Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niedaleko Poznania na S5

image.thumb.png.465acf820dd853739c13f2a3544f07af.png

(20+) Ochotnicza Straż Pożarna w Łubowie – posty | Facebook

Cytat

Do wypadku doszło 27 lipca około godziny 11.30, jak informuje portal gniezno24.com, tuż przed zjazdem do MOP Pierzyska, na pasie w kierunku Bydgoszczy. Najpierw miała się zapalić przyczepa, a później samochód osobowy, który ją ciągnął.

Pożar samochodu i przyczepy kempingowej na S5. Duże utrudnienia w ruchu (tenpoznan.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja na trasę wszystko wyłączam z wyjątkiem lodówki na 12V, co jak wiemy, też może być problemem.

Mi też wygląda na poprzednią jedynkę, smutne, że dostała rykoszetem :(

Współczuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał:

Dlatego ja na trasę wszystko wyłączam z wyjątkiem lodówki na 12V, co jak wiemy, też może być problemem.

No właśnie, mogą to być włączone urządzenia, instalacja oświetlenia, hamulce itd.

Myślę, że po prostu się zdarza, w większości bez winy użytkownika, jak pożary aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie piszcie teraz takich rzeczy... Ja za tydzień na urlop jadę...;)

Ale tak na serio, to nieprzyjemnie się patrzy na takie zdjęcia. W myślach już sobie układam przebiegi kabli u mnie i gdzie mogą być słabe miejsca, lub plany jak reagować w sytuacji jak zobaczę dym za sobą. Staram się nie myśleć za dużo. Ale patrząc inaczej, to jak by się człowiek obawiał że się przewróci to by nie uczył dziecka chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, filipert napisał:

No właśnie, mogą to być włączone urządzenia, instalacja oświetlenia, hamulce itd.

Myślę, że po prostu się zdarza, w większości bez winy użytkownika, jak pożary aut.

Jak czasami widzę przejścia kabli od solarów do wnętrza przyczepy, oszczędzanie na jakości kabli itp, to wcale się nie dziwię, że dochodzi do pożarów. 
Poza tym wielu ludzi bawi się w elektryków, nie mając pojęcia o tym, co robią. Brak bezpieczników, bałagan w podłączeniach, złe przekroje kabli... 
Na dodatek butle gazowe nie zakręcane na czas podróży, zły stan instalacji gazowej, a wtedy wystarczy jakaś drobna nieszczelność, iskra i już mamy pożar gwarantowany. 
Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak niebezpieczny jest propan / butan. 

Co robić, gdy ciągniemy przyczepę i zacznie się jarać? To proste: zatrzymujemy się na poboczu i uciekamy! Oby się nie przytrafiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jerrylin napisał:

Co robić, gdy ciągniemy przyczepę i zacznie się jarać? To proste: zatrzymujemy się na poboczu i uciekamy! Oby się nie przytrafiło. 

Bym chyba próbował szybko odpiąć dyszel i choćby parę metrów uciec samochodem. Na początku oczywiście wszyscy WYPAD z samochodu i uciekać za pobocze rów itp. Kółko, chyba bym olał. Ter kilkadziesiąt kilo bym szarpnął żeby zwalić hak (chyba). Linka, wtyczka i byle autem do przodu. 

Przynajmniej tak to sobie wyobrażam, ale znając życie to nigdy nie wygląda tak jak by się chciało... Ale zawsze warto pobawić się w prepersa i analizować różne scenariusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Bym chyba próbował szybko odpiąć dyszel i choćby parę metrów uciec samochodem. (...). Kółko, chyba bym olał. Ter kilkadziesiąt kilo bym szarpnął żeby zwalić hak (chyba). Linka, wtyczka i byle autem do przodu. 

I to wszystko z butlą metr od głowy :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.