Skocz do zawartości

Klejenie okna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Okna sklejone, zamontowane, udało się ominąć uszczelkę.

Jestem pewna, że tego razu klej będzie trzymał przez wiele lat a może do złomowania przyczepy.

Dziękuję za pomoc (chociaż na końcówce jej zabrakło) i do zobaczenia na trasie. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Klej trzyma doskonale ale pojawiły się

(po przejechaniu trudnego terenu w Rumuni - wyjątkowo duże nierówności i stromy zjazd i podjazd)

pęknięcie i związane z tm przecieki w tylnym oknie i troszeczkę w przednim czyli w tych największych .

Właśnie wróciliśmy z klejenia tych pęknięć.

Jak to wyszło czas pokarze po pierwszej ulewie.

Klej Acryfix 192 uważam,że jest najlepszy do PMMA (plexi), sklei poprzez polimeryzację.

Nie myślę, że pęknięcia były spowodowane użyciem tego a nie innego kleju.

Też jest elastyczny jednak PMMA jest wrażliwym materiałem i nie wytrzymała naprężeń w trudnym terenie.

Mamy nauczkę żeby nie "szaleć" z przyczepą. A po drugie człowiek to jednak nie robot i idealnie nie sklei.

Mam na myśli jednakową grubość warstwy itp.

Pozostałe okna 2 szt. trzymają idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klameczki zamykające na zaczepach, należy tak wyregulować, aby języczki nie dotykały podstawy zaczepu (musi być luz).

Czy chcesz przez to powiedzieć, że niewłaściwe ustawienie klameczek jest powodem dodatkowych naprężeń??

 

Muszę sprawdzić w weekend jak jest w naszej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie transportu, ja ustawiam także klameczki na rozszczelnienie, czyli na zaczepie najbliższy ząbek od zewnątrz. Częste pękanie obok klameczek jest związane z tym, że języczki klameczek opierają się na dole rowka i okno jest mocno zblokowane między listwą górną, a klameczką. Podczas jazdy, poszycie przyczepy pracuje i wiele się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam.

Wszystkie klamki oprócz 2 szt. trzymają odległość od zaczepu. 2 szt. opierają się o uszczelkę.

Jak można to wyregulować?

 

Pęknięć przy klamkach nie ma. Są w górnej części okna przy listwie zaczepu usztywniającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Miałem też rozklejone dwie szyby na przodzie przyczepy STERLING ECLESS TOPAZ 2003. Przejrzałem net i znalazłem klej a raczej rozpuszczalnik polimetakrylanu metylu (PMMA) czyli popularnej pleksy - ARTCOFIX na bazie rakotwórczego chlorku metylenu, ale przy sporadycznym używaniu chyba nie ma się czego bać....?!  Obie powierzchnie rozklejonych szyb należy dokładnie oczyścić ze starego kleju, najlepiej wibracyjną szlifierką z papierem ściernym "60", również naddatki na krawędziach. Umyć szyby z obu stron rozpuszczalnikiem NITRO i położyć obie szyby na płaskiej, równej powierzchni.... Następnie strzykawką aplikować klej w szczelinę pomiędzy szybami, nie za dużo ale i nie za mało. Odpowiednia ilość będzie widoczna jako jednolite ciemniejsze pole. Należy wówczas ścisnąć miejsce łączenia ściskaczem i dalej aplikować klej, zakładając kolejne ściskacze. Wystarczy jak będziesz ich miał 5, bo rozpuszczalnik szybko wiąże i można przekładać ściągacze.  Po 12 godzinach szyby zostały trwale spojone. można teraz zmaskować taśmą malarską i pomalować na srebrno sprayem spoiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto udało mi się naprawić 4 hamulce do okien, które były uszkodzone ...bez gałek skręcających opór. Musze powiedzieć , że angole wszystko robią do wymiany, nic normalnie nie można naprawić....trzeba nawiercać, przecinać , dorabiać! Ale mając parę narzędzi i dostępne materiały można naprawić hamulce, które na dzień dzisiejszy kosztują ok. 90 zł za sztukę! Zainteresowanych zapraszam, udzielę porady ja zaoszczędzić na lichwiarzach z internetowych sklepów akcesorii kamperowych....

Edytowane przez Jack1962 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
8 minut temu, Daniel Quattro napisał:

 

Witam , zauważyłem że rozkleja się przednie okno w cepce okno jest dwu warstwowe i oddzieliło się już na środku czy można to sklejić klejem? czy acryfix klei  będzie dobry ?

 

Acrifix 192 - utwardza się pod wpływem światła wiec po sklejeniu wystawić najlepiej na słońce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.