Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem założyc nowy temat, ale myślę że tu można tez o tym podyskutować.

Z góry zaznaczę ze nie jestem przeciwnikiem ani kamperów ani przyczep , pomysłem chciałbym spróbować połączyć ich zalety a wyeliminować wady.

Nazwę to jakoś żeby łatwiej było pisać , może Trailer-Bus

Co powiecie o kamperze i przyczepie w jednym. Lubię tworzyć różne rzeczy , mam zaplecze , hale ,narzędzia, dwie prawe ręce ?

Wiem ze już były widziane lawety z przyczepką na sobie. Ja mam na myśli kupić busa  kabina doka 5-7 osób i skrzynia , zdjąć skrzynie , zostawić samą ramę ,zrobić nową zabudowę odłączaną.

Zabudowę zrobić tak żeby z wykorzystaniem podpór o regulowanej wysokości móc wyjechać z pod niej w krótkim czasie.

Zabudowa zostaje na polu kempingowym , parkingu lub nawet polance z pięknym widokiem , bo raczej nikt z drzwigiem po nią nie przyjedzie żeby ja ukraść. A kabina z ramą mogą sie przemieszczać po okolicy.

Przejście z kabiny do zabudowy tez można by zrobić, choć uważam to za zbędna wygodę. 

Takie rozwiązania eliminuje kilka wad zarówno przyczep jak i kampera. Bus z niską kabiną i krótką ramą bez zabudowy wjedzie tam gdzie osobówki bez przyczepy. Wjedzie nawet tam gdzie nie wjedzie osobówka z przyczepą , zmieści sie pod każdym mostem. 

Ruszając bez zabudowy nie ma konieczności zabezpieczenia wszystkiego w zabudowie. Nie trzeba odłączać sie od sieci 230V , od wody , nie trzeba składać markizy , przedsionka lub namiotu. Chować krzeseł , podłogi przedsionka itd. 

To tylko moje rozmyślania , rzecz do zrobienia dla siebie , przetestowania w praktyce i w przypadku zainteresowania budowania kolejnych dla ewentualnych zainteresowanych. 

Co sądzicie , jakie widzicie za i przeciw ?

Chciałby ktoś mieć takiego Trailer busa ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie do końca odpowiedź na postawione pytanie. Bo budżet podany a preferencje nie. Moim zdaniem gościu dalej nie wie co kupić

Przy tym przedsięwzięciu z przeróbką nie bardzo widzę sens i ja osobiście czymś takim zainteresowany bym nie był.

Może ktoś dla ekspedycji, ale wtedy odpowiedni napęd, wyposażenie, no nie wiem...

Edytowane przez portier
To oczywiście odpowiedź na tytułowe pytanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, portier napisał:

Tyle że nie do końca odpowiedź na postawione pytanie. Bo budżet podany a preferencje nie. Moim zdaniem gościu dalej nie wie co kupić

Przy tym przedsięwzięciu z przeróbką nie bardzo widzę sens i ja osobiście czymś takim zainteresowany bym nie był.

Może ktoś dla ekspedycji, ale wtedy odpowiedni napęd, wyposażenie, no nie wiem...

Ja juz mam czym podróżować. Budżet i czas na zrobienie tego -nieograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Ja mam na myśli kupić busa  kabina doka 5-7 osób i skrzynia , zdjąć skrzynie , zostawić samą ramę ,zrobić nową zabudowę odłączaną.

Takie coś już jest, widziałem na korsyce. Zabudowa zostawała na takich nogach jak kontenery przed centrum dystrybucyjnym u kurierów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Takie coś już jest, widziałem na korsyce. Zabudowa zostawała na takich nogach jak kontenery przed centrum dystrybucyjnym u kurierów

No właśnie coś takiego mam na mysli. Z tą różnicą ze podpory byłyby rozkładane i regulowane hydraulicznie lub pneumatycznie. Przyjaciel mógłby nawet stworzyć sterownik i napisać program do nich,  zeby samoczynnie poziomowały odczepioną zabudowę na nierównym podłożu.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie zabudowy na chyba na Hiluxie. Mnie się taka idea bardzo podoba. Gdzieś w Ostrowcu na kempingu widziałem Anglika z takim rozwiązaniem, zabudowa zrobiona przez niego samego. Na jakimś pikapie... Ale chyba nie do szybkiego montażu/demontażu.
Tu kilka przykładów znalezionych przypadkowo:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-hilux-kamper-camper-4x4-nadwozie-nowe-producent-dac-ID6yN3kR.html

Ceny kosmos, moim zdaniem tym bardziej że bez wyposażenia ale mogą inspirować ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarekSłupsk napisał:

Ok. To kolejne pytania 

Darek, a co w tym miało by być nowatorskiego? Bo takie kapsuły na pick-up'y to żadna nowość. Twoja by była po prostu większa i na ramę vana a nie pick-up'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RadekNet napisał:

Darek, a co w tym miało by być nowatorskiego? Bo takie kapsuły na pick-up'y to żadna nowość. Twoja by była po prostu większa i na ramę vana a nie pick-up'a?

Kapsuły trzeba zakładać i ściągać ręcznie , można w nich tylko spać. Ja chciałbym zrobić pełnowartościową zabudowę z kuchenka , lodówka , prysznicem , wc , ogrzewanie itd. Nie upieram sie przy tym ze to byłby nowatorski projekt. Ale na pewno inny niz wszystkie podobne , bardziej rozwinięty i funkcjonalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjęła się bo pewnie nikt nie kupuje dostawczaka-platformę prywatnie. Większość to firmowe samochody.
A sama zabudowa pewnie w cenie niezłego kampera, no i trzeba mieć gdzie "zimować".

Ja to widzę na pikapie, na dostawczaku przerost formy nad treścią.

Wykonanie we własnym zakresie może wcale nie być takie tanie jakby się mogło wydawać.
I jeśli miałbym budować to na "blaszance"...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Polo pisałem - nie widzę szans ze zmieszczeniem się w 3,5t (przy sporej i komfortowej zabudowie, tym bardziej przy brygadówce), sama rama z szoferką bardzo źle się prowadzi...

Jak chodzi o zabudowę pickupa - też często był problem z masą...Pickup ma więcej atutów niż rama z dostawczakiem...ale to bardzie wyprawówki niż komfortowa zabudowa...

Nogi rozstawianie hydraulicznie lub pneumatycznie to kolejne kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Kapsuły trzeba zakładać i ściągać ręcznie , można w nich tylko spać. Ja chciałbym zrobić pełnowartościową zabudowę z kuchenka , lodówka , prysznicem , wc , ogrzewanie itd. Nie upieram sie przy tym ze to byłby nowatorski projekt. Ale na pewno inny niz wszystkie podobne , bardziej rozwinięty i funkcjonalny ?

 

Jak się bawić to się bawić;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł7 napisał:

Nie przyjęła się bo pewnie nikt nie kupuje dostawczaka-platformę prywatnie. Większość to firmowe samochody.
 

 

To nie ten powód. 

Większość kamperów i przyczep to też firmowe pojazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.