Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marek230482 napisał(a):

Jaka pojemność? z jakich ogniw składałeś że łączyłeś szeregowo i równolegle? 

105Ah , te z linka :)

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

elegancko;
do czego służy wyłącznik, który widać koło bms?

włączanie BMSa i wyłączanie :bzik: później pójdzie gdzieś w dostępne miejsce

 

największe zdziwienie, że to tak łatwo oddaje prąd w dowolnej ilości, najsłabszym punktem był chiński krokodyl podpięty do plusa, potem kabelki 10mm2 do przetwornicy, reszta nie zauważyła obciążenia i zniosła to na chłodno

drugie zdziwienie to jak to powoli się ładuje z zasilacza 10A :hehe:, dopiero przy konfiguracji BMSa skojarzyłem że to nie 105Ah a 210 Ah

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał(a):

mój poskładany , jeszcze drobne dopieszczenie i jazda

testy 100-150-200A zaliczone pomyślnie

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Chris pochwal sie wymiarami...??? Musze sklecić w przyszłości coś co mi wejdzie pod ławkę. Ten układ mi by podpasował bo jest dłuższy a niższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris pochwal sie wymiarami...??? Musze sklecić w przyszłości coś co mi wejdzie pod ławkę. Ten układ mi by podpasował bo jest dłuższy a niższy...

Boczna deseczka 16x26 dno 16x29 plus 2x9mm plus nakrętki

Z długości raczej nie urwiesz nic, z szerokości 2cm max, a z wysokości całkiem sporo bo dałem zapas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A może na zamówienie będziesz robił takie zestawy?

Za droga zabawa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zrobiłem Top balans i sprawdzam jeszcze pojemność i za jakieś 27H Aku gotowy 


Skąd masz mój zasilacz
Ładnie wyszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Prusiak napisał(a):

Musze sklecić w przyszłości coś co mi wejdzie pod ławkę.

Pod przedni podwójny fotel pasazerów? Ja będę za miesiąc budować taki aku do siebie, właśnie żeby się zmiescil pod podwójny przedni fotel. Wymiary obudowy 345x190x245 mm, (+bms na zewnątrz obudowy) teoretyczna pojemność 304Ah. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba ogniwa 280 wychodzą teraz najtaniej...

Ja mam baterie złożoną z 12 ogniw czyli 3komplety po ciut ponad 50Ah każda... ale ja mam już starsza baterie i chodziło głównie o duży prąd pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zmniejszając pojedyncze ogniwa chyba zmniejszasz też maksymalny prąd rozładowania? 

9 godzin temu, Misio napisał(a):

Tylko chyba ogniwa 280 wychodzą teraz najtaniej...

Z tego co widzę to obecnie i tak wychodzi to drożej niż kupić gotowe.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogniwa 90A ciągłej pracy czyli teoretycznie powinny potrafić 270A...BMS 250A przy obciążeniu rzędu 240A ładnie pracuje.

A jak ja się dowiadywałem - 200A 150Ah były niemalże nie dostępne...albo drogie.

A 100A 100Ah były dużo droższe niż to co ja poskładałem - do tego jeszcze u mnie był dobry dil apropo wymiarów (idealnie weszło między fotele w schowek trudno dostępny).

Gotowe wówczas - "nie istniały" z pracą powyżej 200A...

Zresztą z gotowymi - różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.