Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jak GasBank single odwrócimy zaworem do dołu gdy jest prawie pusty, to pływak zamknie zawór i syf nie wyleci :/

Ja mam filtr ceramiczny do LPG wkrecany w gniazdo przy tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby tą samą butlą można było wieźć propan i azot (zupełnie inne ciśnienia)...ale to akurat nie jest problemem...zanieczyszczenia to już inna bajka i duży problem - szczególnie w butli gdzie widzimy zawartość...
A gdzie pisałem o butli??? Pisałem o cysternach którymi się gazy przewozi....

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe...przejechałem jakieś 500-600km od domu...spotkałem 4przyczepy (W tym jedna wyprzedziła mnie gdy miałem z górki jakieś 115 na budziku ), a żadnego kampera...

Później natomiast w przedziale 100km już na wybrzeżu było ich 6...A żadnej przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 10:32, tamtam napisał:

A gdzie pisałem o butli??? Pisałem o cysternach którymi się gazy przewozi....

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Miałem o tym azocie nie pisać, ale zdaje się że się upierasz. LPG jest w fazie ciekłej (temperatura parowania/skraplania -,05 st. C dla butanu, -42 dla propanu), azot przechowuje się i przewozi albo jako sprężony pod bardzo wysokim ciśnieniem (np. 150 atm. - vide: butle spawalnicze) albo skroplony - i to już jest ciekły azot. Nie da się azotu efektywnie przewozić w butlach i cysternach takich, jak do LPG. W każdym przypadku masz zupełnie inny sprzęt do przechowywania i przewozu (i butle, i cysterny też). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

Co ciekawe...przejechałem jakieś 500-600km od domu...spotkałem 4przyczepy (W tym jedna wyprzedziła mnie gdy miałem z górki jakieś 115 na budziku ), a żadnego kampera...

Później natomiast w przedziale 100km już na wybrzeżu było ich 6...A żadnej przyczepy...

też kiedyś wyprzedzałem kampery :) teraz grzecznie jadę kamperem :). Ja przyczep widuję jak na lekarstwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, Voku napisał:

 

Jeszcze nie ma planujemy go zabrać w Lutym. 

WOW Darek czekam na twoje spostrzeżenia.

Co do kampera, wystawiłem na Otomoto przyczepę, tak na próbę ile przyniesie, cena kosmos kupisz nową, telefon za telefonem, po dwóch dniach wycofałem bo baliśmy się że sprzedamy i co dalej,  jeden gość dzwoni i wypytuje o wszystko i zaczynamy rozmawiać, miał w przeszłości przyczepy, dwa lata temu kupił kampera, teraz sprzedał i powrót do przyczepy, koparytka mi opadała, powiedział że kamper ma tylko dwa plusy których nie ma przyczepa, można przejść z kabiny do części mieszkalnej nie wychodząc z pojazdu i szybciej zaparkujesz w mieście, reszta same minusy.

Jestem ciekawy co ty powiesz, dawaj znać.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

WOW Darek czekam na twoje spostrzeżenia.

Co do kampera, wystawiłem na Otomoto przyczepę, tak na próbę ile przyniesie, cena kosmos kupisz nową, telefon za telefonem, po dwóch dniach wycofałem bo baliśmy się że sprzedamy i co dalej,  jeden gość dzwoni i wypytuje o wszystko i zaczynamy rozmawiać, miał w przeszłości przyczepy dwa lata temu kupił kampera, teraz sprzedał i powrót do przyczepy, koparytka mi opadała, powiedział mi że kamper ma tylko dwa plusy których nie ma przyczepa, można przejść z kabiny do części mieszkalnej nie wychodząc z pojazdu i szybciej zaparkujesz w mieście, reszta same minusy.

Jestem ciekawy co ty powiesz, dawaj znać.

a ja Ci napisze odwrotnie po użytkowaniu trzech przyczep i jednego kampera

przyczepa ma tylko dwa plusy których nie ma kamper,  jedziesz w ciszy komfortowym holownikiem (o ile taki posiadasz :) ) i jak rozpakujesz bajzel a chcesz skoczyć do sklepu to masz auto do dyspozycji, reszta same minusy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a ja Ci napisze odwrotnie po użytkowaniu trzech przyczep i jednego kampera

przyczepa ma tylko dwa plusy których nie ma kamper,  jedziesz w ciszy komfortowym holownikiem (o ile taki posiadasz :) ) i jak rozpakujesz bajzel a chcesz skoczyć do sklepu to masz auto do dyspozycji, reszta same minusy :-]

Kuba ty mi już nie musisz tłumaczyć, twoje słowa głęboko mi utkwiły w pamięci:D, teraz bym chciał jeszcze innych posłuchać, jak mam być szczery to już nawet nowego byłem oglądać, tylko te ceny, co się dowiedziałem z ciekawostek to że taki jak twój nie nadaje się na zimę:ee:, tylko Integra z podwójną podłogą, dopiero wtedy jest odpowiedni komfort termiczny:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Dethleffs Trend 7057EB z dwulitrowym dieslem ?

szykuj korki do uszu po przesiadce z Smaxa :-]

Tak chyba 2l zobaczymy o co tyle hałasu :D , w marcu mam jeszcze mieć dwa nowe do dyspozycji, zobaczymy jak się to potoczy.

28 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a ja Ci napisze odwrotnie po użytkowaniu trzech przyczep i jednego kampera

przyczepa ma tylko dwa plusy których nie ma kamper,  jedziesz w ciszy komfortowym holownikiem (o ile taki posiadasz :) ) i jak rozpakujesz bajzel a chcesz skoczyć do sklepu to masz auto do dyspozycji, reszta same minusy :-]

Cisza w holownikiu ok mogę się zgodzić. Co do drugiego to ja sobie powtarzam że nie można tego porównywać do przyczepy tam zupełnie inaczej to planujesz, kamper to zupełnie inny sposób podróży czy karawaningu.
Przynajmniej tak sobie to tłumaczę. Ja dużo wyjeżdżam weekendowo więc też inaczej. 
Mamy go mieć na parę dni więc wniosków za dużo nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.