Skocz do zawartości

Klejenie okna


Rekomendowane odpowiedzi

No to widzę, że jego konsystencja jest bliższa miodu niż wody, więc raczej strzykawka odpada i na styk elementów okna nie mogę złączyć bo jego kapilarność jest ograniczona i wynika z gęstości. Pytanie jaką zostawić przerwę na spoinę? 1mm? 0,5mm? IM mniej tym lepiej. Szukam jakiejś informacji szczegółowych nt tego kleju i oprócz ogólnikowych informacji to nic nie znajduje. Inna sprawa, to czy ten klej jest bezbarwny? Bo na filmie wygląda jakby miał wyraźny, niebieski kolor. Nie wiem czy on się potem utlenia i barwnik znika? W necie znalazłem tez klej Actrifix 116 i jest tylko informacje, że różni się od Actrifix 192 czasem wiązania, ale nie jest napisane który wiąże szybciej -zostaje to niedopowiedziane.

Klejenie chce wykonać dwuetapowo z każdej strony, bo przed klejeniem chce w 2-3 miejscach elementy do siebie skleić taśmą by jest ustabilizować względem siebie i by ewentualny dystans był równomierny a poza tym by w trakcje klejenia skupić tylko na aplikowaniu kleju a nie walczyć z ruchomymi elementami. Jak pierwsze łączenie zwiąże na tyle że elementy będą już stabilne to wtedy bym taśmę usunął i w miejscu gdzie taśma uniemożliwiała aplikacje wpuścić klej. Z wiadomych względów chciałbym by efekt bym możliwie estetyczny.

Następna sprawa to czy można to robić na zamontowanej szybie w przyczepie czy dużo sensowniej jest ją zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko zależy, jakie syropy i jakie miody spożywałeś ;).

Co do przerwy - nie wypowiem się. Klej jest całkowicie bezbarwny - podczas nakładania i po zaschnięciu.

Moim zdaniem lepiej to wykonywać na szybie w poziomie - szczególnie jak chcesz nanieść większą ilość (szczelina). Tylko przy szczelinie nawet 0,5mm obstawiam, że klej się nie utrzyma a już szczególnie jak okno będzie pionowo...

A jeszcze dodam, że klej bardzo drażniąco śmierdzi - nie polecam tego kleić w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, archivi napisał:

Moim zdaniem lepiej to wykonywać na szybie w poziomie - szczególnie jak chcesz nanieść większą ilość (szczelina). Tylko przy szczelinie nawet 0,5mm obstawiam, że klej się nie utrzyma a już szczególnie jak okno będzie pionowo...

Szczelina 0,5mm może być nawet za duża? To jednak lepiej połączyć oba elementy na styk?

Macie jakieś doświadczenie z klejem Acrifix 116? Wiąże szybciej/wolnie? Ma taką samą siłe juz po związaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info.

,, Klej do plexi (PMMA)  ACRIFIX 116 opakowanie 100 g cena 33,80 zł brutto   WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE: Lepki, transparentny, lekko żółtawy klej rozpuszczalnikowy (jednoskładnikowy). Do wykonywania połączeń teowych i sklejania obszarów o niewielkich powierzchniach dla wszystkich rodzajów nieusieciowanego PLEXIGLASU, jak również innych tworzyw, takich jak PS, SBC,ABS,PVC i CAB. ACRIFIX 116 posiada jedynie niewielką zdolność wypełniania szczelin. Spoina twardnieje w ciągu krótkiego czasu. Klejone części bardzo szybko nadają się do dalszej obróbki i odznaczają się wysoką wytrzymałością. ,,

Też mnie to interesuje bo mi wichura potargała przedsionek i pękła szyba w kuchni. Naszczescie to tylko zewnetrzna.  I nie wielkie pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamówię Acrifix 192 i zrobimy kilka prób na małym fragmencie okna. Nie wiem jak szeroki jest otwór tej tubki i jak łatwo się go aplikuje. Myślimy tez by zaopatrzyć się w strzykawkę z igła bo jeśli by się dało go w ten sposób nakładać to by było najbardziej precyzyjnie więc byłoby mało nadlewek, zacieków. Strzykawkę byśmy okleili czarna taśmą izolacyjna by nie przepuszczała światła by klej nie rozpoczął wiązania będąc już w komorze strzykawki. No i podczas tych prób zobaczymy jak jest z jego kapilarnością, bo optymalnie byłoby elementy złączyć na styk i tylko na tym łączeniu igła nakładać cieniutka warstwę kleju, poniekąd licząc że klej sie wciągnie do środka na grubość pleksi. Jak rozkleję okno z obecnej taśmy to grubość będę mógł zmierzyć, ale myślę, że jest nie więcej niż 1-2 mm. Tyle założeń teoretycznych a jak będzie szło w praktyce to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej przyszedł i okno sklejone. Klej polecam bo jest mocny i robi swoją robotę. Wyszło całkiem nieźle, co nie znaczy, ze by nie mogło być lepiej ale trudno jest kleić bo szyba podwójna i bardzo ciężko zgrać by wszytsko do siebie dolegało, nie było szpar i żeby jeszcze płaszczyzny szyby się licowały. Klej jest faktycznie rzadki. Kleiliśmy strzykawką z igła i to polecam. Używaliśmy dwie rożnej grubości igły, bo kleiliśmy przez dwa dni. Jedna igła była cieńsza a druga grubsza i cieńsza okazała sie nawet lepsza bo przez ta grubszą klej pod wpływem swojej wagi i grawitacji aż wyciekał samoczynnie co trochę utrudniało prace. Cieńsza igła lepsza bo klej sam nie wyciekał-trzeba było naciskać tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy mogę nieśmiało zapytać? Czy nie ma różnicy w klejeniu PMMA czy okien acrylowych (bo takie podobno są z "poliacryl nl)? Do obydwu najlepszy  Acrifix....? Chcę się upewnić bo wg. mojej wiedzy z wiki... PMMA a acryl to jedno i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdybyś mieszkał na Śląsku to doradziłabym firmę Carbo z Chorzowa. Człowiek ma odpowiednie kleje do PMUA . Sam kleiłam acryfixem ale ostatecznie  różna rozszerzalność materiałów (chyba) spowodowała pajączki,które w niektórych miejscach odrobinę się pociły.

Ale żal, szkoda to szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bozka napisał:

Sam kleiłam acryfixem ale ostatecznie  różna rozszerzalność materiałów (chyba) spowodowała pajączki,które w niektórych miejscach odrobinę się pociły.

Ale ostatecznie połączenie jest trwałe , od ostatniego klejenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mega robota zrobiona , produktem 

https://ataszek.pl/514-klej-do-szyb-z-poliweglanu-atk-uv10.html

Rekomenduje z czystym sumieniem , naprawdę profesjonalny sklep i obsługa .

Wart swojej ceny , zobaczymy w dalszej eksploatacji , ale na dzień dzisiejszy produkt do takiej pracy NO.1 

Nie jestem profesjonalistą, ale uważam dzisiejsza pracę za kawał dobrej roboty.

Zdjęcia :

 

IMG_20210528_173555.jpg

IMG_20210528_173548.jpg

IMG_20210528_173541.jpg

IMG_20210528_173537.jpg

IMG_20210528_173533.jpg

IMG_20210528_173526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.