Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdarzenie, jakich wiele - na wlocie do Bratysławy, 11.11. Ja szedłem na Wiedeń, kiedy na przeciwnym pasie ktoś nie zauważył przyczepki informującej o zmianie pasa...

2bb325d8f83e6e89med.jpg

5081316b2ef832b6med.jpg

7f485d69c73a06famed.jpg

a77c334c4dcee985med.jpg

Mimo, że było to na przeciwnym pasie, zatrzymałem sie na awaryjnym, by pomóc. Wiecie, ilu kierowców zatrzymało sie także, aby nieść pomoc ???? JEDEN. Też na moim pasie - też kierowca z Polski, też z busa... . 

 I miałem do ogarnięcia zabezpieczenie samochodów, wyłączenie silników, dostanie sie do zakleszczonego kierowcy w pomarańczowym kamionie - wyrwanie szyby i deski, plastików - jechał bez pasów, jak przywalił w podnośnik, to zaraz poprawił mu tirem. Oczywiście zatrzymanie ruchu, zbudowanie "buforu" między czołem korka a wrakami, uważanie na powierzchnię jezdni - wylało się prawie 100 litrów ropy, tyle samo oleju hydraulicznego i nie wiem ile, ale dużo - benzyny z osobówki - jeden z akumulatorów przyczepy wbił sie pod nią i rozerwał zbiornik... .

 I nikogo, qurwa do pomocy. Chłopaka z busa zadaniowałem do wezwania milicji i fojerwerów i do trzymania w pionie nieszczęśnika w ciężarówce. Reszta uczestników snuła sie w szoku i nie było z nich pożytku.  Za to służby przybyłe na miejsce miały juz gotowy front do działania.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki, i miło mi.... . Jednak martwi mnie, że zamiast odpowiedzieć "Każdy by to zrobił na moim miejscu..." - tak na prawdę nie wiem, co powiedzieć... . Przeraża mnie tumiwisizm i znieczulica u ludzi, którzy na własnych oczach widzą tragedię i nawet nie zapytają, czy może wody podać. Oczywiście nie wymagam, by każdy był wyszkolonym ratownikiem, ale zwykłe "Can I help You?" już może sprawić cuda.. . 

To już któreś z wielu zdarzeń, które przyszło mi "obsługiwać" samemu i jedno z kilku, w których pomoc dostałem od kierowcy z naszego kraju /Dziękuję Kolego, może kiedyś spotkamy się w ciekawszych okolicznościach, dzięki za pomoc !!/ To daje odrobinkę nadziei, że przynajmniej w naszym narodzie duch nie mija. 

 Jutro rano ruszam do Hiszpanii przez Paryż... mam nadzieję, że bez niespodzianek..

 Miłego wieczoru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całkiem przypadkowego wypadku w DE zrobiła się głośna sprawa jak to inni kierowcy zaczęli robić foty/filmy z wypadku. Policja też się wkur. na tą okoliczność i tych fotografujących  ukarała. Jeden z filmów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pstrykać to wszyscy... Bo na fejsa wrzucą.. . Ale do roboty się zabrać - nie ma komu. I jeszcze ci po palcach przejadą, bo przecież się spieszą. A żeby korytarz zrobić ? W B, NL, A - problemu nie ma. Tu musieliśmy rozgonić "czoło wyścigu" bo nie wiedzieli, że karetka jedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarekvolvo napisał:

Mimo, że było to na przeciwnym pasie, zatrzymałem sie na awaryjnym, by pomóc.   ........

Focenie itp ogladactwo- wiadomo karać bezwzględnie.   Ale chciałbym dodać do Twojej wypowiedzi Jarku jedną rzecz - ratujący czy to w wypadku drogowym czy innym musi patrzeć na swoje bezpieczeństwo, martwy, połamany lub okaleczony nie pomoże'
Tak nawiązując już bardziej teoretycznie nieraz przy jakieś gorzałce pytałem kumpli - wyjeżdżasz zza niewidocznego zakrętu jest wypadek widzisz  potrzaskane auta ludzie leżą jęczą, krwawią a jesteś sam - co robisz jako pierwsze ?  Wiesz jaki był stosunek odpowiedzi prawidłowych do złych było to ok 3 na 10
Realnie wg mnie świadomość i umiejętności ratownictwa czy pierwszej pomocy przedmedycznej są bardzo niskie zarówno wśród kierowców jak i w społeczeństwie

Nie tak dawno u nas obwodnica A4 rejon węzła tynieckiego - był wypadek chłopaki skoczyli ratować przez bariery na przeciwny i polecieli w dół bo kretyński projekt drogi nie przewidział krat pomostowych w pasie rozdzielającym nie było nawet ostrzeżenia - dziś jechałem stoją tabliczki a krat jak nie było tak dalej nie ma.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby pomoc była fachowa aby nie narobić więcej szkód.Tak na marginesie- częst spotyka się lekarzy a nawet ratowników medycznych którzy w niektórych sytuacjach wyrządzają szkodę swoim postępowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.