Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2999zł jest 49szt. nowych na allegro więc nie nazwałbym tego okazją :)

Poza tym myślę, że lepszym pomysłem jest na przykład dać 1821zł za Volt`a 100Ah. Pojemność niewiele mniejsza ale cena duuuużo niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek230482 napisał(a):

To zaszalałeś :D

Kupiłeś ładowarkę sieciową? To akumulator nie do kampera? 

Ach:) Tak akumulator będzie do kamperka, ten będzie w garażu I używany tylko do TV, ładowania telefonów, tableta i laptopów,  nie będzie ładowania z auta dlatego że z tym kamperem nie chcę się wiązać,  chcę z innym garażem i wyposażeniem więc szkoda inwestować. Akumulator będzie ładowany na wyjazd i po przyjeździe powtórka, u nas kamper i tak cały czas jest na kablu także nie ma problemu.

W nowym kamperku chcę dwa aku I dwa obwody, tak sobie wymyśliłem i tak ma być, w sumie trzy aku bo jeszcze od kabiny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek230482 napisał(a):

Za 2999zł jest 49szt. nowych na allegro więc nie nazwałbym tego okazją :)

Poza tym myślę, że lepszym pomysłem jest na przykład dać 1821zł za Volt`a 100Ah. Pojemność niewiele mniejsza ale cena duuuużo niższa. 

 Czy mają połączenie bluetooth i matę grzewczą? sama mata 500zł i z tego co się naczytałem to te Volt to takie se, te też  nie wiadomo co to za wynalazek ale dotknąłem zobaczyłem...... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ten z podgrzewaniem i BT jest za prawie 3,5k. Pytanie czy te wodotryski są warte tak grubej kasy? Może dla wędkarza w szalupie tak. Ale w kamperze zazwyczaj jest monitoring akumulatorów i nie ma poniżej zera :D

Jeżeli chodzi o markę to sam nie wiem co o tym myśleć. Pocieszam się na razie faktem że mnie nie stać na żadny lifepo4 :lol:no chyba że na chiński - znalazłem "setkę" za 1100zł. Ale czy warto to nie wiem. Dlatego zazdroszczę zestawu :) lekka, wydajna i długowieczna bateria. Albo wieczna :) czy ktoś już musiał wymieniać lifepo4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peja76 napisał(a):

Panowie pilnie i szybko, jestem na targach rybnych i mogę kupić taki aku jak na fotkach, dane też na zdjęciach, cena targowa 2950zl warto??? Do 16h muszę się określić 

Bardzo dobra cena. Ja właśnie kupiłem Winter ale 100ah za 2999. 
Mrozów nie było więc nie wiem czy mata działa. Sprzedawca mówi, że włącza się przy -5. Dziwne trochę, bo niby nie można ładować Lifepo4 poniżej 0. 
Mam w przyczepie też enerblock, ale 80ah i jest super. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, olas1 napisał(a):

Bardzo dobra cena. Ja właśnie kupiłem Winter ale 100ah za 2999. 
Mrozów nie było więc nie wiem czy mata działa. Sprzedawca mówi, że włącza się przy -5. Dziwne trochę, bo niby nie można ładować Lifepo4 poniżej 0. 
Mam w przyczepie też enerblock, ale 80ah i jest super. 
 

O to elegancko.

Mieli różne cuda na stanowisku, myślałem że się nie znam na tych aku ale jak zacząłem zadwac pytania sprzedawcy do mówi że on nie wie o co chodzi i zawołał kierownika sprzedaży, jak przyszedł to odrazu inna Gatka, chłopak miał pojęcie, jednak studiowanie forum coś daje☺️

20230305_140156.jpg

20230305_140841.jpg

20230305_140853.jpg

20230305_140925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peja76 napisał(a):

O to elegancko.

Mieli różne cuda na stanowisku, myślałem że się nie znam na tych aku ale jak zacząłem zadwac pytania sprzedawcy do mówi że on nie wie o co chodzi i zawołał kierownika sprzedaży, jak przyszedł to odrazu inna Gatka, chłopak miał pojęcie, jednak studiowanie forum coś daje☺️

 

20230305_140841.jpg

 

20230305_140925.jpg

Dobre ceny targowe ?

Podoba mi się ten MultiCharger. Idealne 3 w jednym ?

Pamiętasz jaka cena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, olas1 napisał(a):

Dobre ceny targowe ?

Podoba mi się ten MultiCharger. Idealne 3 w jednym ?

Pamiętasz jaka cena? 

Mówił Mi ale nie pamiętam:wacko: jest tel dzwoń powiedz, że od kolegi co brał aku:] i ma dać duży upust;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peja76 napisał(a):

Mówił Mi ale nie pamiętam:wacko: jest tel dzwoń powiedz, że od kolegi co brał aku:] i ma dać duży upust;)

Ja już wszystko zainstalowałem więc tylko z ciekawości pytam.

Aku Enerblock, reszta Victron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek230482 napisał(a):

Długo nie szukając znalazłem na allegro. Niecałe 1000zł...... kurcze.... ciekawe czy ktos to testował. Jedno urządzenie załatwia - separator, ładowarka mppt, ładowarka DC-DC.

Chyba dawał Mi za 900zł ale pewien nie jestem bo jak zaczęliśmy rozmawiać to............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.