Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde to zaraźliwe w tym roku  
 
Z najnowszych doniesień pogodowych ... 


U mnie spoko, trochę się koło zagrzało więc szukałem przyczyny. Okładziny odpadły ze szczęk to je wywaliłem i jadę dalej .

Pogoda fajna w tym roku. Znajomi siedzą w Fažanie na Istrii ale nie meldowali żadnych anomalii mam nadzieję że ich nie ubiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gusia-s napisał:

oto co zrobił na kempingu Orsea we Vrsarze na Istri

Jasny gwint! 

Najpierw przewracało kamery a teraz latają vany?

Czy to anomalia, czy taki urok Chorwacji? Ja dopiero od trzech lat się interesuję tym krajem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Jasny gwint! 

Najpierw przewracało kamery a teraz latają vany?

Czy to anomalia, czy taki urok Chorwacji? Ja dopiero od trzech lat się interesuję tym krajem. 

Mniej więcej od 2014r dzieją się cuda typu deszcz w lipcu po 3 dni, czy taki wiatr. My ledwo urwalismy się z wyspy Rab w ubiegłym roku a przejazd przy porywach wiatru od boku rodzina zapamieta na długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to anomalia, czy taki urok Chorwacji?


Chyba anomalia będąca urokiem
Parę lat temu na Istrii było 37stopni i mgła z widocznością 50cm . W życiu nie widziałem czegoś takiego. Stałem przy samochodzie i miałem wrażenie jakby ktoś przyłożył mi kartkę do oczu po prostu biało i nic więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dostała zachodnia Istria, kolejny raz. To tam usytuowane jest najwięcej kempingów.

53 minuty temu, chris_66 napisał:

Pogoda fajna w tym roku. Znajomi siedzą w Fažanie na Istrii ale nie meldowali żadnych anomalii emoji848.pngmam nadzieję że ich nie ubiło emoji33.pngemoji56.png

No trochę taka niestabilna ? Podobnie było w 2014.

To wtedy będąc na Peljesacu widzieliśmy trąbę powietrzną wychodzącą zza Korculi. 

post-7016-0-36860900-1409947053.thumb.jpg.c7db2b1c44e6ad950be60193d7d5a674.jpg

post-7016-0-28509100-1409947043.thumb.jpg.9605f5bf615133fcdb44738a34b483e7.jpg

43 minuty temu, filipert napisał:

Czy to anomalia, czy taki urok Chorwacji? Ja dopiero od trzech lat się interesuję tym krajem

Raczej anomalie czasem spotykane choć ostatnio częściej niż zwykle.

Bura czy Jugo czyli 2 najsilniejsze wiatry zawsze się pojawiały nawet w sezonie ale nie tak często jak to ma miejsce teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...o 20 lekki deszczyk...20.30 nagle ulewa i wietrzysko które markizę razem z żoną która ją trzymała chciało mi wyrwać w kosmos...Dobiegł syn i ledwo ją zwinąłem. 

Jeszcze nie byłem rano na spacerze po kempingu, odsypiam wczorajszą drogę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, brachol napisał:

Chciałbym zapytać czy jest ktoś obecnie na kampie Skrilla na Krk chodzi mi o miejsca w strefie bezparcelowej (parcele wszystkie są zajęte) i jak wygląda tam sprawa z prądem tzn czy jest i jakie są odległości od punktów poboru?

pozdrawiam

Miejsca nieparcelowe na Skrili nadają się tylko i wyłącznie na namioty. Auta obok też nie postawisz. Czasem są one na bardzo nierównym terenie, z większym namiotem może być problem z ustawieniem. Z tego co pamiętam nie ma tam prądu.

30 minut temu, Simbus1 napisał:

Ehhh...o 20 lekki deszczyk...20.30 nagle ulewa i wietrzysko które markizę razem z żoną która ją trzymała chciało mi wyrwać w kosmos...Dobiegł syn i ledwo ją zwinąłem. 

Jeszcze nie byłem rano na spacerze po kempingu, odsypiam wczorajszą drogę. 

Dobrze, że bez strat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie... Ale to też jest jeden z najważniejszych plusów markizy i przewaga nad przedsionkiem - można szybciutko zwinąć...

My wyjeżdżamy za ok. 1,5 godz. Weather przewiduje jedynie w czwartek przelotne burze z pierunami. Może uda się uniknąć takich sensacji...

Na razie najważniejsze, że na przejazd powinna być czysta ścieżka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

No ładnie... Ale to też jest jeden z najważniejszych plusów markizy i przewaga nad przedsionkiem - można szybciutko zwinąć...

My wyjeżdżamy za ok. 1,5 godz. Weather przewiduje jedynie w czwartek przelotne burze z pierunami. Może uda się uniknąć takich sensacji...

Na razie najważniejsze, że na przejazd powinna być czysta ścieżka;-)

Dobrze rozbity przedsionek przetrwa 5 razy tyle co markiza. Widziałem, że u sąsiadów nawet nie drgnął jak ja w nocy zwijalem markize i obóz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 10:36, Prusiak napisał:

Cześć, my również w tym roku ponownie zaliczyliśmy Dole, ale stanęliśmy w części "na klifie" ? Było super...

20190629_201502.thumb.jpg.e664a8a545481d4aa9b4d2d167528e8a.jpg

20190630_162706.thumb.jpg.643e3f3d737985cad174c2911de1ce44.jpg

Gusia, pompowańce mają wzięcie, może tłoków nie ma ale zawsze ktoś tam się przewala. Raz na tydzień moje dzieciaki również dopadały tą atrakcję.

A co do samego kempingu DOLE to w zastraszającym tempie ciągle przybywa na nim domków... :mlot: , w głównej mierze po to chyba żeby połowa Czechów miała gdzie wypoczywać ;)

Też myślałem o klifie ale niestety jest pełnia sezonu i wszędzie napchane do granic możliwości.

Niestety z przyczyn rodzinnych musimy przerwać nasz urlop i wracać do domu. Widać nas też dopadł pech tegorocznych wakacji Ech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dj85 napisał:

... Niestety z przyczyn rodzinnych musimy przerwać nasz urlop i wracać do domu. Widać nas też dopadł pech tegorocznych wakacji Ech 

Ojej, przykro bardzo :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 15:10, maarec napisał:

Dobrze rozbity przedsionek przetrwa 5 razy tyle co markiza. Widziałem, że u sąsiadów nawet nie drgnął jak ja w nocy zwijalem markize i obóz. 

Tyz prowda. Chodziło mi o to, że jak już trzeba zwinąć to na przedsionek w zasadzie nie ma czasu i zostaje trzymać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po przygodach z pogodą dwa lata temu zrezygnowalismy z przedsionka. Rozkładamy markizę i namiot kuchenny. Jak coś się dzieje to zwijamy markizę i siedzimy w środku bez stresu. A jak by chciało zwjać kuchnie to nie jest to taka duża strata jak przedsionek. 

15650778138812508879388415488575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.