Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, maarec napisał:

 Kamper też pomaga............

ostatnio na spacer gdzieś za miasto też jedziemy kamperem

kawa po spacerze smakuje jak nigdy :winner:

14 godzin temu, maarec napisał:

 15 lat, 115.000 km. Nie ma się czym chwalić

a co ja mam powiedzieć , prawie 300 kkm i 25 lat

ma cieszyć i już

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Przyczepa czy kamper ? nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od potrzeb i sposobu użytkowania

 no właśnie sam odpowiedziałeś - zależy do czego i wtedy odpowiedź jest prosta :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janekorka napisał:

Panowie, sprzęt sprzętem, ale gdzie się wybieracie w ten weekend zestawem, kamperem czy kamperwanem?? Ja jeszcze nie wiem, ale bliżej wieczora lub jutra popołudnia skonkretyzuje się to. Pogoda trochę nie najlepsza, na południu obawiam się trochę opadów śniegu. Chciałbym do Białki na noc z soboty na niedzielę, a rano samochodem podjechać na Palenicę Bialczanską (przyczepę zostawiłbym na parkingu w Białce ) i nad Morskie Oko. Zobaczymy, czy uda się to zrealizować?

Wczoraj wieczorem wróciliśmy z 2 dniowego wypadu w Tatry. Pogoda była mega. Na parking na Palenicy wjechałem z przyczepą bez żadnych problemów i dodatkowych opłat (bez noclegu). Był też kamper i jeden blaszak. Niestety pogoda miała się skiepścić, na weekend dlatego sie zawinęliśmy.

 

 

20201127_163435.jpg

20201125_115808.jpg

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pjetko napisał:

Wczoraj wieczorem wróciliśmy z 2 dniowego wypadu w Tatry. Pogoda była mega. Na parking na Palenicy wjechałem z przyczepą bez żadnych problemów i dodatkowych opłat (bez noclegu). Był też kamper i jeden blaszak. Niestety pogoda miała się skiepścić, na weekend dlatego sie zawinęliśmy.

 

dwa tygodnie temu też mieliśmy taką pogodę . Tatry są piękne ?

 

 

20201113_120103_resized.jpg

20201115_093903_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, peja76 napisał:

A  właśnie jest sens pokazać bo to taki sprzęt co już jest w zasięgu ręki, jaki tam masz silnik, czy jest na pojedyńczym kole czy na bliźniakach.

Czy czasami nie byliście przełom lipca sierpnia jedną noc na polu kempingowym w Rozalinie ?????

Ok. Poszukam co tam mam i coś wrzucę.  Silnik 2.0 ale duratorq czy jak mu tam. Nie jest to TDCi z Mondeo MK4 o złej opini. 125KM podniesione niby na 140. Ważne, że jest klimatyzacja plus dachowa. Napęd na przód, czyli bez bliźniaka. Z dodatków ma jeszcze zabudowany agregat prądotwórczy dometic pod podłogą. Ma starter elektryczny. Jeden guzik i prąd jest, klimatyzacja, express czy suszarka do włosów idą.  Zbiornik paliwa ok 12l. 

Układ jak w mojej budce, tylko przednie spanie wysoko. Z tyłu piętrusy wzdłuż bocznej ściany, duże chyba ponad 2m. Osobny prysznic.

Na wadze z nami, 140l wody i 75l paliwa, zapakowany 3340kg. 

Z minusów to mała lodówka. Inaczej został by z nami na dłużej. 

Najbardziej lubię w nim radio jak w mondeo MK2 i kierownice jeszcze starszą. Prawdziwy powrót do młodości. 

Bardzo wygodnie się prowadzi. Nie przekraczam 110 poza wyprzedzaniem tyle jedzie na stałe.

 

 

IMG_20201115_160636.jpg

IMG_20200905_111503.jpg

IMG_20200905_121233.jpg

IMG_20200816_092959.jpg

IMG_20200816_092922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Ok. Poszukam co tam mam i coś wrzucę.  Silnik 2.0 ale duratorq czy jak mu tam. Nie jest to TDCi z Mondeo MK4 o złej opini. 125KM podniesione niby na 140. Ważne, że jest klimatyzacja plus dachowa. Napęd na przód, czyli bez bliźniaka. Z dodatków ma jeszcze zabudowany agregat prądotwórczy dometic pod podłogą. Ma starter elektryczny. Jeden guzik i prąd jest, klimatyzacja, express czy suszarka do włosów idą.  Zbiornik paliwa ok 12l. 

Układ jak w mojej budce, tylko przednie spanie wysoko. Z tyłu piętrusy wzdłuż bocznej ściany, duże chyba ponad 2m. Osobny prysznic.

Na wadze z nami, 140l wody i 75l paliwa, zapakowany 3340kg. 

Z minusów to mała lodówka. Inaczej został by z nami na dłużej. 

Najbardziej lubię w nim radio jak w mondeo MK2 i kierownice jeszcze starszą. Prawdziwy powrót do młodości. 

Bardzo wygodnie się prowadzi. Nie przekraczam 110 poza wyprzedzaniem tyle jedzie na stałe.imageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46imageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46imageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46

 

 

IMG_20201115_160636.jpg

 

U lala nie ma wstydu, bardzo ładny sprzęt, widać zadbany , nie wiem jak na żywo ale tu na fotkach wydaję się taki akurat, bym powiedział nawet że jak na alkowę to nie wydaję się duży. Jak mam być szczery to jako pierwsze auto typu kamper jak by taki by w dobrej cenie tez bym kupił, ale by musiał być w takim  stanie, super, niech dobrze służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjetko, fajna ta Twoja przyczepa. Wygląda na niedługą i ma chyba łóżka piętrowe z tyłu. 

Maarec, fajny ten kamper. Ciekawy patent z tym zamontowanym agregatem prądotwórczym, ile watów mocy i czy cichy? 

Peja, czyżby gdzieś tam zaiskrzyła chęć posiadania kampera ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janekorka napisał:

Pjetko, fajna ta Twoja przyczepa. Wygląda na niedługą i ma chyba łóżka piętrowe z tyłu. 

Maarec, fajny ten kamper. Ciekawy patent z tym zamontowanym agregatem prądotwórczym, ile watów mocy i czy cichy? 

Peja, czyżby gdzieś tam zaiskrzyła chęć posiadania kampera ?

Pozdrawiam

2,5 KW. Nie jest super cichy, jednak nie jest też bardzo głośny. Ma 2 tłumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, janekorka napisał:

Pjetko, fajna ta Twoja przyczepa. Wygląda na niedługą i ma chyba łóżka piętrowe z tyłu

360, łącznie z dyszlem 554 cm :] Mniejszych chyba nie ma z potrójnym pietrusem. Więcej o niej pisałem tutaj, łącznie ze zdjęciami:

 

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, janekorka napisał:

Peja, czyżby gdzieś tam zaiskrzyła chęć posiadania kampera ?

 

Cały czas mam gdzieś z tyłu głowy kampera, tylko moja żonka jest na nie, ale ja mam na nią sposób :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, peja76 napisał:

Cały czas mam gdzieś z tyłu głowy kampera, tylko moja żonka jest na nie, ale ja mam na nią sposób :bevil:

zrób tak.

Powiedz żonie że kupujesz testowo kampera ale przyczepy nie sprzedajesz i jak się jej nie spodoba to sprzedasz kampera.

Ja tak zrobiłem i pół roku przyczepa postała w garażu po czym została sprzedana :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał:

zrób tak.

Powiedz żonie że kupujesz testowo kampera ale przyczepy nie sprzedajesz i jak się jej nie spodoba to sprzedasz kampera.

Ja tak zrobiłem i pół roku przyczepa postała w garażu po czym została sprzedana :-]

To jest metoda. Te żony niby łagodne, a jednak trzeba sposobem. Moja też już słabo widzi powrót do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjetko, dzięki za link do opisu przyczepy. Naprawdę bardzo fajna, długościowo to chyba coś jak moja (której nie mierzyłem) tak na oko. Gratuluję zakupu. Teraz nic tylko jeździć ?. Piecyk już chyba musiał podgrzewać wnętrze. Nocowałeś na kempingu czy na dziko będąc w Tatrach? 

Posiadanie w moim przypadku przyczepy i kampervana ma ten plus, że jak kampervan jest teraz u blacharza to mogę jeździć z przyczepą??. Jak patrzę ile rzeczy trzeba co jakiś czas robić, wymieniać w kampervanie, a przyczepą jest praktycznie bezobsługowa to nie dziwię się, że wiele osób decyduje się przyczepę. 

Jak parkowałeś na Palenicy to bilet musiałeś kupić online, czy teraz można u parkingowego kupić na miejscu? Jeszcze raz gratuluję udanego zakupu. 

IMG_20201122_070247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

zrób tak.

Powiedz żonie że kupujesz testowo kampera ale przyczepy nie sprzedajesz i jak się jej nie spodoba to sprzedasz kampera.

Ja tak zrobiłem i pół roku przyczepa postała w garażu po czym została sprzedana :-]

 Równo myślimy, taki jest właśnie plan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Maarec wracając do tego agregatu prądotwórczego-jak to jest z jego używaniem np. na kempingu bo pomijając kwestię hałasu który może odstraszać sąsiadów to jeszcze kwestia spalin.Chyba że korzystać z niego w czasie krótkich przejazdów aby wspomóc ładowanie akumulatora pokładowego-wówczs to dobra rzecz. A jakiej wielkości jest to urządzenie, czy spokojnie mieści się pod każdym autem dostawczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mundek28 napisał:

jak to jest z jego używaniem np. na kempingu bo pomijając kwestię hałasu który może odstraszać sąsiadów

jak to jak ?

jak @maarec robi kawę to wszyscy wiedzą i można przyjść i wbić się na krzywika :-]

31 minut temu, peja76 napisał:

 Równo myślimy, taki jest właśnie plan :D

daj znać czy plan się powiódł  :)

10 godzin temu, maarec napisał:

To jest metoda. Te żony niby łagodne, a jednak trzeba sposobem. (...)

 każdy niby macho a tu widać że wszyscy siedzą pod pantoflem  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.