Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Skwarek napisał:

Wiem wiem, bez śrub i gwoździ to intuicyjnie się nie da, ale szyby w samochodzie na podobnym kleju się trzymają i nie wylatają ?, robiłem próby i bez zniszczenia materiału tego się nie rozdzieli.

Jakby klej do szyb był takim cudem techniki to wszystko by było mocowane na niego ale niestety klej do szyb jest do szyb i nic tego nie zmieni. Projekt mi sie podoba ale na dłuższą met ę zmianę temperatur jak i obciążenia jakie będą to może być ciężko. Szyba w pewnym stopniu jest elementem konstrukcyjnym ale nie jest pionowo tylko pod katem więc i sił specjalnych nie ma. Nie jestem fizykiem ale klej/uszczelniacz który chcesz dać może być nie wypałem. Oby nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rzuć przykładem linkiem aż jestem ciekaw.

Myślałem że wyfrezujesz boki w  miejscu grodzi i wstawisz listewki 30x30 strzelam z rozmiarem i wkleisz te listewki w ściane, sztywność na pewno była by większa a  do nich dopiero  grodz.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nikt nie napisał że tak się nie robi....powinna być uszczelka i butyl przeciez tak nie zgodnie ze sztuką hehe sorki nie mogłem. Wracając do tematu jestem zaskoczony że fabryka tak robi. No nic, obserwuje nadal wątek i dalej kibicuje. Listwy będziesz jakieś dawać na łączeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na razie wskazuje, że nie będę musiał dawać żadnych listew, chciałem tego uniknąć. Spoina zewnętrzna jest wypełniona dokładnie klejem i gdy będę czyścił krawędzie, obcinał nadmiar kleju i około 1,5mm wystającego plastiku to wszystko się okaże. Mimo cięcia płyt ręczną wyrzynarką to udało się dość dobrze wszystko dopasować. Tak jak na zdjęciu jest wszędzie. Ale zostały mi do wklejenia jeszcze dwa elementy.

krawędz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie mebelków jest okrutnie pracochłonne uff.., ale lekka górna szafka do kuchenki jest gotowa do wieszania, polakierowana, okuta tylko wieszać i mocować. Półki też gotowe. Muszę tylko wytoczyć kołek do wieszaka ręczników papierowych. 457326181_grnaszafkakuchni.thumb.jpg.8652a781a3d9761cbb824209ba7fcd43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chris_66 napisał:

 


Na górze powinny być szafki z dostępem od środka. Na dole część kuchenna i schowki. Na środku szafki kuchenne z dostępem od zewnątrz

Na dole nie będzie żadnych szafek , będzie lodówka pod odsuwanym blatem, mały zlew i kuchenka podnoszona na ściankę działową, może wyjdzie jedna szufladka na sztućce. Tak myślę po co mi dostęp od wewnątrz z łóżka do tych górnych szafek kuchennych. Z tyłu za szafkami kuchennymi będą szafki "ubraniowe" to się nie da. Rozważam wykonanie otworu " podawczego" pod szafkami kuchennymi. Widziałem, że często tak robią w tego typu przyczepkach.

Na razie skupiłem się na zamknięciu tyłu, wklejam płyty i będę mógł zamontować klapę. Ale jest chłodno i klej wolniej wiąże.   Potrzebne mi to do wykonania dołu kuchni by sprawdzić wszystkie kolizje ruchomych części mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.