Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Maras napisał:

Pytanie drugie kto wozi gaśnicę. Sprecyzuję nie mówię o tej w samochodzie.  

w budzie? ja :D i to wcale nie taką małą, i pod samą ręką, a nie skitrana gdzieś pod łóżkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 godzin temu, Maras napisał:

Pytanie drugie kto wozi gaśnicę. Sprecyzuję nie mówię o tej w samochodzie.  

Ja mam gaśnicę 2kg... ... w obserwowanych na Allegro. Czeka z wieloma innymi rzeczami na swoją kolej zakupu. Mam tez usprawiedliwienie, że przyczepę mam dopiero 3 tygodnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo zamieniam gaśnice 2 kg zamiast standardu 1 kg do samochodów, i tylko te z manometrem. Do busa, ewentualnie na wyjazdy z cepką (bus często=cepa), będzie ostatecznie 4-czka. 1-ki po przeglądzie, te z manometrem  do cepy. Bez manometru daję sobie spokój z przeglądem, zostawię u speców od gaśnic do utylizacji. 

Takie środki ratunkowe jak się ma, to przeważnie jest spokój, jak się nie ma to się coś wtedy wydarza. Tfutfu. Oby - i życzę tego wszystkim - gaśnica, jakakolwiek by nie była, dobrze służy tylko jako talizman od ognia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w planach miałem zakup gaśnicy do przyczepy. Teraz wskoczy na priorytet. Wiadomo, że życie o zdrowie najważniejsze, ale jednak jeśli uda się uratować dobytek gaśnicą za kilkadziesiąt złotych albo chociaż zmniejszyć straty to nawet nie warto się wahać nad takim zakupem. Musi być i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregor887 napisał:

wszystkie potrzebne klucze mamy zawsze w nocy w woreczku na szyi, pod piżamką

mam nadzieję, że na lince ze zrywką... bo jak się w nocy o coś zaczepisz to rano współspacz może się nieźle zdziwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2kg oznaczenie ABC z manometrem  w bakiście przedniej przy samym brzegu. Mało kiedy zamykam  ją na klucz stojąc już rozbity.

Druga 1kg taka jak w samochodzie jest w przedsionku obok drzwi wejściowych. 

A ,że w tym roku mam do kupienia płyny do WC i gaśnice na osy i szerszenie to zakupie jeszcze spray gaśniczy ,który zawsze był przy grillowaniu  a po leżał w budzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o sprayach gasniczych 500ml? Puszki są na tyle małe, że łatwiej je rozmieścić, tak żeby były pod ręką - u mnie jedna jeżdzi na drzwiach, druga kolo łóżka, a trzecia w rejonie "kuchni". Czy jednak lepsza jedna tradycyjna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RadekNet napisał:

A co myslicie o sprayach gasniczych 500ml? Puszki są na tyle małe, że łatwiej je rozmieścić, tak żeby były pod ręką - u mnie jedna jeżdzi na drzwiach, druga kolo łóżka, a trzecia w rejonie "kuchni". Czy jednak lepsza jedna tradycyjna?

 

Służą głównie do gaszenia ognia na kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Może ja zbyt dawno urodzony jestem, ale niecały liter wody z pianką jak na razie mnie zupełnie nie przekonuje.  Takie cudo może byłoby do wykonania halonem, ale tu ??? Może jakiś strażak się wypowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarekvolvo napisał:

No, nie wiem. Może ja zbyt dawno urodzony jestem, ale niecały liter wody z pianką jak na razie mnie zupełnie nie przekonuje.  Takie cudo może byłoby do wykonania halonem, ale tu ??? Może jakiś strażak się wypowie ??

Spray może uratować dobytek. Ale bardziej w bardzo szybkiej reakcji .Na przykład gotujesz w kuchni lub na grillu  i się coś zajęło ogniem i błyskawicznie działasz bo masz ten spray pod ręką. A jak już się konkretnie jara ,przepraszam :)  pali to raczej gaśnica plus ew. druga osoba sprayem.

Spray ma też tą zaletę ,że żona czy też dziecko szybciej sobie z nim poradzi jak z gaśnicą. Bo nie zawsze jest facet w pobliżu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.