Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Skwarek napisał:

jednopalnikową przenośną na naboje lub butlę

Fajnie, że będzie mieć opcję przyłączenia z butli choć naboje też starczają na sporo gotowania a zdecydowanie mniej ważą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aaaalbo jeśli idziesz w "hard minimum" :) , to są jeszcze mniejsze, kwadratowe kostki, też na kartusze i zajmują 1/5 miejsca niż te "płaskie". (qurcze, nie mogę wkleić linku..) Używam takiej od 7 lat i  innej nie chcę. Unikaj tylko tych z "wiatrochronem" w kształcie kielicha, paskudnie się nagrzewa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem wykładzinkę, złożyłem ruszt, na to sklejka i materace. Materace prosto z paczki i muszą się uleżeć ?  Łóżko do kółek domontowane.

ruszt.jpgwyrko11.thumb.jpg.96c621dc24611a968cb9d18a1dfd0341.jpg

wyrko.jpg

wyrko1.jpg

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę mniej czasu i tylko obrobiłem z grubsza klejone zewnętrzne krawędzie budki, zmontowałem światło w kuchence, porządnie wylakierowałem blat kuchenny. Pomału przychodzą różne zamówione przedmioty więc zacząłem robić rozdzielnię prądu, dłubanina kabelkowa ale jeszcze nie wszystko dotarło.  Dojechało też tworzywo PE na zbiornik wody ale czekam na spoiwo. Tymczasem postanowiłem przypomnieć sobie spawanie plastiku za naukę którego kiedyś postawiłem litra. No więc jest nieźle, nie zapomniałem ale zobaczymy jeszcze jak to będzie na cieńszym plastiku ?. Jutro ma być cieplej to chyba skończę montować ogrzewanie.

zasilanie.jpg

spaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Skwarek napisał:

robić rozdzielnię prądu,

Ten zasilacz do ledów  będzie zasilał jeszcze coś poza oświetleniem?  Co jest zamontowane na radiatorze po prawo? Jakie zadanie będą miały przetwornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz może być do ledów ale u mnie będzie robił prąd 12v przy korzystaniu ze słupka. Na radiatorze jest dioda 25A . Potrzebna by przekaźnik zadziałał gdy pojawi się napięcie z zasilacza a nie działał gdy czerpię prąd tylko z akumulatora. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale chodzi o to by czerpać prąd z zasilacza gdy jest podłączony do sieci a nie z akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Skwarek napisał:

Ten zasilacz może być do ledów ale u mnie będzie robił prąd 12v przy korzystaniu ze słupka.

Zrobiłem tak samo

 

18 minut temu, Skwarek napisał:

Na radiatorze jest dioda 25A . Potrzebna by przekaźnik zadziałał gdy pojawi się napięcie z zasilacza a nie działał gdy czerpię prąd tylko z akumulatora. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale chodzi o to by czerpać prąd z zasilacza gdy jest podłączony do sieci a nie z akumulatora. 

A nie może być sam przekaźnik? 

IMG_20190522_003709.jpg

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i może ale chciałbym również ładować akumulator i tak jak się załączy to się bez diody nie wyłączy, tak mi się wydaje. A te przetwornice to przy akumulatorze li-ion 4S jedna do ładowania 16,8v a druga rozładowania od 16-10V step up/down do 12V

Te zasilacze są tanie i właściwie ich moc wystarcza, większe są przeważnie z wentylatorem i chciałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skwarek napisał:

Ten zasilacz może być do ledów ale u mnie będzie robił prąd 12v przy korzystaniu ze słupka. Na radiatorze jest dioda 25A .

Do zasilania całej przyczepy się nie nadaje taki zasilacz. Do ledów tak ale do pompki wody już nie.  

Zamiast przekaźnika na 12V użyj przekaźnika na 230 i dioda będzie zbędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.