Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja powinna pokazywać idealnie jakie jest w danym momencie rozładowanie akumulatora.
Ja swoją sprawdzałem na Testerze DL24 i ten Tester pokazywał to samo co aplikacja.
U mnie jest jeszcze pokazywana aktualna wartość w Ah ile czasu jeszcze zostało do całkowitego wyczerpania przy aktualnym obciążeniu lub ile zostało do naładowania jeśli ampery są na +  

Screenshot_20221211_103858_XiaoXiangElectric.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek230482 napisał(a):

Nie boisz się że zaszkodzisz baterii? 

A czego się bać. Przecież nie ładujesz bezpośrednia z instalacji. Są 2 sposoby bezpiecznego ładowania. Tańszy (szczególnie jak już coś masz) i droższy ale bardzie pro.

1. Załączasz małą przetwornicę (np. ja mam taką 150W - zapalniczkowa) ja podłączasz pod instalacje +po stacyjce w p-pie i do przetwornicy ładowarkę (taka na 220V najlepiej z możliwością ustawienia natężenia) i ładujesz (wiem straty są, ale tanio i działa)

2. Przez ładowarkę dc/dc - np.victron 9A coś ok 330 zł.

Rozwiązanie 1. ma zaletę, że jak masz już ładowarkę i jakąś przetwornice to bezkosztowe prawie i można na kampie ładować.2-gie to pro rozwiązanie jak nie ma ładowania z energobloku

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peja76 napisał(a):

No tak pomroczność jasna:mlot: za dużo na głowie:bzik:

Dziś nie było za dużo czasu pobawić się aku, ale jak zwykle włączyłem tv I jescze podłączyłem dodatkowo ? H4 @coxWlkp takie dodatkowe obciążenie tylko znalazłem :) wszystko śmigało okoł 1,20h jutro jestem na miejscu więc dłużej będę go męczyć. 

Dziś dwie godziny pod Decatlon poszło,  ale w bardzo ale to bardzo przesympatycznej atmosferze oby więcej takich przypadkowych spotkań:winner:

Ale przy takim spontanie ile nowych wiadomości :) i miejsc do odkrycia w weekend.

Jestem za cyklicznymi spontanami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, coxWlkp napisał(a):

Ale przy takim spontanie ile nowych wiadomości :) i miejsc do odkrycia w weeken

Jestem za cyklicznymi spontanami :) 

Oj wiadomości i miejsc do odkrycia może nie na Weekend ale na dłuższy wyjazd też się dowiedziałem :winner: i to jakie, gdzie:o

Jak najbardziej tak:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomęczyłem znów trochę akumulator, po 8h załączyłem TV I ? :) o 15,40h było 49% pewno kolo 14h wyłączył sie TV i od wtedy tylko pobór był przez ?.  Wtedy podłączyłem ładowarkę i teraz byłem zobaczyć co i jak, aku 100%. Mam jeszcze screen z ładowarki ale nie znam się na tym, może ktoś Mi powiedzieć o co chodzi, jeszcze powinna być podłączona czy jest ok.

Screenshot_20230315-081207_VIP-BMS.jpg

Screenshot_20230315-153903_VIP-BMS.jpg

Screenshot_20230315-201049_VIP-BMS.jpg

Screenshot_20230315-201153.jpg

Screenshot_20230315-201212.jpg

Screenshot_20230315-201235.jpg

20230315_201120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeśli chcesz jeszcze męczyć testowo aku to znajdź jakieś stałe obciążenie (może jakiś LED dalekiego zasięgu) co bierze z 15A i podłącz na 10 h. W związku z tym, że Twój aku jest nowy powinno Ci zostać jakieś 10 do 15% :) wtedy będzie super jak zostanie Ci 0% będzie „dobrze” … :) reszta w plenerze … a najlepiej poproś żonę o wysuszenie włosów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, coxWlkp napisał(a):

Teraz jeśli chcesz jeszcze męczyć testowo aku to znajdź jakieś stałe obciążenie (może jakiś LED dalekiego zasięgu) co bierze z 15A i podłącz na 10 h. W związku z tym, że Twój aku jest nowy powinno Ci zostać jakieś 10 do 15% :) wtedy będzie super jak zostanie Ci 0% będzie „dobrze” … :) reszta w plenerze … a najlepiej poproś żonę o wysuszenie włosów :) 

To ewentualnie w przyszłym tygodniu bo teraz na Weekend może być potrzebny;)  my nie mamy suszarki 12v :) a on pod przetwornice nie jest podłączony :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, coxWlkp napisał(a):

A czajnik masz na 12V?

Tylko na gaz:wacko: my naprawdę jesteśmy elektrycznie oszczędni;) coś wymyślę w przyszłym tygodniu.

Jeszcze mam dwa screen z ładowarki jeden w trakcie ładowania i jeden po naładowaniu, miałem jeszcze jeden ale uciekł gdzieś ?

Screenshot_20230315-201212.jpg

Screenshot_20230315-172655.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.62e8730d95e88a7d6a64d1a88f00a36c.png

 

Poszczególne etapy ładowania masz na tym zżucie - źródło

Absortion to proces wysycania, gdzie masz stałe napięcie, ale do akumulatora idzie coraz mniej prądu. Takie dopieszczanie do pełnego naładowania.

Na youtube możesz znaleźć wiele filmów, gdzie masz wykresy z konkretnych ładowań

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał(a):

Ogólnie full jest w fazie float. Masz dedykowaną ładowarkę to trzymaj aż się pojawi właśnie float. Porównując do telefonów abs. bym określił coś jak zwalnianie ładowania gdy masz 80% naładowania już. Wtedy już do pełnego 100% idzie wolno

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomiy napisał(a):

Ogólnie full jest w fazie float. Masz dedykowaną ładowarkę to trzymaj aż się pojawi właśnie float.

Nono, właśnie oglądam filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.