Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

6% jak na taką aparature pomiarową to raczej akceptowalny błąd, poniżej 5% błędu to tylko jakieś laboratoryjne mierniki, które kosztują po 20000zł

to nie były tanie sprzęty bms za 250 i tester za 150 :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał(a):

to nie były tanie sprzęty bms za 250 i tester za 150 :hehe:

Chciałem dopytać czego użyłeś do wzorcowania elektrycznego tego Twojego przyrządu pomiarowego :lol:ale sam odpowiedziałeś @Łza Włóczynutka 

W mojej osobistej opinii tego typu „test” możesz podrzucić wcześniej opisanym „chłopakom” … Ci to dopiero otworzą szeroko oczy :) na pełen profesjonalizm.

I naprawdę nie czepiam się obudowy :) przy pomiarach obudowa jest super :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar sam zbudować na ogniwach 280 ah eve. Ogniwa chciałem kupić w PL a obudowę + bms na alli. Za całość wyszło by mi ponad 3000 zł z czego 1000 bez fv.

Na amazonie trafiłem aku Li Time 300 ah, który ma niezłe opinie w necie za 3044 zł brutto z wysyłką.

Co ciekawe chyba mają jakiś błąd, bo cena to 3622,99 a finalnie podczas zapłaty jest nagle 3044,53 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dopytać czego użyłeś do wzorcowania elektrycznego tego Twojego przyrządu pomiarowego :lol:ale sam odpowiedziałeś [mention=17565]Łza Włóczynutka[/mention] 
W mojej osobistej opinii tego typu „test” możesz podrzucić wcześniej opisanym „chłopakom” … Ci to dopiero otworzą szeroko oczy  na pełen profesjonalizm.
I naprawdę nie czepiam się obudowy  przy pomiarach obudowa jest super  

Majfend mówił że nie trzeba nic robić, że NASA tego używa i jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Prokot napisał(a):

Co ciekawe chyba mają jakiś błąd, bo cena to 3622,99 a finalnie podczas zapłaty jest nagle 3044,53 :P

Bo pewnie zarejestrowałeś firmę i zapłaciłeś tylko kwotę netto, ale musisz to "wciągnąć" w księgowość i uwzględnić ten vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Prokot napisał(a):

Miałem zamiar sam zbudować na ogniwach 280 ah eve. Ogniwa chciałem kupić w PL a obudowę + bms na alli. Za całość wyszło by mi ponad 3000 zł z czego 1000 bez fv.

Na amazonie trafiłem aku Li Time 300 ah, który ma niezłe opinie w necie za 3044 zł brutto z wysyłką.

Co ciekawe chyba mają jakiś błąd, bo cena to 3622,99 a finalnie podczas zapłaty jest nagle 3044,53 :P

Ogniwa z PL na FV to ok 2100 

BMS 200A allegro 460zł na FV 

Obudowa 300zł z Ali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chris_66 napisał(a):

coś z tapatalka nie szły ?

a przy okazji spora różnica pomiarów BMSa i DL24 ?
 

pojemność.JPG

pojemnośc BMS.jpg

U mnie wyszło podobnie 309Ah z DL a 308 z BMS próg dolny 2.65V

Teraz progi ustawiłem na 3,55V góra i 2,8V dół poprawiłem też kabelki. Testowałem pod obciążeniem i nic się nie grzeje. Czekam na elastyczne busbary i gotowe

20240312_132809.jpg

 

Screenshot_20240310_204935_BMS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 23:51, chris_66 napisał(a):

dobra powtarzalność, jak nie miałem czasu na sprawdzenie miernikiem przekłamań

 

Zakończyłem budowę poprawiłem i skróciłem przewody od BMS, dałem dodatkową izolację na przewody, wymieniłem Bus Bary na miedziane elastyczne, sprawdziłem pod obciążeniem, i czy odłącza przy niskiej temperaturze. Wszystko działa. Ładuje i gotowe. Ogniwa idą bardzo równo co mnie cieszy, balanser praktycznie nie ma co robić. 

 

20240318_002919 (1).jpg

Screenshot_20240319_182350_BMS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.