metr długości w stosunku do mojej i Mandrola robi taką różnicę w jeździe. Próg komfortowej jazdy to ja bym zawiesił powyżej 120kmh. Dopiero wtedy czułbym się spięty. Mam wrażenie, że coś nie tak z wyważeniem  budki. Przypominam, że z takim ogonem nacisk musi być bliski max, czyli prawdopodobnie 100kg. U mnie delikatnie lepszy stosunek wagi bo min 2700-2900 do 1700kg. 

@MandrolTwoj przejazd do Hiszpanii też chyba nie był poniżej 100kmh? Na Twoim miejscu kupiłbym na szybko klimę w markecie lub zamówił kurierem z Polski. 

Kolega, który nie widzi sensu dla takich przyczep - ludzie z Polski jeżdżą normalnie budką Adria Alpina 905. Czyli sama budka ma ponad 10m. Widziałem ich w Chorwacji, w sezonie. Ja zimą byłem z moją na Istrii, nawet parcelę zmieniałem bo było dużo cienia.

twoj stosunek to nie delikatny... tylko 1tona różnicy i to pewnie to robi robotę, co do szybkości to już nie jeden zestaw widziałem złożony w rowie, więc jak dla mnie to 85km/h wystarczy nie spieszy  mi się a i drogi nie nadgonię jadąc 120km/h, pozatym kupując taką budę liczyłem się z tym że nie będę zapindalać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.