Skocz do zawartości

Adria Adora 673 pk


M&D

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, maarec napisał:

w wolnym czasie też się pochwal jakie tam masz felgi i opony. Czekam na wycenę alufelg z elcampu. W Niemczech widzę po ok 155E sztuka.

Nie akurat kupiliśmy u innego przedstawiciela. Ci nasi dealerzy specjalizują się w przyczepach. Z 9 firm które ogłaszały się akurat z tą Adorą na mobile.de byli najbardziej konkretni, mieli dobre opinie i odpisywali błyskawicznie po angielsku na wszystkie pytania? Już raz kupiliśmy coś nowego bez oglądania dlatego podstawowym warunkiem była przyczepa na placu, a nie w katalogu, niestety w Polsce nie było...no i po kilku wycenach u nas gdzie o wszystko trzeba tysiąc razy pytać i sprawdzać czy uwzględnili czy nie to był dramat. To, co w Niemczech w cenie u nas nie itp itd no i jak już wszystko ustalisz okazuje się, że transport nie jest w cenie ... albo, że cena obowiązywała tydzień temu, a nie teraz albo, że rabat tylko do przyczepy, a do moovera o klimy nie itp itd Potwierdzam to, co kolega napisał, że zakupy nowej przyczepy tam to inna bajka, widać, że sprzedają już długo i konkurencja trochę inna. Dla przykładu firma ze Szczecina ogłaszała się z Alpiną ... do dziś się nie odezwali na sms i telefony. Chcieliśmy patriotycznie zakupić w Polsce ale się nie dało ? 

Dodatkowo podczas zakupów można zwiedzić piękne miasto i zrobić zakupy kilku skrzynek piwa?

91550 Dinkelsbühl
Bayern Germany.

https://www.romantisches-franken.de/Staedte/Dinkelsbuehl

A teraz zareklamuje Pana Felixa z firmy?

Wohnwagen Müller e.K.

Adria & Dethleffs Vertragshändler

Tel. 09822 / 604686

www.wohnwagen-muellerburk.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

37 minut temu, Mandrol napisał:

Continental VanContact A/P 215 R14 C. Jutro obczaję alusy;)

P1100334.thumb.JPG.813eb9a8e75536270772f48bc34e2300.JPG P1100337.thumb.JPG.62ecf09ef423ab90b32333d84b254c87.JPG

Zapas mam na stalówce.

P1100259.thumb.JPG.3986ea8fb638edbf6aefdb3794734f39.JPG

Marku, prośba- mówmy o spoinach a nie spawach. Różnicę już kiedyś pokazałem na forum...

ok, może jakoś to przetrawię :).

fajne masz te alusy, widzę zapas nośności na oponie - 1120kg, w wolnej chwili poproszę parametry felgi - niestety będą od tyłu - więc nie pali się :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suzu4x4 napisał:

w sensie że u nas za mała konkurencja i w PL diler ma klienta w 4 literach ...

ciężko się dodzwonić a jak już się uda  to z łaską odpowiedzą na twoje pytania , jeden mi się rozłączył w trakcie rozmowy bo powiedział że musi teraz kończyć bo właśnie przyszedł klient (rozumiem że dzwoniący to nie klient tylko zawracacz tyłka) i że do mnie oddzwoni później ... i tyle go słyszałem (autoryzowany diler znanej marki) ,

na oferty od kilku dilerów czekam do dziś  (choć już dawno po zakupach :-])

a przyczepy i kampery w większości możesz sobie pooglądać na obrazkach ...

W DE po prostu jet normalnie, dzwonisz , umawiasz się , rezerwujesz, przyjeżdżasz, oglądasz , jak Ci się spodoba to kupujesz i tyle ..  ;)

a o wyborze modeli nie wspomnę , tak wygląda plac u dilera Adrii/Hobby który mówi że teraz to już  końcówki zostały :]

20191128_113112_resized_1.thumb.jpg.669f66d5150ed278ececf33499dd5bb3.jpg

20191128_120337_resized.thumb.jpg.aa50ad35f265ca5978cb2cecf3617b1b.jpg

20191128_120348_resized.thumb.jpg.3aaafd8ded6347eec68279aa52fc6c56.jpg

20191128_120357_resized_1.thumb.jpg.b8360a1d8bf3eec441f281e30fe21308.jpg

 

 

Sto procent racji potwietdzam rezerwyjesz oglądasz i kupujesz hak chcesz, a potem to, co kupiłeś dostajesz a w naszym przypadku transport z Niemiec był tańszy niż ten do Krakowa ze Słowenii. Poniżej jedna fotka od z placu gdzie kupiliśmy my, tylu dużych przyczep w jednym miejscu u nas nie ma...

7BFBE26A-49BA-48F0-BDED-E604EED12DE3.jpeg

Edytowane przez M&D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, M&D napisał:

Nie akurat kupiliśmy u innego przedstawiciela. Ci nasi dealerzy specjalizują się w przyczepach. Z 9 firm które ogłaszały się akurat z tą Adorą na mobile.de byli najbardziej konkretni, mieli dobre opinie i odpisywali błyskawicznie po angielsku na wszystkie pytania? Już raz kupiliśmy coś nowego bez oglądania dlatego podstawowym warunkiem była przyczepa na placu, a nie w katalogu, niestety w Polsce nie było...no i po kilku wycenach u nas gdzie o wszystko trzeba tysiąc razy pytać i sprawdzać czy uwzględnili czy nie to był dramat. To, co w Niemczech w cenie u nas nie itp itd no i jak już wszystko ustalisz okazuje się, że transport nie jest w cenie ... albo, że cena obowiązywała tydzień temu, a nie teraz albo, że rabat tylko do przyczepy, a do moovera o klimy nie itp itd Potwierdzam to, co kolega napisał, że zakupy nowej przyczepy tam to inna bajka, widać, że sprzedają już długo i konkurencja trochę inna. Dla przykładu firma ze Szczecina ogłaszała się z Alpiną ... do dziś się nie odezwali na sms i telefony. Chcieliśmy patriotycznie zakupić w Polsce ale się nie dało ? 

Dodatkowo podczas zakupów można zwiedzić piękne miasto i zrobić zakupy kilku skrzynek piwa?


91550 Dinkelsbühl

Bayern Germany.

https://www.romantisches-franken.de/Staedte/Dinkelsbuehl

A teraz zareklamuje Pana Felixa z firmy?

Wohnwagen Müller e.K.

Adria & Dethleffs Vertragshändler

Tel. 09822 / 604686

www.wohnwagen-muellerburk.de

sam temat przerabiałem, ostatecznie moją przyczepę z Niemiec przytargał jeden z PL sprzedawców innej marki - na zamówienie. Powiedzmy, że przecierałem ten szlak w 2016r - nic do tej pory się nie zmieniło. Dalej jest w tym temacie gigantyczna luka na rynku, trzeba "tylko" placu, chęci i czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

w wolnym czasie też się pochwal jakie tam masz felgi i opony. Czekam na wycenę alufelg z elcampu. W Niemczech widzę po ok 155E sztuka.

My pakujemy ciężkie do busa?  więc przełkniemy jakoś niską ładowności budki, przynajmniej mniej koparek i wiaderek zabierzemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maarec napisał:

ok, może jakoś to przetrawię :).

fajne masz te alusy, widzę zapas nośności na oponie - 1120kg, w wolnej chwili poproszę parametry felgi - niestety będą od tyłu - więc nie pali się :).

Specjalnie dla najlepszego agenta ubezpieczeniowego zanurkowałem pod przyczepę i tyle udało mi się zapodać...

P1100400.thumb.JPG.8839331a5727fd05846d7e59bede6a90.JPG P1100401.thumb.JPG.7aacf98281294f8c9361554bea09f36d.JPG P1100402.thumb.JPG.5114e724bdb7ad0708ed5392a24c7828.JPG P1100405.thumb.JPG.5ee4b77ecbf66f4a9ecfa2aca3b18841.JPG P1100406.thumb.JPG.30c4af270907477aa3c5d63db085da56.JPG P1100407.thumb.JPG.2c091817390e3d94cc6bf0d7970e0840.JPG P1100408.thumb.JPG.0a7c31fc4dc50b484a878883fc6db07b.JPG

Czyżby to ten producent https://tomason.de/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mandrol napisał:

Specjalnie dla najlepszego agenta ubezpieczeniowego zanurkowałem pod przyczepę i tyle udało mi się zapodać...

P1100400.thumb.JPG.8839331a5727fd05846d7e59bede6a90.JPG P1100401.thumb.JPG.7aacf98281294f8c9361554bea09f36d.JPG P1100402.thumb.JPG.5114e724bdb7ad0708ed5392a24c7828.JPG P1100405.thumb.JPG.5ee4b77ecbf66f4a9ecfa2aca3b18841.JPG P1100406.thumb.JPG.30c4af270907477aa3c5d63db085da56.JPG P1100407.thumb.JPG.2c091817390e3d94cc6bf0d7970e0840.JPG P1100408.thumb.JPG.0a7c31fc4dc50b484a878883fc6db07b.JPG

Czyżby to ten producent https://tomason.de/ ?

Dzięki, sprawdzę ich ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

podpinam się pod pytanie Koloszef, jak to się prowadzi z jedną ośką, jestem na etapie zakupu tego modelu. Dodatkowo pytanie jakie masz ogrzewanie ALDE czy TRUMA i czy podłoga podgrzewana? Na jakie gadżety zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prowadzi się dobrze chociaż w kwestii doświadczenia z jazdy to nasza pierwsza przyczepa? Oczywiście trzeba mieć odpowiednio ciężkie auto,bo jest to spory zestaw. Parkujemy z tirami? Reszta jak w Polsce... jak są koleiny to wolniej i tyle 100 na h się nie pojedzie?

Mamy ogrzewanie Alde i ogrzewaną podłogę -obecnie stacjonujemy nad morzem i super sie to sprawdza. Przyda się na pewno klima na cieplejsze klimaty ?Z gadzetów mamy solara, wodę na stałe na zewnątrz,  prąd na stronie lewej przełożony, bo dzieci mamy zdolne?, od strony wejściowej mamy zewnętrze przyłącze gazu z systemem dual control, przyłącze gazu od zewnątrz i przyłącze prądu z obu stron,  co jest funkcjonalne. Moskitiery we wszystkich oknach i rolety. Najważniejsze oczywiście do tej przyczepy mamy moover to jest absolutne must have musi być porządny nie słaby, bo nie ujedzie!!! Do zestawu mamy markize omnistor 1200 plus ściany obelink to też się sprawdza ok. Łazienka i wc oczywiście są ekstra ?  No i fakt jak to wszystko zamontujesz zostaje ci mała ładowność ale w naszym przypadku to nie do końca ważne, bo nie jeździmy osobówką?

Pierwsze awarie mamy już też za sobą? Ha ha 

Przyczepa kupiona w od przedstawiciela Adrii w Niemczech sporo taniej niż w Polsce niestety łączie z transportem na lawecie do Polski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka nie solara-panel fotowoltaniczny sory!  który tak jak zewnętrzny gaz zamontował mój najlepszy instalator? Teraz szykuje się do montażu klimy. Oczywiście Adria Poland suportuje tak klientów,  że straszy tylko utratą gwarancji.... w przypadku samodzielnego montażu ... klimy ...he he a ceny montażu klimy ...i same klimy to zdzierstwo w biały dzień jak ktoś zna tą branżę.  Sądzę, że w przypadku pytań nasz sprzedawca z Niemiec więcej nam powie. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

7 godzin temu, M&D napisał:
poprawka nie solara-panel fotowoltaniczny sory!  który tak jak zewnętrzny gaz zamontował mój najlepszy instalator Teraz szykuje się do montażu klimy. Oczywiście Adria Poland suportuje tak klientów,  że straszy tylko utratą gwarancji.... w przypadku samodzielnego montażu ... klimy ...he he a ceny montażu klimy ...i same klimy to zdzierstwo w biały dzień jak ktoś zna tą branżę.  Sądzę, że w przypadku pytań nasz sprzedawca z Niemiec więcej nam powie. 
Pozdrawiam!

 


Jaka Adria Poland? Nie ma czegoś takiego. Więc kto straszy utratą gwarancji? Elcamp, który nie jest nawet gwarantem?

 

1 godzinę temu, maarec napisał:
[mention=8122]Mandrol[/mention] koledzy pytają jak się jeździ z taką adrią a Ty świeżo zrobiłeś 3300km. 

Ale Mandrol ma trochę krótszą A jeździ się chyba dobrze. Na obecnym wyjeździe widziałem sporo długich Adrii na jednej osi.

Tu taki zestaw, u nas nielegalny, gdzie mała Kia Sportage ciągnie taką długą Adrię 

IMG_20200722_203730.thumb.jpg.d43b52a17957d4840e94a044c74ec846.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec, moja to maleństwo przy tej Adorce? Metr może robić dużą różnicę...

Kilka dni wcześniej rozmawialiśmy wieczorem o tej właśnie z podwójnymi drzwiami bo nam się przypomniała kiedy ją oglądaliśmy w DE- wtedy twierdziłem, że taka długa na jednej osi to może być problem z jazdą ale widzę, że kolega @M&D daje radę to i moje DS też pewnie dałoby radę bo z moją 573 jedzie bez problemu. Nie wiem jak to Adria zrobiła ale moja jest wyważona idealnie pomimo 2 butli w bakiście, koła zapasowego, Alde i całego szpeju pod przednim francuzem. Oczywiście pod podkową i w szafkach kuchennych na osi też zapakowane i na tyle pod piętrusami też zapodana reszta gratów potrzebna na 3 miesiące więc pewnie pod te 2 tony podeszło? Gdyby ta 673 była z DMC2200 to bym się może skusił bo 200kg ładowności to jednak za mało dla mnie (wiem, jak walczylem z każdym kilogramem przy poprzedniej La Vicie). No i wtedy też holownik do wymiany na coś w Twoim stylu bo DS nie puści po 1.33 (w DR jest 2200) a L200 ze swoimi 154 kucykami to chyba nie najlepsze rozwiązanie (sprawdzę go pewnie w zimie podczas wyjazdu na Sylwka do Niedzicy).

Chętnie bym tę 673 zobaczył ponownie?

@M&D, co to za awarie Ci się przytrafiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.