Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Ja powtórzę to co czasem piszę...

Składając samemu, można zrobić coś solidniejszego, na ogniwach nam odpowiadających z odpowiednim BMSem... co często jest bardzo wąskim gardłem w przypadku akumulatorów "fabrycznych". Oczywiście jak ktoś potrzebuje tego akumulatora do oświetlenia led, pompki, tv i laptopa, to fabryczny w zupełności wystarczy...

średni argument - ja mając AGMa na gwarancji - wymieniłem go na LiFePO4 i (jak już też pisałem), żałuję że dopiero w tamtym roku mnie było stać na to...

Argument do czego? 
 

Wiesz nie każdy ma czas żeby się bawić w składanie akumlatorów , poszukiwanie wiedzy i kombinacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma czas, inny ma kasę... A trzeci nie ma ani jednego ani drugiego, więc nie ma za wiele innych rzeczy też...

Dopowiem...

Victron 160Ah kosztuje ponad 10000zł...

Można to poskładać za około 3-3,5tyś zł przy bardzo zbliżonych parametrach.

 

A pewnie kolo 5 tyś 280Ah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne przecież też ktoś składa i zgrzewa.. Do tego pewnie źle opłacany, źle traktowany nie tylko przez pracodawcę, ale przez swoje własne państwo, co raczej korzystnie na jego entuzjazm do pracy i ostateczną jakość nie wpływa..

Akumulator zbudowany przez entuzjastów może mieć wyższą jakość..

Przy gotowych akumulatorach z Chin z połowa wartości to koszt przesyłki. większe, cięższe rzeczy teraz potwornie kosztują, cośtam patrzyłem niedawno co waży 16kg to przesyłaka podchodzi pod 500$

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

A te ogniwa można wybrać jakieś 'markowe' czyli nie wiem powiedzmy produkowane przez jakąś fabrykę samsunga, czy innego sony, czy to wszystko jest raczej noname?

Zależy co kupisz... Ja mam CATL - Ogniwo LiFePO4, podobno "firmowe" kupione w Polsce z FV i gwarancją...

10 minut temu, marek230482 napisał(a):

Czyli tyle za ile można kupić gotowe lifepo4 w Polsce z gwarancją.

To one są tak złe że trzeba kupować dużo droższe  albo składać samemu?

Pisze o "setce".

Przy "mniejszych" akumulatorach (powiedzmy do 150Ah włącznie), bardzo często gotowce mają BMSy z bardzo małym prądem pracy (dla jednego to nie problem, dla innego nie do przyjęcia).

A z teoretycznym prądem rzędu 80-100A pracy ciągłej (szczyt, nawet często tylko ułamki sekundy na poziomie 150A) 100Ah to koszt zaczyna się od około 2500zł za zakup gotowca w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ktoś chciała się  doszkolić z tematu lifepo4  polecam grupę .

https://www.facebook.com/groups/419331036119525/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=989180065801283

tam są testy ogniw  przeprowadzone przez praktyków "budujących" ;) 

 

można też znaleźć namiary na sprawdzone ogniwa

 

19 minut temu, Voku napisał(a):

Wejdźcie sobie na FB grupa "Polska Grupa LiFePO4" tam dużo ludzi składa i zamawia z chin, lub kupuje gotowe. Na pewno przy zakupie z chin i składaniu samemu warto poczytać tą grupę. 

o tym mówię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Robert77 napisał(a):

 

BMS

560,57 zł  29%OFF | JK SAMRT BMS 4S 5S 6S 7S 8S 12V 24V bateria z 2A aktywny bilans funkcja ciepła na sprzedaż
https://a.aliexpress.com/_EzvBXNj

Jedna z wersji BMS-a   posiada możliwość podłączenia podgrzewania  akumulatora

Gdyby ktoś planował w swoim projekcie użyć tego bms-a w załączniku dodaje jego instrukcję.

 

JK-B2A8S20P-BMS-USER-MANUAL-V1.1V11 PL.pdf

Instrukcja jest po naszemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkownikow lifepoków i zorientowanych: Akumulatory lifepo mają jakoś ustandaryzowane śruby z biegunami, czy to jest wolna amerykanka? Jakie macie rozmiary gwintów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Pytanie do użytkownikow lifepoków i zorientowanych: Akumulatory lifepo mają jakoś ustandaryzowane śruby z biegunami, czy to jest wolna amerykanka? Jakie macie rozmiary gwintów?

Raczej chyba nie jest to ustandaryzowane - poniżej akumulator ze śrubami na krótszym boku:

https://www.geekbuying.pl/pl/rozbudowany-zestaw-akumulatorow/3626-akumulator-zapasowy-lifepo4-lanpwr-12v-100ah-1280wh-energii-4847323040292.html

Ja u siebie mam śruby M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkownikow lifepoków i zorientowanych: Akumulatory lifepo mają jakoś ustandaryzowane śruby z biegunami, czy to jest wolna amerykanka? Jakie macie rozmiary gwintów?
IMO standardem jest M8 i M10. W zależności od wielkości aku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie i szybko, jestem na targach rybnych i mogę kupić taki aku jak na fotkach, dane też na zdjęciach, cena targowa 2950zl warto??? Do 16h muszę się określić 

20230305_133013.jpg

20230305_133001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.