Skocz do zawartości

Adria Adora 673 pk


M&D

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, pasza napisał:

przyczepa luksus ale ja takich na drogach nie widzę ?

Takie i jeszcze większe widać ale na kampingach one nawet nie są rejestrowane tylko  nowe z lawety na kamping , okopane + jakiś taras z desek i opłata za cały rok co rok

Bądźmy szczerzy jaki sens ma taka przyczepa? mobilne to to nie jest wcale + zmiany kategorii prawka ,zmiana auta ,viatole + milion innych aby pojechać kilka razy w roku?

 

ciekawe że kamper z taką zabudową to z 150tys Eu minimum a ta do wyrwania pewnie za 25-tys eu https://it.adria-mobil.com/caravan/adora/673-pk 

oczywiście taki lux kamper to też bezsens bo nie wjedzie w sezonie na 60% kampingów a na dziko już zapomnij, ten cały luksusowy kibel itd jest mu więc zupełnie zbędny bo na drogim kampingu ma wszystko w jeszcze większym rozmiarze i luksusie. :)

 

 

Łooo... ale żeś wymyślił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, jacek00 napisał:

Dlaczego ma niby nie wjechać? Kempingi są pełne luksusowych kamperów. Nawet takich wielkich

Ok nie będę się licytował kto co widział  , mogę i ja podać przykłady ale po co to widać na drogach i w statystykach to jest promil?

Zwyczajnie z marszu znajdź w sezonie miejsce na 10-12m campera ,(oczywiście nie w tym roku z c-19),  zapomnij lub jedziesz na ściernisko bez cienia gdzie bym nawet nie chciał stać za darmo.

Oczywiście są miejsca które wcześniej zarezerwują za słoną opłatą  ale po to mu to wszystko? jaki ma to sens?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie będę się licytował kto co widział  , mogę i ja podać przykłady ale po co to widać na drogach i w statystykach to jest promil?

Zwyczajnie z marszu znajdź w sezonie miejsce na 10-12m campera ,(oczywiście nie w tym roku z c-19),  zapomnij lub jedziesz na ściernisko bez cienia gdzie bym nawet nie chciał stać za darmo.

Oczywiście są miejsca które wcześniej zarezerwują za słoną opłatą  ale po to mu to wszystko? jaki ma to sens?

 

 

Ja nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnić. Rok w rok widuje takie wielkie przyczepy czy kampery. Bez problemu znajdują miejsce na wszystkich kempingach na których i ja byłem. Na normalnych parcelach. Naprawdę taka dłuższą przyczepa w niczym nie przeszkadza na kempingu nie przeszkadza.

 

Co do słońca to odkąd mam klimę w przyczepie to przestałem się przejmować gdzie stawiam przyczepę. Mogę stanąć nawet na totalnej patelni. Te wielkie przyczepy czy kampery też pewnie mają klimy więc im pewnie też wszystko jedno.

 

A co do uprawnień czy zmiany auta to dziś do większości średnich przyczep o DMC 1500 potrzebujesz już E do B więc bez znaczenia czy ciągniesz 1500 czy 2000 kg. Holownik? Też nie jest problemem za granicą. Jak pisałem takie duże przyczepy ciągają tam Kia Sportage czy VW Tiguanem. Dodatkowe opłaty? W większości krajów opłaty są takie same bez względu czy ciągniesz DMC 750 kg czy DMC 2000 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Łooo... ale żeś wymyślił 

łooo a ty co ty sam osobiście o tym myślisz? wysil się więcej.

Ja tylko tak od siebie piszę to co oczywiste i co obserwuję a co niektórzy starają się nie widzieć i potwierdzać wątpliwymi wyjątkami czym  tylko potwierdzają o czym pisałem.

Dobranoc,,

Edytowane przez pasza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pasza napisał:

łooo a ty co ty sam osobiście o tym myślisz? wysil się więcej.

Ja tylko tak od siebie piszę to co oczywiste i co obserwuję a co niektórzy starają się nie widzieć i potwierdzać wątpliwymi wyjątkami czym  tylko potwierdzają o czym pisałem.

Dobranoc,,

Zasadnicze pytanie: ciągałeś dużą budę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnić. Rok w rok widuje takie wielkie przyczepy czy kampery. Bez problemu znajdują miejsce na wszystkich kempingac

A ja widzę to co napisałem i na Istrii praktycznie mieszkam.

Fakt przyczepa taka to lux jak sobie wcześniej zarezerwujesz i wiesz że wjedziesz ( a tu masz ograniczenia )

Nie nie znajdą miejsca bo w ~30% nie dojedziesz na kamping  wcale ze względu na gabaryty a w następnych 40-50%  w sezonie nie znajdziesz takiego długiego miejsca 

Więc jak widać jest gorzej niż pisałem na początku bo nie 60% raczej 70% nie  wjedzie w sezonie bez wcześniejszej rezerwacji  odpowiedniego kampingu który pomieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie ma co bić piany. Mala buda i przedsion rulez.

Kolega przytoczył argument z d.... .

 

673 jak dla mnie idealna buda.m, nie jestem jednak przekonany czy 1 os da radę.

 

@pasza nie każdy jedzie do Chorwacji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pasza napisał:

A ja widzę to co napisałem i na Istrii praktycznie mieszkam.

Fakt przyczepa taka to lux jak sobie wcześniej zarezerwujesz i wiesz że wjedziesz ( a tu masz ograniczenia )

Nie nie znajdą miejsca bo w ~30% nie dojedziesz na kamping  wcale ze względu na gabaryty a w następnych 40-50%  w sezonie nie znajdziesz takiego długiego miejsca 

Więc jak widać jest gorzej niż pisałem na początku bo nie 60% raczej 70% nie  wjedzie w sezonie bez wcześniejszej rezerwacji  odpowiedniego kampingu który pomieści

Acha 

3 minuty temu, infer napisał:

Jacek nie ma co bić piany. Mala buda i przedsion rulez.

Kolega przytoczył argument z d.... .

 

673 jak dla mnie idealna buda.m, nie jestem jednak przekonany czy 1 os da radę.

 

@pasza nie każdy jedzie do Chorwacji

 

 

Typowa rozkmina kogoś kto takiego sprzętu na haku nie widział. Ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Zasadnicze pytanie: ciągałeś dużą budę?

Nie i  nie widzę w tym sensu, może gdybym miał jechać na 5 mies do Portugalii zimować w jednym miejscu ale ale  bym się tam zanudził już po 3dniach :)

Ok ja rozumiem twoją potrzebę takiej przyczepy ale widzę co widzę na drogach , mi   się nawet nie chce markizy rozwijać korbką  czy krzeseł z stolikiem wyciągać na 2-3 noce :)  a czymś takim 15metrów zestaw to bym nie ruszył  na miej niż miesiąc ,ale co ja bym miesiąc robił w jednym miejscu?

 

Rozumiem że każdy to widzi inaczej ale ja widzę takie na stałe a nie na drogach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pasza napisał:

Nie

I tu piesek pogrzebany

12 minut temu, pasza napisał:

gdybym miał jechać na 5 mies do Portugalii zimować w jednym miejscu

Kto mówi o Portugalii?  Na pół roku! 
ja mam fakt ciutke krótszą, ale niewiele. I dla mnie nie jest problemem pojechać nawet na jedną nockę. Nie mowiąc już o wyjazdach weekendowych czy długoweekendowych
 

 

12 minut temu, pasza napisał:

mi   się nawet nie chce markizy rozwijać korbką  czy krzeseł z stolikiem wyciągać na 2-3 noce

To może karawaning nie jest dla Ciebie? Mkże celuj w hotele w jakiejś Hurgadzie?

12 minut temu, pasza napisał:

czymś takim 15metrów zestaw to bym nie ruszył 

Ty byś nie ruszył a inni nie marudzą i po prostu jadą

12 minut temu, pasza napisał:

ja widzę takie na stałe a nie na drogach.

To mało jeszcze widziałeś

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

To może karawaning nie jest dla Ciebie? Mkże celuj w hotele w jakiejś Hurgadzie?

Nie che mi się na resztę odpowiadać bo  takie nijakie od czapy.

Do Hurgady bym pojechał w bo nie byłem zwyczajnie a to może być ciekawe doświadczenie w podróżowaniu i może faktycznie by mi się spodobało ?

Z mych obserwacji wynika że namiot to jest to, widzę że i tak większość jeździ tylko w sezonie  i tylko na tydzień/2 a taki namiot pompowany pomkną w kilka minut to jest ciekawe ,  o kamera trzeba dbać opłacać cały rok a  zestawem z cepką 15metrów z viatolami itd.  gdyby mi dali nawet za darmo na wyjazd  to bym odmówił bo to kłopot.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę to co napisałem i na Istrii praktycznie mieszkam.

Fakt przyczepa taka to lux jak sobie wcześniej zarezerwujesz i wiesz że wjedziesz ( a tu masz ograniczenia )

Nie nie znajdą miejsca bo w ~30% nie dojedziesz na kamping  wcale ze względu na gabaryty a w następnych 40-50%  w sezonie nie znajdziesz takiego długiego miejsca 

Więc jak widać jest gorzej niż pisałem na początku bo nie 60% raczej 70% nie  wjedzie w sezonie bez wcześniejszej rezerwacji  odpowiedniego kampingu który pomieści

Na jaki kemping nie dojedzie taka przyczepa? Podaj konkretne przykłady bo naprawdę jestem ciekawy. Być może jeździmy w inne miejsca, być może nasze doświadczenia są różne, bo ja byłem już na kilkuset kempingach - we Francji, Niemczech, Włoszech, Chorwacji, Słowenii, Węgrzech, Czechach, Słowenii i Polsce i przyznam że nie pamiętam aby gdziekolwiek był problem z dojazdem. Na Istrii też byłem i było tam masę wielkich przyczep.
Nie i  nie widzę w tym sensu, może gdybym miał jechać na 5 mies do Portugalii zimować w jednym miejscu ale ale  bym się tam zanudził już po 3dniach

Ok ja rozumiem twoją potrzebę takiej przyczepy ale widzę co widzę na drogach , mi   się nawet nie chce markizy rozwijać korbką  czy krzeseł z stolikiem wyciągać na 2-3 noce   a czymś takim 15metrów zestaw to bym nie ruszył  na miej niż miesiąc ,ale co ja bym miesiąc robił w jednym miejscu?

 

Rozumiem że każdy to widzi inaczej ale ja widzę takie na stałe a nie na drogach.

 

 

Przyjechał sobie taki zestaw do Wiednia, pobył dwa dni, rozłozyl nawet dmuchany przedsionek po czym się zawinął i pojechał nad Balaton. Cuda jakieś

 



a  zestawem z cepką 15metrów z viatolami itd.  gdyby mi dali nawet za darmo na wyjazd  to bym odmówił bo to kłopot.
 
 
 


Z jednej strony piszesz że mieszkasz praktycznie na Istrii a z drugiej o przyczepie z viaTOLL. viaTOLL to tylko Polska. Praktycznie każdy inny kraj to opłata za holownik. Więc jaki to problem viaTOLL dla Niemca, Duńczyka czy Holendra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dyskutować każdy ma to, co lubi i jak mu pasuje my mam trójkę dzieci i nam pasuje taka duża, bo zabieramy jeszcze często babcie?. Naoglądaliśmy się różnych przyczep i różnych układów nawet tych dwuosiowych. I ten w 673 pk nam pasuje idealnie. Osobny prysznic, osobny kibelek kto nie ma małych dzieci ten pewnie już zapomniał jaka to jest akcja siku razy 3 .....?Pomyśl kolego jaki jest model rodziny w Polsce to będziesz miał odpowiedz dlaczego takich przyczep nie ma. Metr w tą czy w tamtą  jak masz moovera nie robi  parkowaliśmy na Alexsie gdzie było full,  a jak ktoś nie lubi jeździć z dużym zestawem to tylko namiot mu zostaje. My jeździliśmy tak Twingo z 20 lat temu i daliśmy rade do dziś pamiętam nasze wyjazdy, było super ! Mąż wołał włącz klime, a ja kręciłam korbką okno otwierałam i klima była ? Pamiętam przeciekający namiot w Polsce, suszenie w aucie ....Dla mnie nie ważne, duże czy małe, ważne, że można z rodzinką pojechać i powdychać morskie powietrze, posiedzieć nad jeziorkiem, pogoda czy nie, zimno czy upał nic nas teraz nie rusza? Mamy fajny widok z łóżka? Pozdro ! 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym roku zmieniłem budę z 2,3m x 7,15m x 1,5t na 2,5m x 8,13m x 2t i jestem bardzo zadowolony. Byłem na Istrii, w Tumianach, w Stegnie, było bardzo wąsko, wjazdy zastawione, udało mi się wjechać w czarną dupę, zawrócić i cofnąć. Dalej jest jedna oś bo łatwiej się manewruje. Czy z mniejszą miałbym łatwiej, może odrobinkę. Dobrze ktoś zauważył że Chorwacja to nie jedyny kierunek wakacji. Przestrzeń mieszkalna, ładowność, brak przedsionka i mebli na zewnątrz nie do przecenienia. Powiem więcej, teraz z Nomadem jedzie mi się lepiej niż z lżejszym Knausem, tak jak piszecie o Adrii, że jest lepiej wyważona już na pusto, tak samo jest z moim Dethleffsem.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.