Skocz do zawartości

Klejenie okna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mamy nowy problem jak w temacie : rozkleiły się na długości aż 4 okna.

Okna są dwuwarstwowe. Nie mieliśmy żadnego wypadku, przyczepa stoi w stodole przez zimę, wypoziomowana i ogólnie bardzo zadbana. Nie były używane mocne detergenty do mycia szyb tylko denaturat z woda. Rozklejenie zauważyłam podczas mycia okien przed sezonem. Nie ma żadnej wody ani zacieków.

Ślady obecnego kleju wskazują na montaż fabryczny. Jest to bardzo cienka, równa spoina 1-2 mm na samym brzeg okna. Raczej krucha!!
Jedno z okiem było wcześniej klejone amatorsko. Teraz frontowe okna jest zdemontowane i "analizowane".
Moje pytania :
- czym ją skleić? czy może być klejo usczelniacz np. sikaflex 221, czy klej montażowy TotalFix? Wydaje mi się, że powinien być elastyczny bo jednak okno mocno pracuje wraz z przyczepą. Jeżeli za bardzo usztywni okno to szyba popęka.
- w którym miejscu powinien być nałożony?
- jaka mogła być przyczyna rozklejenia?

 

Dodaję kilka zdjęć :

post-5948-0-43827000-1459253326_thumb.jpgpost-5948-0-89168400-1459253340_thumb.jpgpost-5948-0-74600100-1459253359_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak tej firmy. Mogą być z 2004 bo przyczepa jest z tego roku. Takie jest oznaczenie :

post-5948-0-42020600-1459255192_thumb.jpg

Okna chyba są 3 warstwowe. Dwie warstwy sklejone są w odległości od siebie 2-3 mm a trzecia to zewnętrzna. Właśnie ta trzecia jest odklejona bo przecież niemożliwe żeby była mocowana do pozostałych warstw tylko śrubami...?? Zresztą odstaje jak okno oparte jest o ścianę.

Okna w narożach posiadają śruby.

post-5948-0-42020600-1459255192_thumb.jpg

 

po odkręceniu zostaje koszulka :

post-5948-0-08727600-1459255455_thumb.jpg


Śruba z wewnętrznej strony : post-5948-0-96546600-1459255605_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem to samo w swojej... Wada produkcyjna (jest temat na forum).

Kleiłem specjalnym silikonem m.in. do klejenia reflelektorów. Kupowałem w Casto.  Tubki są mniejsze od pasty do żębów o połowę.

Na jedno okno wchodziło ok. 3 tubek. Cena 5 zł sztuka. Spoina eleatyczna i super trzyma już 4 lata.

Temat spokojnie do ogarnięcia w domu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem to samo w swojej... Wada produkcyjna (jest temat na forum).

Możesz podać link do tego tematu? Szukałam ale nic o rozklejonych oknach nie znalazłam.

Napisałam do przedstawiciela producenta okien w Polsce. Ciekawe co odpisze. Może uda się, że uzna reklamację chociaż wątpliwe po 12 latach użytkowania przyczepy.

Jeżeli to wada produkcyjna ( a byłabym się w stanie z tym zgodzić) to dlaczego po takim czasie się ujawniła. To jest dziwne..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja kleju z lakierem i to teoretycznie tylko brązowym. Za darmo tego nie zrobią a producent okien odeśle Cie do producenta przyczepy. Niektóre marki partycypują w kosztach ale i tak wychodzi ok 1500zl za zestaw nowych okien.

 

Skleić samemu taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest specjalny klej do rozklejonych szyb, nie próbój kropelkowo bo spaskudzisz. 

Mam ten klej i jak byś był bliżej to byśmy skleili..

skrzykawką spokojnie ogarniesz temat, chyba ze do Pokrzywnej podjedziesz w weekend 01.04 to będe go miał ze sobą.

Nazwe mogę podać albo napisz do Luksiaka (on w plexy pracuje) wiec wie czym to się je. 

http://sklep.akces-plexi.pl/127-klej-do-plexi-pmma-cosmofen-pmma-200g.html

taki to jest klej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest specjalny klej do rozklejonych szyb, nie próbój kropelkowo bo spaskudzisz. 

Mam ten klej i jak byś był bliżej to byśmy skleili..

skrzykawką spokojnie ogarniesz temat, chyba ze do Pokrzywnej podjedziesz w weekend 01.04 to będe go miał ze sobą.

Nazwe mogę podać albo napisz do Luksiaka (on w plexy pracuje) wiec wie czym to się je. 

http://sklep.akces-plexi.pl/127-klej-do-plexi-pmma-cosmofen-pmma-200g.html

taki to jest klej. :)

Czyli okno jest wykonane z plexi czy z akrylu?  Napisałam do sklepu może odpowie.

Czy ten klej jest wystarczająco elastyczny żeby szyby nie popękały?

Do Pokrzywnej nie jedziemy bo okno wymontowane a następne czekają.. Nie sądzę żebyśmy do weekendu zdążyli.

Chciałabym też żeby klej oprócz sklejenia uszczelnił "szyby" żeby nie zaparowywały czy nie brudziły się wewnątrz warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi w temacie kleju.

 

Męczy mnie pytanie dlaczego się rozkleiły? Czy jest możliwe żeby różnice temperatur   (przede wszystkim ogrzewanie słońcem podczas upałów)   i szczelność warstw spowodowała rozklejenie się warstw okien?? 

 

Okna chyba nie mają otworów odpowietrzających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne okno jest przyciemniane/dymione. Myślę, że to jest głównym powodem, tj. inny skład chemiczny zewnętrznej szyby.

 

Dokładnie tak właśnie jest. Wewnętrzna szyba jest bezbarwna a zewnętrzna przyciemniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.