Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, maarec napisał:

Policzyli Ci małą budkę  bez przedsionka.  2 osoby? U mnie 4.

Przecież ja mam 545, przedsionka brak, jest markiza za którą nie doliczają bo pytałem, czepisz się i tyle, dobrej nocy ci życzę pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, peja76 napisał:

Marek dziś byłem zapłacić za jeszcze jedną nockę 120zł nam się podoba, jak dla mnie do klienta podchodzą super, przyjechaliśmy w środę o 22h szybko nas spisali i mówili jutro reszta bo jest póżno, rano jak wstaliśmy koło 11h? poszłem zapłacić do niedzieli i wyszło nie całe 360zł mówię kobiecie zaokrąglić do 360zł, jak się okazało nocki z środy na czwartek już nam nie policzyli, pytam jak z wyjazdem kiedy kończy się doba kobietka na to byle do wieczora wyjechać, jak mam być szczery to kałuż nie widzę, nam się podoba super miejsce na wypady, plaża pod nosem co więcej chcieć, porobiłem fotki i jak będę miał natchnienie to opiszę i wstawię. Co do trawy to w Chorwacji czy Grecji brak a jedziecie. Ja nie wiem jak ty jedziesz na dziko jak ty taki wymagający jesteś.

Na dziko nie jestem wymagający :) przeważnie jest widokowo i ma być bezpiecznie. 

O kałużach nie pisałem, porównaj nawierzchnię tego park 45 i Alexy o Horyzont nie wspominam bo tam inna liga. Sorry ale nawierzchnia wygląda jeszcze gorzej niż 2-3 lata temu i nie zachęca przynajmniej na tych fotkach. 

Nie ma trawy w Cro czy Gr to są  kamyki, tłuczeń czy np kratka z betonu a tu klepisko. 

Sopot znam, ma dużo plusów.

 

4 minuty temu, peja76 napisał:

Przecież ja mam 545, przedsionka brak, jest markiza za którą nie doliczają bo pytałem, czepisz się i tyle, dobrej nocy ci życzę pa.

Super. A cennik mówi o rozmiarach budki? Czy jezdzisz bez dyszla? Ja mogę się nie znać, moja budką 552 z rozmiaru miała zawsze 7,85m lub i więcej. Fajnie, że policzyli Ci jak za niewiadowkę i elastycznie co do czasu wjazdu/ wyjazdu. Wybierając miejsce wyjazdu czytam jednak cennik a nie liczę że może będzie coś taniej.

Alexa tańsza o połowę oczywiscie z ACSI ale to akurat bez znaczenia. 

Screenshot_20210912-232733_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. A cennik mówi o rozmiarach budki? Czy jezdzisz bez dyszla? Ja mogę się nie znać, moja budką 552 z rozmiaru miała zawsze 7,85m lub i więcej. Fajnie, że policzyli Ci jak za niewiadowkę i elastycznie co do czasu wjazdu/ wyjazdu. Wybierając miejsce wyjazdu czytam jednak cennik a nie liczę że może będzie coś taniej.
Alexa tańsza o połowę oczywiscie z ACSI ale to akurat bez znaczenia. 
541732089_Screenshot_20210912-232733_SamsungInternet.thumb.jpg.46dc80fbc94b7aba7a2ddeb12c5e9617.jpg
Tak przy okazji, w Park45 też działa karta ACSI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomekk napisał:
8 godzin temu, maarec napisał:
Super. A cennik mówi o rozmiarach budki? Czy jezdzisz bez dyszla? Ja mogę się nie znać, moja budką 552 z rozmiaru miała zawsze 7,85m lub i więcej. Fajnie, że policzyli Ci jak za niewiadowkę i elastycznie co do czasu wjazdu/ wyjazdu. Wybierając miejsce wyjazdu czytam jednak cennik a nie liczę że może będzie coś taniej.
Alexa tańsza o połowę oczywiscie z ACSI ale to akurat bez znaczenia. 
541732089_Screenshot_20210912-232733_SamsungInternet.thumb.jpg.46dc80fbc94b7aba7a2ddeb12c5e9617.jpg

Tak przy okazji, w Park45 też działa karta ACSI.

O widzisz, tego nie zauważyłem. Jest jakiś plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

 

Super. A cennik mówi o rozmiarach budki? Czy jezdzisz bez dyszla? Ja mogę się nie znać, moja budką 552 z rozmiaru miała zawsze 7,85m lub i więcej. Fajnie, że policzyli Ci jak za niewiadowkę i elastycznie co do czasu wjazdu/ wyjazdu. Wybierając miejsce wyjazdu czytam jednak cennik a nie liczę że może będzie coś taniej.

Alexa tańsza o połowę oczywiscie z ACSI ale to akurat bez znaczenia. 

 

Nie chce mi się z tobą pisać bo jak widzę mamy inne spojrzenie na życie lub szukasz znowu zaczepki żeby udowodnić ze twoje życie jest lepsze, szkoda mi na to  czasu.

Odpowiem ci tylko co do rozmiarów budy, zawszę jak pytają mnie na polu kempingowym jaki rozmiar budy to pytam z dyszlem czy bez, jeszcze nie spotkałem się żeby powiedzieli że chcą wielkość z dyszlem więc mówię że to Hobby 545 a stoję przed recepcją więc widzą, nie należę do tej grupy ludzi co by za 10zł miała oszukiwać. Miłego dnia

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marek230482 napisał:

Wystarczy kamper z napędem na tył i problemu nie ma. A takich jest sporo

To fakt, że jest łatwiej niż FWD

13 godzin temu, marek230482 napisał:

Poza tym tak jak wspomniano osobówką też się zakopiesz. I ręczę że szybciej. Zwłaszcza fwd. 

Czy szybciej, to bym polemizował, bo pisząc o większym o ryzyku zakopania się kamperem, mam na myśli to o czym pisze Marek

9 godzin temu, maarec napisał:

Masa robi swoje

oczywiście najważniejsze

13 godzin temu, marek230482 napisał:

trzeba myśleć gdzie się wjeżdża. A niektórzy (bez względu czy kamperem, przyczepą a nawet 4x4) myślą że potrafią oszukać fizykę i zagiąć czasoprzestrzeń. 

i to jest sedno sprawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było już tak spokojnie w tym wątku. Wszedłem żeby zobaczyć czy coś fajnego ktoś nowy dorzucił :D Ale nie... ciągle peja76 podsyca temat i próbuje udowodnić jak to przyczepą jest lepiej bo kamperem można się zakopać.... :mlot:  Nie wiem czemu ciągle czujesz kompleks przyczepowca.. rób swoje i nie udowadniaj wyższości Świąt BN nad Świętami Wielkanocy. Sam posiadając przyczepę przez 13 lat z zazdrością patrzyłem na kampery i ich lepsze jak dla mnie możliwości podróżowania. Spróbowałem, przekonałem się że jest ok i uczyniłem co uczyniłem :D. Tak że peja76 przestań już proszę... 

Ciągle wyłania się taki sam obraz z dyskusji: "kamperem wygodniej, łatwiej, mobilniej etc.. ale przecież przyczepą tez tak można.. i kolej na argumenty przyczepowców...

Pewnie że można. Wszystko można.  Niech każdy z nas robi to co uważa za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, peja76 napisał:

Odpowiem ci tylko co do rozmiarów budy, zawszę jak pytają mnie na polu kempingowym jaki rozmiar budy to pytam z dyszlem czy bez, jeszcze nie spotkałem się żeby powiedzieli że chcą wielkość z dyszlem więc mówię że to Hobby 545 a stoję przed recepcją więc widzą, nie należę do tej grupy ludzi co by za 10zł miała oszukiwać.

Heh, oszukiwac moze nie, ale jednak troche liczysz na indolencje wlascicieli kempingu. Natomiast tez mnie zawsze zastanawialo jak producenci wymyslaja te oznaczenia, bo nijak to sie ma do realnej dlugosci budki. No chyba ze to jest dlugosc na jakiej przyczepa ma maksymalna wysokosc (bez spadkow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Analog82 napisał:

Heh, oszukiwac moze nie, ale jednak troche liczysz na indolencje wlascicieli kempingu. Natomiast tez mnie zawsze zastanawialo jak producenci wymyslaja te oznaczenia, bo nijak to sie ma do realnej dlugosci budki. No chyba ze to jest dlugosc na jakiej przyczepa ma maksymalna wysokosc (bez spadkow).

rozmiar zabudowy to mniej więcej długość podłogi - czasem z bakistą, czasem nie, zależy od producenta. Jedni mówią, że mierzona na wysokości przedniego parapetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Nie chce mi się z tobą pisać bo jak widzę mamy inne spojrzenie na życie lub szukasz znowu zaczepki żeby udowodnić ze twoje życie jest lepsze, szkoda mi na to  czasu.

Odpowiem ci tylko co do rozmiarów budy, zawszę jak pytają mnie na polu kempingowym jaki rozmiar budy to pytam z dyszlem czy bez, jeszcze nie spotkałem się żeby powiedzieli że chcą wielkość z dyszlem więc mówię że to Hobby 545 a stoję przed recepcją więc widzą, nie należę do tej grupy ludzi co by za 10zł miała oszukiwać. Miłego dnia

Ale prawda jest taka, że uzależnianie cennika od wielkości budki to wg mnie przegięcie. Ja nigdy nie wiem jaką mam budę jak ktoś pyta o długość.

20 minut temu, Analog82 napisał:

Heh, oszukiwac moze nie, ale jednak troche liczysz na indolencje wlascicieli kempingu. Natomiast tez mnie zawsze zastanawialo jak producenci wymyslaja te oznaczenia, bo nijak to sie ma do realnej dlugosci budki. No chyba ze to jest dlugosc na jakiej przyczepa ma maksymalna wysokosc (bez spadkow).

Każdy producent ma inne zasady. Np u Adrii oznaczenie jest od długości wewnętrznej podłogi. Twoja Adria Altea 552 ma 5512 mm długości - stąd oznaczenie 552. U mnie z kolei model to 500, a długość wewnątrz to 5280 mm. Więc jak sam widzisz, nie ma reguły :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kit napisał:

Chłopaki wy tu cały weekend znów zmarnowaliście na pisaninie ? Jedźcie się gdzieś przewietrzyć :D niezależnie czy z przyczepą czy kamperem :ok:

Jak ? ?   Już jest po sezonie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.