Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zmierz rozstaw śrub...powinienem mieć taką felgę...
Ok, dopiero w piątek będę przy budce

A jeszcze jedno, to normalne, że felga na bębnie nie wchodzi ciasno tak jak w aucie ?, nie ma żadnego pierścienia centrujacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zmiany opon w swojej cepce. Obecne opony zgadzają się z rekomendacja jaka jest w instrukcji, czyli 195/70R14 91T.  Swoją drogą DMC mojej przyczepy to 1300kg a wg instrukcji producent przewiduje w przyczepach do 1350kg DMC indeks nośności opon 91T oznacza do 615kg, czyli formalnie uznaje, że nawet 120kg przejmie hak lub kółko podporowe.

Jakie opony polecacie? Najtańsza opcja to jakieś LingLong, czyli chińskie. Widziałem, że polecacie Hankook ale wg allegro nie oferuje opon z takimi parametrami. Macie jakiejś inne ciekawe typy? Celuje w opony całoroczne, bo może uda mi sie pojechać gdzieś w czasie zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mirmar napisał:

Przymierzam sie do zmiany opon w swojej cepce. Obecne opony zgadzają się z rekomendacja jaka jest w instrukcji, czyli 195/70R14 91T.  Swoją drogą DMC mojej przyczepy to 1300kg a wg instrukcji producent przewiduje w przyczepach do 1350kg DMC indeks nośności opon 91T oznacza do 615kg, czyli formalnie uznaje, że nawet 120kg przejmie hak lub kółko podporowe.

Jakie opony polecacie? Najtańsza opcja to jakieś LingLong, czyli chińskie. Widziałem, że polecacie Hankook ale wg allegro nie oferuje opon z takimi parametrami. Macie jakiejś inne ciekawe typy? Celuje w opony całoroczne, bo może uda mi sie pojechać gdzieś w czasie zimy.

używam w kilku przyczepach opon "Barum Vanis"

w mojej kempingowej mam rozmiar 195/70 R14C 101/99R więc nośność na Twoje 1300 dmc będzie z zapasem

stosuje  te opony również w busach i po kilku kompletach mogę polecić z czystym sumieniem, te w mojej przyczepie mają drugi sezon i po przejechaniu ok 10kkm częściowo w południowym klimacie wyglądają tak:

20190311_145901_resized.thumb.jpg.b5d71d4faeb841ab352eaabdfc387097.jpg.e01fc7495198cb634260d0c9bac0a0c9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misio napisał:

Ja w mojej przyczepie 1300DMC miałem oponki 205/70r14 i byłem bardzo z nich zadowolony...

A ja znowu miałem wrazenie, że przyczepą na nich jest "pływająca". Tyle że miałem zwykle xl z osobowki. 

Nadszedł czas zmiany i kupiłem 185/80 z indeksem C. Jeszcze nie założyłem. Zobaczymy czy będzie sztywniejsza. Stare opony pompowalem nawet na 2.7 bara (miały Max 3.2) i dalej wyglądały jakbym powietrza w kołach nie miał i jak wchodziłem do przyczepy na postoju  bez rozlozonych podpor, to kiwała się jakbym na tratwie na morzu w sztorm płynął  ;) 

 

BTW - Podpowiedzcie proszę, do ilu pompować te 185/80/14C żeby nie stracić dużo na komforcie a żeby nie była "kapciowata". 3,5?

Edytowane przez Tharule (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 na felgach np 4,5-5cala może być pływająca...XL...też może być przyczyną...

ja miałem alu 6,5cala...i było ekstra i nawet na miększym podłożu na moowerze ładnie jechała gdy koledzy mieli problemy z zakopaniem...

 

Jak dobrze pamiętam to 185 miała właśnie 3,5 zalecanego ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirmar napisał:

Macie jakiejś doświadczenia z taką oponą

Opona chińska raczej nie polecałbym, wybrał bym w tym wymiarze LAUFENNA ma te same parametry a jest produkowana w fabryce HANKOKA w INDONEZJI jako brend budżetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZBYCH1234 napisał:

wybrał bym w tym wymiarze LAUFENNA ma te same parametry a jest produkowana w fabryce HANKOKA w INDONEZJI jako brend budżetowy.

Moje allegro nie widzi opon w tym rozmiarze tej marki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirmar napisał:

Moje allegro nie widzi opon w tym rozmiarze tej marki :(

Bo są one na OPONEO. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poneo

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/r=1/135-80-r13/in=1/74. w tym wymiarze nie masz wielkiego wyboru.

6 godzin temu, mirmar napisał:

Moje allegro nie widzi opon w tym rozmiarze tej marki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.