Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Maaarcu- pokażesz swojego? Chyba coś przegapiłem.

Ja od 4 lat przyczepa, marzy mi się kamper- wygodniejsze pakowanie , szybszy przejazd, łatwiejsze manewry, i w moim przypadku z 4 weekendów na pewno zrobiłbym 14. Dla.mnie jedyny minus to koszty utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jackas napisał:

Maaarcu- pokażesz swojego? Chyba coś przegapiłem.

Ja od 4 lat przyczepa, marzy mi się kamper- wygodniejsze pakowanie , szybszy przejazd, łatwiejsze manewry, i w moim przypadku z 4 weekendów na pewno zrobiłbym 14. Dla.mnie jedyny minus to koszty utrzymania.

Chyba nie ma większego sensu. To przejściowy sprzęt na testy. 15 lat, 115.000 km. Nie ma się czym chwalić. Tutaj ludzie mają kampery droższe od moich wszystkich pojazdów.

IMG_20200905_174919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, świetny, co tam 15 lat w porównaniu do 32 mojego??. Zawsze będą ludzie, którzy mają lepsze i droższe. Ważne abyś go często używał i czerpał radość z niego, a nie stał jak ołtarzyk ?. Pomyśl, że są tacy , którzy o Twoim "staruszku" mogą sobie tylko pomarzyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

Chyba nie ma większego sensu. To przejściowy sprzęt na testy. 15 lat, 115.000 km. Nie ma się czym chwalić. Tutaj ludzie mają kampery droższe od moich wszystkich pojazdów.

IMG_20200905_174919.jpg

A  właśnie jest sens pokazać bo to taki sprzęt co już jest w zasięgu ręki, jaki tam masz silnik, czy jest na pojedyńczym kole czy na bliźniakach.

Czy czasami nie byliście przełom lipca sierpnia jedną noc na polu kempingowym w Rozalinie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, peja76 napisał:

Mnie w kamperze przeraża to że będzie w czasie jazdy głośno, nie wygodnie oraz brak auta na dłuższych letnich postojach, ale jak nie kupie i nie pojeżdżę  to się nie przekonam, chyba tak będzie trzeba do tego podejść:D

jeździłeś kiedyś busem plandeką ?

komfort jazdy jest podobny.  jak liczysz na komfort zbliżony do sedana klasy premium to będzie Ci ciężko ale tragedii nie ma.

Sam jeżdżę na co dzień dość komfortowym autem i w kamperze najbardziej brakuje mi dobrych świateł oraz automatu .

Reszta do zaakceptowania. Fotele komfortowe , zawieszenie też ładnie wybiera , hałas można opanować poprzez dodatkowe wygłuszenia.

Mój kamper ma 163 ps i na dynamikę nie narzekam, nie czuję jakiegoś dyskomfortu w porównaniu  do wcześniejszego zestawu auto + przyczepa.

130 na tempomacie można jechać  ale komfortowa prędkość autostradowa dla nas to 115 wg licznika (kompromis pomiędzy spalaniem, hałasem i prędkością) .

Brak auta na dłuższych wyjazdach był głównym argumentem mojej żony przeciw kamperowi.

Po roku posiadania  w naszym przypadku argument ten został obalony. Trochę zmieniliśmy sposób podróżowania i nam się podoba. W kilku przypadkach zaczęliśmy korzystać z komunikacji miejskiej czy taksówek, wbrew pozorom nie jest to ani drogie ani uciążliwe, a dla dzieciaków dodatkowa atrakcja. W końcu nie codziennie zdarza im się przejażdżka metrem czy koleją  . Nie licząc jednego wyjazdu gdzie byliśmy z grupą znajomych nad morzem  przez tydzień czasu to nigdzie nie staliśmy dłużej niż trzy dni. Te trzy dni to taki czas autonomiczności gdzie w zasadzie nie potrzebujesz robić serwisu czy większych zakupów więc możesz być całkowicie niezależny. Zakupy czy serwis robisz między zmianami miejsc.

Oczywiście jak ktoś jeździ z przyczepą na trzy tygodnie w jedno miejsce to kamper jest bez sensu, w naszym przypadku przez kilka lat podróży przyczepą nie staliśmy nigdy dłużej niż tydzień w jednym miejscu.

Przyczepa czy kamper ? nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od potrzeb i sposobu użytkowania.

Ja byłem za leniwy na krótkie wyjazdy z przyczepą z kamperem nie mam tego problemu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mundek28 napisał:

I właśnie ja gdy kupię kampera z przyczepy nie zrezygnuję bo na przełomie czerwca i lipca zawsze będzie 3-4 tygodnie nad naszymi jeziorami.

już raz to pisałem i napiszę po raz kolejny

najlepiej mieć :

- mocne komfortowe 4x4 do holowania i  przyczepę na długie letnie wyjazdy

- kampera pełną integrę na zimowe wyjazdy

- kampervana na weekendowe szybkie wyjazdy

ale życie to sztuka kompromisów  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

już raz to pisałem i napiszę po raz kolejny

najlepiej mieć :

- mocne komfortowe 4x4 do holowania i  przyczepę na długie letnie wyjazdy

- kampera pełną integrę na zimowe wyjazdy

- kampervana na weekendowe szybkie wyjazdy

ale życie to sztuka kompromisów  :-]

Ło matko teraz to poszalałeś, ale masz rację:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzęt sprzętem, ale gdzie się wybieracie w ten weekend zestawem, kamperem czy kamperwanem?? Ja jeszcze nie wiem, ale bliżej wieczora lub jutra popołudnia skonkretyzuje się to. Pogoda trochę nie najlepsza, na południu obawiam się trochę opadów śniegu. Chciałbym do Białki na noc z soboty na niedzielę, a rano samochodem podjechać na Palenicę Bialczanską (przyczepę zostawiłbym na parkingu w Białce ) i nad Morskie Oko. Zobaczymy, czy uda się to zrealizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z historycznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę cygańskie tabory, czy zdobywców "dzikiego zachodu", regułą była buda +ciągnik w postaci konia. Później pojawiły się "autobusy zapłakane deszczem", jak zawodziła jakaś Maryla Rodowicz. Tak więc kampery nie są rasowymi kontynuatorami idei karawaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

najlepiej mieć :

- mocne komfortowe 4x4 do holowania i  przyczepę na długie letnie wyjazdy

- kampera pełną integrę na zimowe wyjazdy

- kampervana na weekendowe szybkie wyjazdy

Jeszcze właśny mały dżecik, żeby sobie pyknąć długi weekend w Himalajach ;)

53 minuty temu, janekorka napisał:

ale gdzie się wybieracie w ten weekend

ja się umówiłem na wędzenie pstrągów, lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.