Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

nie o to mi chodzilo z praktycznoscia... patrz spocik szczeciniakow.. cycepki na obozowisku sobie odpoczywaly a ekipa okolice spokojnie zwiedzala...

 

 

pabloo jak pilka???chmmmm... czy amortyzatorkow nie masz rozwalonych???? ..... wiem wiem jest bardziej podatna na "skoki" ale nie przesadzajmy.... to 1000kg i lepiej niech nie skacze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kamper jest lepszy dla kogoś kto ma więcej czasu na wyjazdy, widok stojącej w przydomowym ogródku przyczepy nie jest niczym strasznym ,ot oczekuje na wyjazd, ale kamper? Chyba byłoby szkoda na niego patrzeć jak tak stoi, pomyślałbym że stoi i rdzewieje.

 

 

osobiście podoba mi się ta myśl. Fakt - przyczepka stojąca nic nowego - porobi nawet za składówkę (u mnie np. sprzętu wędkarskiego). Kamperem żal nie jeździć.

 

Ale trzeba mieć czas...

 

Dla pracujących za drogi (koszt zakupu i ubezpieczenie w porównianiu do kempingu) by wykorzystać go ze 2-4razy w roku :ok: Ja choćbym może marzył o kamperku przyczepka zdaje się racjonalniesza na sporadyczne wyjazdy (choć nie rzadkie bo ok 10 w roku ale wybiurczo i na krutko) i zakup i ubezp. jest znacznie niższe. Jedno i drugie jest fajne :zlo: Tylko co dla danej osoby jest lepsze abstrachując od marzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak jak Szary, to zależy co kto lubi,

ja wolę długo siedzieć w jednym, fajnym miejscu i zwiedzać okolice w promieniu 150 km autem,

a na wszelki wypadek mam mały namiot i materace, gdyby coś spodobałoby mi się bardziej i trzeba było przenocować.

Za dużo roboty jest z rozbijaniem przedsionka, całym majdanem itp.

Kamper tak ale myślę,że jak już dziecko pójdzie własną drogą to pewnie dopiero kupimy.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza pociecha i innych z Małej Karawany śmiga kampurem i ma się całkiem dobrze :zlo:))).

 

Ni rzecz chyba w dzieciach :ok:

 

ale w stylu bycia, stylu odpoczynku itp.

 

Są plusy i minusy obu form, kazdy musi wybrać opcje dla siebie najoodpowiednieszą,

Nie da się tak jednoznacznie powiedzieć że to czy tamto jest lepsze.

 

My tam kampurem wjeżdżamy do centum, miast, gdziekolwiek.

a jak już jadę się wylezec to mnie wołami nie wyciągną spod pięknej wody i drzew.

Więc i nie następuje potrzeba ruszania się.

 

Tak więc i pryczepa i kampur swe zlaety mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam - rady nie ma :ok:

Za bardzo mobilny jestem na przyczepę - a poza tym uwielbiam prowadzić samochód w piżamie... :ok::ok::zlo: W przyczepie niewykonalne a w kamperze - wstajesz, i za kółko :ok:

Pozdrówka

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pełno prawny przedstawiciel "Małej Karawany" ze stanowczością twierdze, że kamper jest lepszy. Za naszego kamperka zapłaciłem 12 000 zł ( resztę wziąłem na kredyt :zlo:) Kamperkiem udało nam się zwiedzić w kilka weekendów kilkanaście fajnych miejsc. Poznać przemiłych przyjaciół. Mobilność kamperka dała się odczuć z Pablem w karawanie. Oczywiście nie był dla nas żadnym ciężarem ( wręcz przeciwnie, nieraz lepiej cisnął od nas), ale z komfortem podroży. Nigdy nie zamienił bym się na przyczepę, nawet najpiękniejszą. Podam jeszcze kilka przykładów z karawany, gdzie my mieliśmy na trasę po 100-200L czystej i ciepłej wody, dzieciaki oglądały filmy na DVD podczas jazdy, nie wspomnę o komforcie przewożenia naczyń w szafkach (kamper prowadzi się jak pietrowy autokar, buja sie na zakrętach i nie czuje się szarpiącej cycepki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.