Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, vrs napisał:

Tak teraz pomyślałem... a jakieś podpory?

Podpór nie będzie bo niepotrzebne, to jest przyczepka do spania i w niej się nie chodzi więc bez obawy, że się przechyli. (Miałem tak kiedyś w KIPie kompakt, oboje poszliśmy na tył i się podniosła) Z grubsza można ją wypoziomować na kółku podporowym jest bardzo lekka a jej DMC jest około 470kG i napewno nie będzie przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego rodzaju przyczepkach oś jest daleko z tyłu poza środkiem ciężkości i tak powstał dość stabilny trójkąt tylna oś i przednia podpora. Gdy jeszcze nie miałem dachu to chodziłem po podłodze przyczepy i nie za bardzo się kiwała. Uznałem, że podpory są zbędne. Ale praktyka pokaże czy to prawda, zawsze można je łatwo dostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś mniejszego kalibru, jako że zająłem się okienkiem dachowym trzeba było wymyślić jakieś oświetlenie kajuty, gotowe lampy są okropne no i jeszcze trzeba dodatkowo dziurawić ściany. Wykonałem taką lampę jak na zdjęciu, wyciąłem z kawałka lustrzanego plexi ramkę, do niej aluminiowy profil dystansowy a do niego taśma led. Wyszło 12W mocy, ale można mniej. Lampa nie razi w oczy a świeci doskonale. No i jeszcze jedno, zamontowałem przy okazji w ramie okna dachowego gniazdo "mały Jack" 12V pod ewentualny wentylator do okienka.

lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć ale jeszcze raz jest wycięta ramka na wymiar otworu okna, lustrzaną stroną do góry, szaro matową do dołu. Nad ramką na całym obwodzie wewnętrznym ramki jest przyklejony taśmą dwustronną profil H aluminiowy  u mnie 15mm bo taki miałem, ten profil utrzymuje dystans między sufitem i ową ramką. Do tego profilu jest przyklejona gęsta taśma led (dookoła dwa zwoje). Do sufitu jest też przyklejona aluminiowa folia samoprzylepna ale tak by nie wystawała poza ramkę by jej nie było widać a dodatkowo stanowi odbłyśnik. Całość jest dociśnięta do sufitu ramą od okna. Taki sposób powoduje, że nie widać pojedynczych diodek i światło jest równomierne.

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleją się izolacje na nadkola do wnętrza kajuty. Nie sądziłem, że będzie z nimi tyle roboty, no niestety zabrakło mi białego kleju ale czarnego i tak nie będzie widać. ;)

Teraz jest dużo takich drobnych prac ale i je trzeba zrobić.

nadkola.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 15:30, Skwarek napisał:

? Noo, ubawiłeś mnie. Ja to robię hobbistycznie i robienie drugi raz to było by nudne.

Podoba mi się to wszystko :ok: Masz zdolności manualne i umiesz posługiwać się narzędziami .Kibicuję i trzymam kciuki do zakończenia projektu.

Co do zalinkowanego postu wyżej to poczytaj w necie jak powstała fabryka przyczep HOBBY  ... Jak Harald pożyczył od ciotki 3 k Marek Niemieckich .  

I nie mów ,że byłoby to nudne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.