Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, gusia-s napisał:

 Pizzy w Chorwacji nie jadam bo już kilka razy mi nie posmakowała. Najlepszą pizze robią u mnie na wsi :D nawet te włoskie jej nie przebiły. 

Ojojojojoj... Toż to herezje jakieś wypisujecie Waćpani!!

Tzn. nie wątpię, że u Ciebie na wsi może być dobra pizza, ale najlepszą pizzę jaką jadłem to nawet nie we Włoszech, ale właśnie na Chorwacji - w Tkonie (ale strasznie dawno i nie pamiętam już nazwy restauracji...). Oczywiście pizza z prostitutto (czyli z prsiutem;-)

Chyba to była restauracja Sovinje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawości znalazłem tę knajpkę w Pag'u

Zdravljak Zagreb As - promenada przy ul. Vela

Mogę polecić nie tylko pizzę ale też "najlepszą lemoniadę na świecie" według moich dzieci (naprawdę pyszna), ja piłem tam jedną z najlepszych kaw a sporo pijam. No i fenomenalna obsługa panów którzy świetnie dogadali się z nami w języku polskim. A na koniec przeogromne porcje pysznych lodów.

Widok zza stołu

 

 

20190606_144018.jpg

 

 

@Benior co to za tunel???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Benior napisał:

Tunel Pitve 2,30 szeroki i 2,7 wysoki. Robi wrażenie. Mam filmik ale brak wifi 738mb 

 

 

daj nazwę campu, chyba byłem na nim na wycieczce w 2013 - rozumiem za tunelem ?  Tunel bardzo spoko, niestety nie dla pojazdów campingowych normalnych gabarytów.

Następnym razem będąc na Hvarze przejadę się szutrem nad tunelem, ciekawe czy tam by się budkę przewiozło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maarec napisał:

daj nazwę campu, chyba byłem na nim na wycieczce w 2013 - rozumiem za tunelem ?

Byłem na tych kempingach o 23 i brak miejsc. Rezerwacji jakoś nie zrobiłem bo nawet nie wiedziałbym na kiedy ? jednak na jednym śpiewy jakoś by mnie nie zachęciły do pozostania. Pojechaliśmy potem na Vira ale tam nie zostaliśmy, nie podoba nam się plaża, potem Milna i podobnie. Na powrocie miałem zapisany mały camp i tu zostaliśmy. Brakuje fajnej plaży ale są drabinki i łatwe zejścia nawet bez butów i jak w Prapratno można sobie pójść dalej z książką do cienia. Na campie jest 5 namiotów, 2 campery i mój busik. Z przyczepą ciężką by było. 

Camping & Apartments-Mudri dolac
Mudri dolac, 21462, Vrbanj, Chorwacja
+385 91 501 8924
https://maps.app.goo.gl/Cc13zi5HtLJFNHcE6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.pngspacer.png ?  Rzeczywiście napisałem jakbym całą noc jeździł.

Na Vira spaliśmy ale jak pisałem nie przypadła do gustu. Tu gdzie jestem teraz pewnie sobie kilka dni posiedzimy.

Po Bośni takie ADHD ? tam byliśmy na takim małym przydomowym campie po drodze do wodospadów Štrbački buk
Unnamed Road, Bośnia i Hercegowina
+387 37 221-528
https://maps.app.goo.gl/TbUuKR8SYBuhetaw9

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngIMG_20190729_083157.thumb.jpg.e0879bf05c80023de085b9ef478fc4d5.jpg

Namiary na camp

44°38'11.7"N 16°02'38.0"E
https://maps.google.com/?q=44.636570,16.043903

Pan Sefik Dika. Przed są jeszcze dwa ale zdecydowanie ten polecam. Da jeść i pić i jeszcze zakupy można zrobić. Dojazd szutrem i droga nie jest najlepsza ale powolutku można się doturlać. Przy domu jest prąd na łące przy rzece niestety nie. Toaleta do dyspozycji. My płaciliśmy 10 euro za noc. Miód i rakija 1L po 10 euro, dwa pstrągi ugrliowane 7,5 euro. Można zamówić jagnięcinę ale to musi być więcej osób. 

 

IMG_20190730_170404.jpg

IMG_20190730_170304.jpg

IMG_20190728_163011.jpg

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benior a kamp Lili w Jagodnej sprawdzałeś? 

3 godziny temu, maarec napisał:

Następnym razem będąc na Hvarze przejadę się szutrem nad tunelem, ciekawe czy tam by się budkę przewiozło.

Sam oceń ? choć brakuje tu pierwszego odcinka, czyli podjazdu przed tunelem, który wg mnie jest gorszy, węziej i dziury w starym asfalcie/betonie. Pytanie jeszcze po co tam budę ciągnąć jak jej nie ma gdzie wepchać potem ?

Zjazd tą drogą bardzo przypomina też drogę między SV. Njedelja a Dubovica na Hvarze, którą przejechaliśmy. Ponoć w tym roku już nie da się na nią wjechać bo przygotowują pod asfalt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gusia-s napisał:

 a kamp Lili w Jagodnej sprawdzałeś

Tak, wszystkie trzy w tym rejonie o jakich wiedziałem. Brak miejsca lub na góra dwa dni licząc z nocą co bym został. W jednym właściciel dobrze, że stał ? widać sezon ma udany bo miał na nas ...   Delikatnie mówiąc mu wisiało, jakoś się tym nie przejęliśmy. Późna pora i alko mogły tak zadziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.