Skocz do zawartości

Adria Adora 673 pk


M&D

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=8007]maarec[/mention], moja to maleństwo przy tej Adorce Metr może robić dużą różnicę...

Kilka dni wcześniej rozmawialiśmy wieczorem o tej właśnie z podwójnymi drzwiami bo nam się przypomniała kiedy ją oglądaliśmy w DE- wtedy twierdziłem, że taka długa na jednej osi to może być problem z jazdą ale widzę, że kolega [mention=36430]M&D[/mention] daje radę to i moje DS też pewnie dałoby radę bo z moją 573 jedzie bez problemu. Nie wiem jak to Adria zrobiła ale moja jest wyważona idealnie pomimo 2 butli w bakiście, koła zapasowego, Alde i całego szpeju pod przednim francuzem. Oczywiście pod podkową i w szafkach kuchennych na osi też zapakowane i na tyle pod piętrusami też zapodana reszta gratów potrzebna na 3 miesiące więc pewnie pod te 2 tony podeszło Gdyby ta 673 była z DMC2200 to bym się może skusił bo 200kg ładowności to jednak za mało dla mnie (wiem, jak walczylem z każdym kilogramem przy poprzedniej La Vicie). No i wtedy też holownik do wymiany na coś w Twoim stylu bo DS nie puści po 1.33 (w DR jest 2200) a L200 ze swoimi 154 kucykami to chyba nie najlepsze rozwiązanie (sprawdzę go pewnie w zimie podczas wyjazdu na Sylwka do Niedzicy).

Chętnie bym tę 673 zobaczył ponownie

[mention=36430]M&D[/mention], co to za awarie Ci się przytrafiły?

Tą Adrie z dwoma drzwiami miałem okazję widzieć w Wiedniu, a potem spotkaliśmy się ponownie na Węgrzech Skoro dojechał z Wiednia nad Balaton tymi drogami węgierskimi, które są wyrobem drogopodobnym to zestaw musi się prowadzić przyzwoicie Zestaw w ogóle był z Danii ciągnięty chyba Touranem

IMG_20200712_190231.thumb.jpg.ddfe0de915942a93390bff2f321af88e.jpg

 

Taka ciekawostka, to na tym kempingu w Wiedniu był zakaz przyczep dwuosiowych. Czemu? Nie mam pojęcia, wjazd był duży, parcele też. Może takich kempingów jest więcej? Może dlatego Adria robi takie długie przyczepy na jednej osi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OMG!!! Touran ma 2000kg na haku? Mój miał tylko 1500...

Nie mam pojęcia. Generalnie widzę za granicą że nasz przelicznik jest jednak sensowny i logiczny.

 

Kilka przykładów dziwnych zestawów to wspomniana Kia Sportage ciągnąca Alpinę 663, ten Touran powyżej, czy Peugeot 3008 ciągnący Fendta jakiegoś 6 metrowego, czy nawet Fabia z Knausem Sport 500...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, kierowcy z zachodu mają czasem dziwne zestawy, może jak pilnują 80kmh to da się tym bezpiecznie po autostradzie jechać.

@mandrol - zapomniałem, że Twoja taka mała :). Adrię z dwoma drzwiami zakupił też jeden z kolegów spoza forum i planuję ją niedługo pomacać przy okazji :)

Oczywiście ten metr różnicy ma olbrzymie znaczenie. Z wyważeniem nie ma problemów, jednak trzeba pamiętać, że to kawał budki.

Przyczepy na 2 osiach miewają negatywny wpływ na nawierzchnię, może dlatego nie są mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, infer napisał:
6 minut temu, jacekzoo napisał:
I inne przepisy

Otoz to. Na wyspach ciągasz tyle ile w dowodzie bez przelicznika

A w niemczech to co masz w dowodzie tyczy się masy własnej a nie dmc, tam np golfem możesz ciągać pustą lawetę

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Przepisy przepisami a zdrowy rozsądek to coś innego, to że według DR możemy holować 2000kg to nie znaczy ze mamy w to ślepo
wierzyć i na siłę tyle podpinać.

Tylko tam gdzie brakuje zdrowego rozsądku muszą być przepisy ?

 

ja np jestem zwolennikiem 1,33. Tylko żeby to było jakoś jasno usankcjonowane, a nie że każdy uważa inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w niemczech to co masz w dowodzie tyczy się masy własnej a nie dmc, tam np golfem możesz ciągać pustą lawetę
I to ma sens. Jesli auto może ciągnąć X kg to powinna być brana pod uwagę waga rzeczywista..ale to temat rzeka :)

@M&D gdzie urlopujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to. Na wyspach ciągasz tyle ile w dowodzie bez przelicznika
Tylko co z tego. Kia Sportage może ma na haku 2000 kg, ale jego DMC to 2100 z małym hakiem. Więc ciągnąć Alpinę 663 ciągniemy prawdopodobnie przyczepę cięższa niż auto. Niby zgodnie z przepisami ale czy bezpiecznie? Wątpię
I to ma sens. Jesli auto może ciągnąć X kg to powinna być brana pod uwagę waga rzeczywista..ale to temat rzeka default_smile.png

@M&D gdzie urlopujecie ?
U nas teoretycznie też tak powinno być. Zwróćcie uwagę, że O1 to nie DMC a MMC przyczepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego. Kia Sportage może ma na haku 2000 kg, ale jego DMC to 2100 z małym hakiem. Więc ciągnąć Alpinę 663 ciągniemy prawdopodobnie przyczepę cięższa niż auto. Niby zgodnie z przepisami ale czy bezpiecznie? Wątpię
Pelna zgoda. Pytanie jak takie auto jest homologowane. Jak producent wylicza te cyferki nie mam pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda. Pytanie jak takie auto jest homologowane. Jak producent wylicza te cyferki nie mam pojęcia
Też nie mam pojęcia. Zestaw wyglądał komicznie. Kia Sportage jest chyba mniejsza niż mój Scenic, i DMC też chyba ma mniejsze. Ale na haku 2000 jednak z jakiegoś powodu ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:
13 minut temu, infer napisał:
Pelna zgoda. Pytanie jak takie auto jest homologowane. Jak producent wylicza te cyferki nie mam pojęcia

Też nie mam pojęcia. Zestaw wyglądał komicznie. Kia Sportage jest chyba mniejsza niż mój Scenic, i DMC też chyba ma mniejsze. Ale na haku 2000 jednak z jakiegoś powodu ma

To zobacz na mojego byłego jeepa, dmc miał 2495, mw ok 1900 z tego co pamiętam ale na haku 3350 ? fakt że miał 4x4 ale nie wyobrażam sobie podpiąć taką przyczepę, buda miotała by nim jak resorakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz na mojego byłego jeepa, dmc miał 2495, mw ok 1900 z tego co pamiętam ale na haku 3350 fakt że miał 4x4 ale nie wyobrażam sobie podpiąć taką przyczepę, buda miotała by nim jak resorakiem
Podobnie jak Touareg ma 3.5t :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.