Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, lucas_ka napisał:

Ja obecnie kupuje z wygody w inter cars, a wcześniej kuowałem w http://www.sigma-wp.com.pl/kontakty.php

 

Ja mniej w Inter Cars a więcej hart, auto partner czy AD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w cytrynie wymieniam olej zamiast co 30kkm jak podaje producent to co 15kkm. Na jaki to szczerze mówiąc nie wiem, odstawiam auto do aso i robią. Ale cytryna chyba współpracuje z totalem? Na razie mam tylko 80kkm przebiegu ale nic się nie dzieje, oleju nie bierze. Tylko dziwny ten silnik bo strasznie dużo oleju wchodzi, 6,1L ? 

 

do jeepa lałem valvoline, od wymiany do wymiany nie dolewałem,  wymiana co 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mundek28 napisał:

Im więcej tym lepiej.

Tak się domyślam. Tylko w vw co zawsze miałem w 1,9tdi wchodziło podajże 3,5. W jeepie silnik 4,7 a wchodziło 4,5L. A tu 2L i wchodzi 6 :) jak pierwszy raz wymieniałem to się mocno zdziwiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 i też prawie 6L ale dolewamy przez 10tys ok 1l i nie jest to żadna usterka silnika a od tak już jest, każda SGV2 ma takie coś i było takie coś opisane w papierach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mundek28 napisał:

Im więcej tym lepiej.

zależy do czego, jełśli do holowania przyczepki na długich dystansach to tak, do osobówki na dojazdy do pracy to im niej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie czytał ten temat to zada pytanie " to wy lejecie Coca cole z biedronki do swoich silników??? "   ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MARKON napisał:

Odpowiedź: to nie Jan Nowak zaprojektował silnik na Polskę tylko Pan Her W , więc u nich ten 5w30 i 0w30 będzie ok to jest tylko klasa lepkości z 5w40 możesz zawsze przejść na 5w30 LL czy C3 tylko z 15w40 nie możesz już wrócić na 10w40

Napisałeś, że to odpowiedź, ale przyznam, że chyba nie zrozumiałem. Silnik nie był projektowany wyłącznie na Polskę :look:   "U nich", tzn. u kogo? Jeśli masz na myśli, jako kraj Niemcy, to czy "U nich", a u nas, to aż taka różnica w klimacie, że lepkość powinna być inna? Wiem, że chodzi o klasę lepkości i wiem, że 0W30 oraz 5W30 jest OK, bo o takich tu piszę i na takich jeździłem/jeżdżę. O coś innego pytam: czy dla 3l diesla lepsza będzie 0W30, 5W30, czy jest to bez różnicy, bo Jeśli byłoby jednak bez różnicy, to z jakich powodów są stosowane te dwie klasy lepkości? Oleju 5W40 nie było w wykazie dla tego silnika, więc nie stosowałem i nad tą lepkością się nie zastanawiam.

9 godzin temu, filipert napisał:

Jaki jest najlepszy olej? Od dobrego mechanika :)

Nie ironizuję tematu ani nie nabijam się, po prostu o tę jedną rzecz w życiu jestem szczęśliwszy.

Przypuszczam, że jest równie dużo osób, które przez taką wiarę w "dobrego mechanika" mogłyby napisać coś zupełnie przeciwnego, ale oczywiście nie neguję, że takiego masz, możesz mu zaufać i nie jest to poparte jedynie samą "wiarą". Również nie ironizuję, bo uważam, że taki naprawdę dobry i zaufany mechanik jest dzisiaj na miarę złota.
Sam bym chciał takiego mieć, ale nie mam tyle szczęścia, dlatego różnych rzeczy chciałbym się od Wszystkich w tym wątku dowiedzieć. :skromny:

4 godziny temu, witus napisał:

intercars tylko jest drogi w detalu, to minus.

Zgadzam się i potwierdzam. To jedno z droższych miejsc zakupu części zamiennych, ale w niektórych przypadkach = duża pewność zakupu oryginału.

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

do jeepa lałem valvoline, od wymiany do wymiany nie dolewałem,  wymiana co 10kkm

Jacku, rozumiem, że z tego oleju byłeś zadowolony :hmm:

20 minut temu, MARKON napisał:

Jak ktoś będzie czytał ten temat to zada pytanie " to wy lejecie Coca cole z biedronki do swoich silników??? "   ?????

Słuszna uwaga :ok:
Koledzy, prawie dwie ostatnie strony, to tylko o opakowaniach, Biedronce, Pepsi, butelkach i maśle, o którym nawet sam napisałem. Temat się rozjechał.
Co z moim ostatnim pytaniem? Napiszecie coś o tym? Napiszcie proszę, bo rzeczowe odpowiedzi otrzymuję tylko na PW. Przypomnę:
Napisano tu trochę o każdym oleju. Było trochę o Liqui Moly, było o Motul'u, sporo było o Castrolu i niewiele o Valvoline.
Napiszecie coś o tej firmie? Czy poza dwoma Jackami, ma ktoś jeszcze doświadczenia z olejami tej marki? Jakieś opinie?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kristofer napisał:

Jacku, rozumiem, że z tego oleju byłeś zadowolony :hmm:

 

Przez te 15kkm które u mnie przejechał problemów nie miałem. Ale to za krótki okres żeby cokolwiek powiedzieć. Ale polecił mi go mechanik typowo od jeepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kristofer napisał:

Napisałeś, że to odpowiedź, ale przyznam, że chyba nie zrozumiałem. Silnik nie był projektowany wyłącznie na Polskę :look:   "U nich", tzn. u kogo? Jeśli masz na myśli, jako kraj Niemcy, to czy "U nich", a u nas, to aż taka różnica w klimacie, że lepkość powinna być inna? Wiem, że chodzi o klasę lepkości i wiem, że 0W30 oraz 5W30 jest OK, bo o takich tu piszę i na takich jeździłem/jeżdżę. O coś innego pytam: czy dla 3l diesla lepsza będzie 0W30, 5W30, czy jest to bez różnicy, bo Jeśli byłoby jednak bez różnicy, to z jakich powodów są stosowane te dwie klasy lepkości? Oleju 5W40 nie było w wykazie dla tego silnika, więc nie stosowałem i nad tą lepkością się nie zastanawiam.

Powiem Ci szczerze przez 4lata nie sprzedałem ani litra 0w30 z półki, jedyny 0w30 to był olej Ford 0w30 i był zamawiany tylko dla tego klienta, 5w30ll i 5w30 C3 tak samo jak 5w40 do diesla i pb,  o 10w40 juz nie wspomne szly  niezliczone ilości, firmy C ale powód już napisałem, a ja z chłopakami do swoich aut lalismy LM 5w40 ze wzgledu na to jak silnik pracowal na tym oleju nie tylko zima ale i latem, 5w30 już nie ma takiego zakresu pracy, do tego co 10tys komplet filtrów filtrona 

20200507_165238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacekzoo napisał:
 

Przez te 15kkm które u mnie przejechał problemów nie miałem. Ale to za krótki okres żeby cokolwiek powiedzieć. Ale polecił mi go mechanik typowo od jeepów

Czyli chyba można założyć, że olej porządny, a jego zastosowanie wynikało z doświadczenia i wiedzy mechanika.

15 minut temu, MARKON napisał:

Powiem Ci szczerze przez 4lata nie sprzedałem ani litra 0w30 z półki, jedyny 0w30 to był olej Ford 0w30 i był zamawiany tylko dla tego klienta

Ciekawe, to co piszesz i nie wiem jak to wytłumaczyć. Mój silnik był od nowości zalewany 0W30 i taki był nawet specjalnie produkowany przez Castrola. Dopiero jakiś czas temu zmieniłem na 5W30, bo nie było wtedy innej alternatywy dla LL-04, ale obecnie ponownie jest dostępny 0W30 LL-04, dlatego zastanawiam się , czy nie wrócić do poprzedniej lepkości, czy już pozostać przy tej i tak, jak pytałem: jakie to może mieć znaczenie - różnica tej "piątki" :hmm: Masz jakąś własną opinię, poparta może doświadczeniem, o Valvoline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja w poprzednim holowniku miałem jak go kupiłem łojej to taki jak na foto i powiem wam z ręku na sercu auto nie miało lekko. Zrobiłem nim ponad 60 tyś km i od zmiany do zmiany zero brania oleju, teraz mam nowszą Zafirę i się będę mocno zastanawiał na co zmienić bo jak na razie jeździ na tym co zaleca Łopel..

 

20200507_171504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kristofer napisał:

Czyli chyba można założyć, że olej porządny, a jego zastosowanie wynikało z doświadczenia i wiedzy mechanika.

Ciekawe, to co piszesz i nie wiem jak to wytłumaczyć. Mój silnik był od nowości zalewany 0W30 i taki był nawet specjalnie produkowany przez Castrola. Dopiero jakiś czas temu zmieniłem na 5W30, bo nie było wtedy innej alternatywy dla LL-04, ale obecnie ponownie jest dostępny 0W30 LL-04, dlatego zastanawiam się , czy nie wrócić do poprzedniej lepkości, czy już pozostać przy tej i tak, jak pytałem: jakie to może mieć znaczenie - różnica tej "piątki" :hmm: Masz jakąś własną opinię, poparta może doświadczeniem, o Valvoline?

Bez problemu możesz wrócić do 0w30 to tylko jak dla mnie większy wydatek Valvoline ? Tak jeśli już stawiasz na ten olej lub C to tak zdecydowanie, nie mogę tu pisać wszystkiego bo Internet jest dostępny dla wszystkich ale na priv chętnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.