Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajna cena na nie jest dlatego się zdecydowałem, byle jaka opona w tym rozmiarze kosztuje ponad 200zł a tu całoroczna w podobnej cenie, zobaczymy jeszcze z którego roku przyjdzie bo nie było ich na magazynie i ściągają od producenta (podobno). Teoretycznie mogą być nawet z 2016r i nie wiem czy na takie się decydować.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Voku napisał:

Teoretycznie mogą być nawet z 2016r i nie wiem czy na takie się decydować.

Edytowane 9 minut temu przez Voku

Też miałem takie obawy i do końca się wahałem, ale jak przyszły to emocje opadły, były dosłownie praktycznie z bezpośredniej produkcji, zaledwie kilkutygodniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś to po ptakach, ja zawsze kupowałem na oponeo, jak na jesień kupowałem całoroczne do cytryny to podjechałem do gumiarza, identyczne były taniej niż na oponeo plus montaż. Czasami warto też tak spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jeszcze nie kupiłem :P Na oponeeo akurat tych nie ma a jak były to drożej. Poza tym u nas opony uznaje się nowe do chyba 36 miesięcy nawet na oponeo podawali zakres 2016/2017 przyjdą to zobaczymy albo odbiorę albo nie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

A też teraz kupowałeś? Ja kupiłem na sklepopon.com

Ja jakoś w połowie listopada kupowałem Hankook RA08 , dlatego się bałem, że dostanę nawet z 2015 roku .Ale jak przyszły to się okazało, że są z października 2017. Teraz nawet żałuję, że kupiłem tak wcześnie, bo może w tym okresie dostałbym nawet z 2018 roku.Ale w końcu bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voku napisał:

Poza tym u nas opony uznaje się nowe do chyba 36 miesięcy

Nie tylko u nas. Po prostu tak jest.   W PL panuje przeświadczenie, że jak auto ma poniżej 2000tys. km. to jest cacy (nie ważne że licznik cofnięty 50%).

Podobnie z oponami. Jak roczna, czy dwuletnia, to już bee.

A gwarancję dostajesz od dnia zakupu, a nie daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak człowiek kupuje nowe to chciałby kupić nowe a nie jakieś leżakowane 36 miesięcy :D , To trochę tak jak by kupować auto 3 letnie w cenie nowego.

Jest jeszcze jeden minus takiego procederu, załóżmy że mamy opony z data produkcji wybitą na oponie na 2012r a nie wiemy kiedy były zakładane i kupowane i teraz te 36m to sporo bo, opona ma dopiero 3 lata czy 6 lat, wymieniać czy nie wymieniać? 
Pewnie rzadko się zdarza kupować jakieś opony nowe starsze niż rok ale jest taka możliwość 36m to spory bufor.
Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Po lekturze wątku mam lekki mętlik.

Chcę wymienić opony w Hobby 400, DMC 1000 - obecnie są Matador MP31 195/70/14 91H - na jakie wymienić? Obecne nie są chyba typu "C" ani XL - nie mam też briefu ani innej instrukcji Hobby z 2004 roku jakie zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że według wagi wystarczą Ci normalnie ale też miałem hobby ale 440 i pompowałem w nie 2.8 bara i zawsze miały delikatny brzuch na oponach. Miałem zmienić na C ale przyczepę zmieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, byry007 napisał:

...Miałem zmienić na C ale...

...ale albo nie umiem szukać albo w takim rozmiarze nie mogę znaleźć z "C"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.