Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie kupię teraz tylko zbieram na nowszego starsze nie wchodzą w grę. Ale jak mam wydać 120tyś na przyczepę a dać 200tyś za kampera to wolę dozbierać  
200k na nowego kampera? Pokaż Raczej 300-400 vs te 120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, smok_wawelski napisał:

(...)
Równie uzasadniona może być 2-ga kaseta wc 

po kilku wyjazdach dokupiłem drugą :-]

od wczesnej wiosny do późnej jesieni osiągam pełną weekendową autonomiczność dla mojej czteroosobowej rodziny.

W zimie jakbym chciał stać trzy dni w jednym miejscu  bez uruchamiania silnika przy 100% zachmurzeniu to braknie prądu , ale jak dojrzeje do zmiany aku z mojego 100Ah AGM

na 150-200Ah LiFePo4  to osiągnę pełną weekendową niezależność bez względu na porę roku w temperaturach nawet poniżej -15 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Niekoniecznie Jacku

Argument szarej wody może być słaby albo mocny i zarówno pozytywny i negatywny  - to zależy od tego czy zakłada się kamperowanie na dziko czy na kempingach lub w cywilizacji
Prąd i kota pominę  bo to jest to samo w budzie i kamperze, natomiast jeśli kamper i  na dziko to przecież co 3-4 dni i tak trzeba podjechać gdzieś sie nawodować, zrzucić szarą  i teraz wszystko fajnie jak jesteśmy w cywilizacji ale jeśli jesteśmy w górach Albanii i podjeżdżamy tylko  na malutka stację paliwową to śmiem twierdzić ze "przyczepowy" wózek z szarą spoko potoczymy i wylejemy do kibla  natomiast ze zrzutem automatycznym będziemy mieć problem bo kraty zrzutowej tam nie spotkamy.  Ok spoko nie musimy jechać na tę stacje - woda biała użytkowa może być spokojnie z potoku, jeśli mamy zapas pitnej w butlach przetrwamy - tylko co  wtedy szarą lejemy pod siebie ?
Będąc nastawionym raczej na takie miejsca naprawdę poważnie rozważam w puszce posiadanie dodatkowo zbiornika "przyczepowego" z przyłączem do spustu automatycznego bowiem nie mając go skazany byłbym właśnie na lanie pod siebie czego raczej nie robię albo czajenie sie nad długo poszukiwana kratką burzową - owszem mozna i tak szara woda nie jest największa klęska ekologiczną świata ale  ale to zarówno nie jest najlepsze jak i nie jest udogodnieniem a raczej utrudnieniem.

W ostateczności kaseta WC skutecznie działa jako zbiornik na szarówkę. W kamperze jest zawsze :) i ma kółka.

Godzinę temu, peja76 napisał:

Kampera mieliście nowego, wydaje mi się że każdemu by się podobało, a co jak byście dostali kampera 15letniego takiego wartości 100ko przebieg koło 200tyś, moc 100km, czy też by było ok.

Można powiedzieć że teraz porównanie jest starej przyczepy do nowego kampera, a jak przyczepa była nówka sztuka, miała zbiornik szarej wody i szmery bajery, a kamper stary koło 15lat co wtedy, to jest PYTANIE.

Odpowiadam. Kamper :). Pod domem 15 letni i 5 letnia budka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

200k na nowego kampera? Pokaż emoji3.png Raczej 300-400 vs te 120

200k może być ciężko ale za 250k juz coś wyrwiesz i to nawet na Ducato można trafić, fakt golas ale jeden sezon i doposażysz sobie.

https://www.otomoto.pl/oferta/rimor-rimor-evo-69-plus-nowy-gotowy-do-odbioru-ID6DtTNy.html#0ede05646f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

 

Żaden - twierdziłem że to potrzeba toczonego zbiornika aby stworzyć sobie luz zamiast przymusowego grafika trasy a nie problem :) 
Równie uzasadniona może być 2-ga kaseta wc 

2 kaseta to podstawowe wyposażenie kampera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

podjeżdżamy tylko  na malutka stację paliwową to śmiem twierdzić ze "przyczepowy" wózek z szarą spoko potoczymy i wylejemy do kibla  natomiast ze zrzutem automatycznym będziemy mieć problem bo kraty zrzutowej tam nie spotkamy.  Ok spoko nie musimy jechać na tę stacje - woda biała użytkowa może być spokojnie z potoku, jeśli mamy zapas pitnej w butlach przetrwamy - tylko co  wtedy szarą lejemy pod siebie ?

..podkładamy opróżniony kibelek...i tak z 8 razy?. Weź pod uwagę że wózek ma 1/4 (średnio) pojemności zbiornika szarej w kamperze, a kamperem z założenia częściej się przemieszczasz, więc do ogarnięcia. Zresztą wielu "na dziko" pewnie z tym wózkiem poleci kawałek dalej w krzaki?

edit:

No i zapomniałem o opróżnianiu "kropelkowym" szarej w czasie jazdy. Kilkadziesiąt kilometrów i zbiornik "wykape" . To kontrowersyjny sposób , ale wiem, że wielu stosuje. Oczywiście nie ciurkiem jak w autobusach rejsowych?

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MazurR napisał:

..podkładamy opróżniony kibelek...i tak z 8 razy?. Weź pod uwagę że wózek ma 1/4 (średnio) pojemności zbiornika szarej w kamperze, a kamperem z założenia częściej się przemieszczasz, więc do ogarnięcia. Zresztą wielu "na dziko" pewnie z tym wózkiem poleci kawałek dalej w krzaki?

A przy dzisiejszych suszach w środku lata to ja jeszcze pochwalę a coś tam z ochroną środowiska mam wspólnego. 

Oczywiście nie pochwalam lania pod siebie na campingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 18:57, maxiek napisał:

Dopiero teraz zobaczyłem, ze ankieta jest w temacie.

Tak w kwestii formalnej. Czy czegoś nie doczytałem i ankieta już się zakończyła? Nie widzę możliwości oddania głosu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200k może być ciężko ale za 250k juz coś wyrwiesz i to nawet na Ducato można trafić, fakt golas ale jeden sezon i doposażysz sobie.

https://www.otomoto.pl/oferta/rimor-rimor-evo-69-plus-nowy-gotowy-do-odbioru-ID6DtTNy.html#0ede05646f

Nową przyczepę też musisz doposażyć. Klima, mover, markiza, ładowarka, aku - to taki zestaw startowy. Ja mimo, że sporo rzeczy mam to już wydałem około 10k na graty do nowej przyczepy, a przypominam że klimę wziąłem fabryczną. Pewnie jeszcze z 5k pęknie na różne duperele...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek niekoniecznie ma 1/4 zbiornika owszem duży wózek graci w kamperze, niekoniecznie też muszę wózkiem opróżnić cały zbiornik wiedząc że np. jutro będę w cywilizacji. Kaseta też nie każda ma kółka stara C2 nie ma ale uniwersalność kasety jak najbardziej

Metoda kropelkowa - przecież pisałem że mi znana i że to nie jest największą zbrodnią ekologiczną.

Absolutnie nie robię się "święty" ale jednak uważam że powinno się jej unikać. To że stosują ja inni i autobusy to żaden argument .

Pominąwszy ekologię i kulturę metoda kropelkowa sprawdzi się przy dłuższej jeździe a nie krótkich odcinkach

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:
31 minut temu, peja76 napisał:
200k może być ciężko ale za 250k juz coś wyrwiesz i to nawet na Ducato można trafić, fakt golas ale jeden sezon i doposażysz sobie.
https://www.otomoto.pl/oferta/rimor-rimor-evo-69-plus-nowy-gotowy-do-odbioru-ID6DtTNy.html#0ede05646f

Nową przyczepę też musisz doposażyć. Klima, mover, markiza, ładowarka, aku - to taki zestaw startowy. Ja mimo, że sporo rzeczy mam to już wydałem około 10k na graty do nowej przyczepy.

Ja jak kiedyś może kupie kampera, to w zestaw startowy będzie wchodzić skuter :D:D:D, jak dla mnie to powinno być obowiązkowe wyposażenie kampera w okresie letnim:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.