Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne jest też tak ,że wypożyczający podpisuje papier tzw. umowę najmu  wypożyczając pojazd. Co tam było a czego nie było to nie wiemy. Druga rzecz to większość nie czyta tego przed wypożyczeniem  tylko przelewa środki ,odbiera i w drogę. 

Kupę lat temu wypożyczyłem nietypową przyczepę -taka dłużyca 6m paki- i w umowie było ,że przyczepa posiada tylko OC i całą odpowiedzialność za uszkodzenie bierze na siebie wypożyczający !!!  Nie czytając można naprawdę się przejechać.

Teraz gdzie mamy "modę" na wypożyczenie kampera pewnie jest podobnie. Wypożyczymy zapłacimy te pięć stówek za dobę ,serwis parę złoty  + kaucja i jedziemy .

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

35 minut temu, Pjoter napisał:

pracodawcy,

biedrona obciążyła przewoźnika, a przewoźnik kierowcę

To nie pracodawca a zwykły dziad. Swoją drogą to kierowca ciapa lub frajer bo jako pracownik nie odpowiada materialnie na takie kwoty. 

Firma powinna być ubezpieczona a jeśli nie była to właściciel płaci za swoje dziadowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc pracodawca zapłacił byś ze swoich ?

naczepa jest biedronki, kierowca złamał rażąco przepisy ruchu drogowego i wewnętrzny zakaz jeżdżenia tą drogą.

kierowca chciał się zwolnic, ale postraszyli go sadem i spłacał z tej nieoficjalnej części wypłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie szkody i straty związane z działalnością firmy odpowiadam ja. Tak to działa. 

Nie wyobrazam sobie żebym obciążył za to pracownika. Nawet prawnie nie ma takiej możliwości. To jest oczywiste i logiczne dla wszystkich?

Straszenie sądem jest już w ogóle w tym przypadku zabawne? Złodziej i oszust chciał skarżyć własnego pracownika?. Co by nie mówić o tym właścicielu to nie wierze że jest takim idiotą żeby strzelić sobie w kolano?

 

Ten pracodawca to dzid i oszust z tego co napisałeś a pracownik zwykła  ciapa. Takie życie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. "kierowca chciał się zwolnic, ale postraszyli go sadem i spłacał z tej nieoficjalnej części wypłaty"

Wiec tu jest magiczne słowo "nieoficjalna", co oznacza że pracodawca może ją dać, albo może nie dać, bo oficjalnie i tak jej nie ma.

Czyli oficjalnie kierowca nie został ukarany !!!

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pjoter napisał:

Czyli rozumiem że pracodawca przed debilnymi pracownikami nie jest w żaden sposób chroniony ?

Nie zatrudniać debili.? Dwa to mieć ubezpieczenie ale nie takie za 1000zł załatwione przez internet czy telefon... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, danielpoz napisał:

Mówie o ubezpieczeniu firmy a nie komunikacyjnym. 

Co do AC jeślii ubezpieczyciel nie wypłacił to właściciel firmy ma możliwość dochodzenia swoich praw w sądzie. 

Oprócz kasy za kampera zapewne wystąpi  też o inne kwestie związane z pozbawieniem zarobkowania ,spłaty rat itd. 

Pewnie  miał już w kalendarzu klepnięte i zapłacone przez klientów terminy wynajmu z których musi się wywiązać .Tu kłaniają się kolejne umowy rezerwacji na konkretny termin wiążące zapewne obydwie  strony a w nich zapisy które wyraźnie mówią o niedotrzymaniu terminu.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maras napisał:

Oprócz kasy za kampera zapewne wystąpi  też o inne kwestie związane z pozbawieniem zarobkowania ,spłaty rat itd. 

Pewnie  miał już w kalendarzu klepnięte i zapłacone przez klientów terminy wynajmu z których musi się wywiązać .Tu kłaniają się kolejne umowy rezerwacji na konkretny termin wiążące zapewne obydwie  strony a w nich zapisy które wyraźnie mówią o niedotrzymaniu terminu.       

Ja pisałem w temacie kierowcy ciężarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 23:33, maarec napisał:

Wytłumacz to w P*U. Wypożyczalnia nie dostała kasy z AC, ubezpieczyciel powołał się na rażące niedbalstwo najemcy i kazał go ganiać z powództwa cywilnego.

Zawsze będą próbować się mignąć. Co niby innego niby oznaczają ich propozycje naprawy na chińskich podróbach "porównywalnych z jakością oryginału", jeszcze ze wskazaniem, że na życzenie wskażą firmy gdzie można w tych cenach dokonać zakupu części (do półrocznego samochodu na gwarancji) i warsztat ze wskazaną przez nich śmieszną stawką rbh? Szczyt perwersji. Każdy kto odpuści w takich przypadkach pójście do sądu, to dla ubezpieczyciela zysk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 09:00, Maras napisał:

Kupę lat temu wypożyczyłem nietypową przyczepę -taka dłużyca 6m paki- i w umowie było ,że przyczepa posiada tylko OC i całą odpowiedzialność za uszkodzenie bierze na siebie wypożyczający !!!  Nie czytając można naprawdę się przejechać.

Raz na jakiś czas wypożyczam busa. Biorę z firmy gdzie kosztuje xxx i mam 100% ubezpieczenia. Jak go rozwalę nawet ze swojej winy, to dzwonię po asistans i przywożą nowe auto, a rozbitka zabierają. A znajomi mówią "przecież tam i tam jest stówę taniej". Mam gdzieś tą stówę. Mój spokój jest więcej wart. 

Kiedyś jednak pojechałem do takich dziadów. Trasa krótka, więc to że auta wyglądają na zmarnowane mnie nie przeszkadzało. Pytam o ubezpieczenie AC, a napakowany osiłek prawie mnie opluł ze śmiechu. "Panie, przecież kur.. nikt nie ma AC w wypożyczalniach. Jak pan jebn... to dasz swoją polisę OC od osobówki i jakoś to będzie". Wysyczałem w jego klimacie "pier.... się" i pojechałem do stałej wypożyczalni. 

Jak wszyscy będziemy dziadów olewać, to znikną. 

Oczywiście branie kasy za wypadek od pracownika to przegięcie. Kiedyś pracownikowi który rozwalił auto, płaciłem nawet za operację ręki, po to aby mógł wrócić do pracy. Bo błąd się zdarza każdemu. A jak ci rozwali kolejny raz w krótkim czasie to go żegnasz i tyle.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.