Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, PolariS napisał:


Jedno co można powiedzieć na pewno to będzie przyczepa unisex - kontynentalno-angielska.  :jump:

No właśnie, łatwo przewietrzyć a przesądni co boją się wstać lewą nogą mogą wychodzić lewymi drzwiami. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepiej by było zrobić ramkę z drewna zamiast tych wstawek.

Gdzie zamierzasz zamontować to ogrzewanie? Pod przyczepą? 

W zbiorniku musisz mieć jakiś kranik na spuszczenie paliwa żeby nie stało z tym samym paliwem. Zastanów się nad jakimś prostym filtrem paliwa do Webasto  (być może jest w zestawie ale nie widziałem)

W ogóle pomysł się czy nie przerwać teraz budowy ścian i dachu i nie zbudować wnętrza. Będziesz miał łatwy dostęp do wszystkiego. A jak zbudujesz ściany i dach to będzie Ci masakrycznie cieżko coś wydłubać w środku. 

Duże przyczepy przecież też tak się robi. Najpierw podłoga, potem meble i sprzęty a dopiero na końcu ściany i dach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pewnie ramka drewniana była by lepsza, no ale już nie będę zmieniał.  Ogrzewanie będzie z tyłu w przedziale kuchennym, filtr jest w zestawie. Kranik może być przydatny, pomyślę, dzięki za podpowiedź.  Zamierzam zamknąć częściowo skorupę z dachem w części przedniej bo tam będzie niewiele tylko materac i wisząca na przegrodzie szafka. Część kuchenną pozostawię otwartą bo tam więcej roboty, ogrzewanie, woda, lodówka itp. więc potrzebny dostęp. Taki plan, a praktyka pokaże.  Tego wyposażenia meblowego nie będzie tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użyje spalinowej turbiny wiatrowej :) 

 

A tak na serio to jakieś oświetlenie itp jest przewidziane więc może z tego źródła. 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vrs napisał:

A to Webasto to skąd bedzie brało prąd do działania?

Zasilanie prądem będzie z akumulatora li-ion ok. 14,7V na początek 30Ah + step down do 12V. Ładowany zwyczajnie w trakcie jazdy z pojazdu + step up do 16,8V, solar elastyczny ok 50W i oczywiście ze słupka tam gdzie będzie możliwość. Taki jest plan i kompletuję pod to flaki, mam już prawie wszystko.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzewlekałem kabelki w ścianach bocznych do obu drzwi, tak by każde miało swój wyłącznik światła (krzyżowe połączenie) i zamontowałem dwie ukośne ścianki. Trochę z nimi zabawy bo trzeba fazować i są różne dziwne kąty. Ciągle trzeba mierzyć i przymierzać. Ale nabieram wprawy.;) szkoda, że dzień już krótki.

ścianki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać zarys budki,  jeszcze tylko dach ( mam już wycięty ) i będzie dość sztywna skorupa. Ostatnie dwa elementy z tyłu wkleję gdy zrobię ścianki wewnątrz.

 

przód2.jpg

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega BoB Duży pytał o uszczelnienie błotników, zmieniłem koncepcję bo wpadła mi w ręce nie wiem od czego dziwna uszczelka i postanowiłem ją wykorzystać. Poza tym wkleiłem dach poszło 1,5 tuby kleju.

 

Błotnik.jpg

dach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bob Duży napisał:

Super, jedno pytanie jak umocowałeś dach. Widzę wyfrezowałeś wypełnienie i wewn.poszycie. W to wyfrezowanie włożyłeś dach i co dalej? klej? 

Klej, jest na powierzchni poziomej spodu dachu i powierzchni bocznej dociśniętej ściskami. Ten klej jest bardzo mocny, kilka dni temu przykleiłem do kawałka płyty zardzewiały koniec brzeszczota i powyginałem go ale nie udało mi się ręką oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wzmocnienia? coś planujesz czy nie? Fajnie jakbyś zdradził mi jaki koszt za płyty Cię już pochłonął pytam ponieważ mam na głowie inny projekt ale też chce wystartować  z takim czymś, często jeżdżę na ryby a tam gdzie śmigam nie wjadę cepą. Więc jest plan na to tylko jak szukam to są płyty warstwowe ale faliste albo jakieś inne. Pisałem zapytanie z tej strony co wkleiłeś ale cisza z ich strony.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bob Duży napisał:

Jakieś wzmocnienia? coś planujesz czy nie?

Jedynym wzmocnieniem będzie przegroda między kuchenką a przestrzenią z łóżkiem. Przegroda ze sklejki będzie solidnie przymocowana na całym obwodzie do podłogi, ścian i dachu, bardzo usztywni całą budkę.  Przegroda będzie bazą do szafeczek itp. po obu jej stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze koszt płyt, nie zauważyłem. Na obrazku jest typ płyty i cena jaką zapłaciłem. Najlepiej na początku kontaktować się z nimi telefonicznie.

t_oferta_143.jpg

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.