Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie liczył, że dostawczak bedzie kiedykolwiek podobnie wygodny jak osobówka wyższej klasy. Na codzień jeżdżę ukamperowionym vanem z roku 2005, a od czasu do czasu siadam za kierownicą nowych vanów i ... przechodzi mi ochota na wymianę na nowego, bo w zasadzie malo się różnią przyjemnościa z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy. Mnie w porównaniu do T4 pozytywnie zaskoczył Trafic II. Wprawdzie silnik słaby (82 konie) i skrzynia 5-ka, ale jadąc sobie ok. 90-100, po prostu nie męczy, ani ciała, ani uszu. Przyszło mi przejechać 150 km bezpośrednio po zakupie, w tym cały odcinek budowanej jedynki jeszcze latem, kiedy był tam totalny sajgon. Następnego dnia pokonałem tą samą trasę, bo pojechałem ściągnąć swój "codzienny" samochód (paseratiego), i przyznam, że busem mniej to odczułem. To dziwne, ale tak jakby perspektywa oglądu drogi sporo zmieniała.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benior napisał:

1 - Dostałem na zastępczy niedawno jednego z trojaczków z 2019r.

2 - To, że chcę kampera to wiem ale jak już wydać tyle pieniędzy to na coś co mi sprawi frajdę. 

1 - Mam w firmie Ducato 2016R 150KM, jak opisałeś dramat, najlepszy bus to Sprinter 3.0V6 ale te silniki to jak trafisz a i cena zabija.

2 - I to jest to, trafiłeś idealnie w punkt.

46 minut temu, czyś napisał:

 pozytywnie zaskoczył Trafic II

 

To jest bardzo fajne auto i jak na busa ciche.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Walt napisał:

Głupota a nie wygoda.

Znaczy, powinien mieć przyczepę i mocnego holownika na dwutygodniowe wakacje latem (które spędza na kempingu pluskając się na basenach), a kampera na resztę sezonu, kiedy jeżdzi objazdowo? Patrząc z mojej pespektywy (acz nie moich finansów :)  ) to całkiem sensowny zestaw, który daje "elastyczność" spedzania wolnego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

1 - Mam w firmie Ducato 2016R 150KM, jak opisałeś dramat, najlepszy bus to Sprinter 3.0V6 ale te silniki to jak trafisz a i cena zabija.

2 - I to jest to, trafiłeś idealnie w punkt.

Oczywiście V6 to V6

Ale R5 też jest fajne...A komfort porównywalny...chodzi mi oczywiście o Craftera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekNet  Jeśli już miałbym na trasie holować przyczepę, to wolałbym mieszkalną i po jej pozostawieniu na kempingu jeździć większym, wygodnym samochodem. Taki zestaw jest totalnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Walt napisał:

@RadekNet  Jeśli już miałbym na trasie holować przyczepę, to wolałbym mieszkalną i po jej pozostawieniu na kempingu jeździć większym, wygodnym samochodem. Taki zestaw jest totalnie bez sensu.

Bo patrzysz na to z punktu widzenia posiadacza dużego holownika. A jesli facet 90% sezonu jeżdzi jak kamperem przystało, czyli na dzikusa, a z ta przyczepka z maluchem ciagnie się tylko na wakacje na kemping w wypasem, i jego auto do jazdy dziennej to (żeby odnieść to do mojej osoby i moich przemysleń) ... ten maluch, którego widać na przyczepce? Wtedy po co mu przyczepa + ciezki hiolownik? To jest dopiero bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RadekNet napisał:

Ja bym nie liczył, że dostawczak bedzie kiedykolwiek podobnie wygodny jak osobówka wyższej klasy. Na codzień jeżdżę ukamperowionym vanem z roku 2005, a od czasu do czasu siadam za kierownicą nowych vanów i ... przechodzi mi ochota na wymianę na nowego, bo w zasadzie malo się różnią przyjemnościa z jazdy. 

A jeździłeś Crafterem nowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Walt napisał:

@RadekNet  Jeśli już miałbym na trasie holować przyczepę, to wolałbym mieszkalną i po jej pozostawieniu na kempingu jeździć większym, wygodnym samochodem. Taki zestaw jest totalnie bez sensu.

Holując taką lawetkę takim bydlakiem, jeśli masz wystarczająco mocny silnik, to już w trasie bez różnicy. I tak integrą nie będziesz "latał" dużo szybciej bez lawety niż z lawetą, a czegoś takiego prawie nie poczujesz, zwłaszcza w trasie. Holowanie czymś takim lawety, nawet w porównaniu z holowaniem dużym osobowym/suvem przyczepy kempingowej, to inny świat, rzekłbym - komfort. Laweta pojedzie praktycznie "w śladzie" kampera,  prawie bez odczuwania oporów powietrza (bryknij kiedyś za tirem z dużą towarówką - kilka metrów za tirem opory powietrza są znikome, ale już parę metrów dalej - jakby ci ktoś rozłożył spadochron - ta laweta się schowa całkowicie "w cieniu" kampera). Nawet spalanie wzrośnie w trasie może o litr. Mam towarówkę, która niemal idealnie kryje się za kombiakiem, nie ścina zakrętów,  "buda" niewiele wystaje ponad  poziom dachu holownika - jedzie się jakby jej nie było.  

Fakt, logika w tym średnia, bo jakikolwiek sens ma tylko wtedy kiedy jedzie się kamperem na pobyt bardziej stacjonarny, ale  kto bogatemu (czyli temu  kogo na to stać) zabroni? 

Zależy jak kto lubi: to też fajna sprawa żeby skakać sobie na długie (kilkutygodniowe) objazdówki po kraju lub Europie, bez "zawijania do portu", np. tydzień w jednym miejscu, i lokalnie zwiedzać na maksa śmigając maluchem. Gdybym był dzianym emerytem, to kto wie, całkiem fajna opcja. Wystarczy że to małe to poza wyjazdami "drugie auto w domu" i w sumie wszystko trzymałoby się kupy, jakkolwiek oceniać używanie kampera do półtacjonarek, ale da się.  Nie sądzę żeby taki zestaw był używany do weekendowych wyskoków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciejstraus napisał:

A jeździłeś Crafterem nowym? 

Nowy czy stary Crafter, Sprinter, Man...to nieporównywalny świat do trojaczków.

Chociaż przyznam że Ford mocno też przegonił trojaczki (w kwestii komfortu) - a na tym podwoziu już jest sporo kamperów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.