Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widziałeś kiedyś grubą kozę? ? Drzwi przerobione z jakichś drzwi kamperowych, mają chyba 53cm szerokości. Nie chciałem rzeźbić od podstaw nowych drzwi bo to o wiele trudniejsze.  A poza tym jest dwoje drzwi dla mnie i dla kozy. Do tego urządzenia inaczej się wchodzi niż do zwykłej przyczepki kempingowej, najpierw tyłek a potem reszta, na siedząco. Dlatego drzwi są dość wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Skwarek napisał:

Widziałeś kiedyś grubą kozę?

A to zależy na czym pasiona była ?.  Tak mnie naszło z tym zwierzęciem,  ostatnio kolega mi opowiadał, jak sąsiad poprosił go żeby auto z pod stodoły wypchnąć bo kupiec miał po nie przyjechać i jak do niego poszedł to akurat kupujący przyjechał, poszli do auta a tam koza w środku zjadała kierownicę :bzik:, skojarzenie do przyczepki bo wielkość akurat taka że koza tam wejdzie.  Generalnie podoba mi się takie konstruowanie czegoś od zera. Kibicuję :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, danielpoz napisał:

Tak patrzę na tą efkę i inne elementy, zajmujesz się sieciami?

He he ? , tak robię jakieś wodociągi i kanalizację a ten FF został z jakiejś budowy i na razie ma lepsze zastosowanie jako podpórka ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam, podziwiam i dopinguję ale...mam pewne ale. Nie znam tego materiału którego użyłeś, płyt wielowarstwowych jest kilka,styropian,pianka,wełna tak jak poszyć tych płyt np.alluminium, plastik itp. Tutaj nasuwa się moje pytanie, dokładnie to czy mocowania które dałeś dziury w profilu nie uszkodzą ścian podczas jazdy i pracy? czy to jest na tyle twarda płyta że śruby/nity nie zrobią na nim wrażenia? druga sprawa jak chcesz uszczelnić połączenie błotnika ze ścianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest dość delikatny, okładziny są plastikowe, robiłem próby czy to nitowanie ma jakikolwiek sens. Przynitowałem kawałek płyty do kątownika i nawet bez kleju trzymało się bardzo mocno. Głównym połączeniem będzie klej o podobnych właściwościach jak kleje którymi przykleja się powszechnie szyby samochodowe, prawidłowo przyklejone trzymają się doskonale i nic się nie odrywa. Nity są  raczej montażowe.

Połączenie błotnika ze ścianą będzie wykonane przy pomocy typowej uszczelki U tak jak na zdjęciu i dodatkowo masą uszczelniającą (zdjęcia). Szczelność tego połączenia jest mało istotna bo nadkole od wewnątrz będzie obudowane na szczelnie  płytami takimi jak ściany.

deka.jpg

uszczelka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PolariS napisał:

Na targach były takie "podobne" projekty.  Fajną miejscówkę do robót masz. Trzeba to wykorzystać póki ciepło. 

Kiedyś zrobiłem ten pawilon magazynowy, pokrycie mi "uszyli" i coś większego można dłubać. A propos ciepła, właśnie kurier przytargał ogrzewanie na ropę. Muszę je rozgryźć.

ogrzewanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późno się dzisiaj wziąłem do pracy i niewiele zrobiłem, z resztą klej wiąże i nie chciałem zdejmować ścisków i tarmosić ściany. Wydłubałem trochę pianki i wkleiłem epidianem małe dębowe wstawki do mocowania ościeżnic i większe dla zawiasów. Niestety zawiasy mam mocowane do ściany i musiałem taki manewr wykonać. Jutro może zrobię otwory - bruzdy w ścianach dla ukrycia kabli, ale muszę przemyśleć lokalizację.

wstawki1.jpg

wstawki12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.