Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

Olej ma być zgodny z którąkolwiek specyfikacją jakie podaje producent samochodu. Marka nie ma żadnego znaczenia. Ważne żeby wymieniać max co 10-15 tys .  Najlepiej nie zmieniać specyfikacji ale to tez nie jest żaden grzech i nic się nie stanie. Ja we wszystkim leje 5w30 castrol edge z przyzwyczajenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kristofer napisał:

No właśnie, też tak uważam. Opakowanie może być większe, ale informacja o zawartości musi być prawdziwa, bo inaczej byłoby to jawne oszustwo.

Tomku, masz dużo do czynienia z motoryzacją. Masz może swoje zdanie na temat olejów, o które pytałem :hmm:

PS

Napisano tu trochę o każdym. Było trochę o Liqui Moly, było o Motul'u, sporo było o Castrolu i niewiele o Valvoline.
Napiszecie coś o tej firmie? Czy poza Jackiem, ma ktoś jeszcze doświadczenia z olejami tej marki? Jakieś opinie?

Jeżeli chodzi o oleje to używam zwykłych o odpowiedniej lepkości i parametrach np. Lotos jednak olej wymieniam max co 10 tyś lub co 1 rok.
Co do Motul czy Liqui Moly nigdy takich nie stosowałem poza jakimiś dodatkami np. Motul do mostów z blokadą LSD.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc oleju w silniku wynika z jego konstrukcji, nie ma sie co licytowac ile kto wlewa, dolewki między wymianami to też nic dziwnego, instrukcje podają ile oleju na 1000km może zużyć silnik

Ja bym lał taki olej jaki był i nie kombinowal bo szkada życia ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, smutny napisał:

Olej ma być zgodny z którąkolwiek specyfikacją jakie podaje producent samochodu. Marka nie ma żadnego znaczenia. Ważne żeby wymieniać max co 10-15 tys .  Najlepiej nie zmieniać specyfikacji ale to tez nie jest żaden grzech i nic się nie stanie. Ja we wszystkim leje 5w30 castrol edge z przyzwyczajenia . 

Brak konsekwencji w tej wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smutny napisał:

Olej ma być zgodny z którąkolwiek specyfikacją jakie podaje producent samochodu. Marka nie ma żadnego znaczenia. Ważne żeby wymieniać max co 10-15 tys .  Najlepiej nie zmieniać specyfikacji ale to tez nie jest żaden grzech i nic się nie stanie. Ja we wszystkim leje 5w30 castrol edge z przyzwyczajenia . 

Producent ma wielkie znaczenie

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Jeżeli chodzi o oleje to używam zwykłych o odpowiedniej lepkości i parametrach np. Lotos jednak olej wymieniam max co 10 tyś lub co 1 rok.
Co do Motul czy Liqui Moly nigdy takich nie stosowałem poza jakimiś dodatkami np. Motul do mostów z blokadą LSD.
 

A co masz opla Frontere ? że używasz do mostów z LSD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MARKON napisał:

Bez problemu możesz wrócić do 0w30 to tylko jak dla mnie większy wydatek Valvoline ? Tak jeśli już stawiasz na ten olej lub C to tak zdecydowanie, nie mogę tu pisać wszystkiego bo Internet jest dostępny dla wszystkich ale na priv chętnie 

OK, rozumiem, dzięki za informacje.

3 godziny temu, smutny napisał:

Najlepiej nie zmieniać specyfikacji [...]

Nie zmieniałem i nie zmieniam specyfikacji, zmieniłem w pewnym okresie jedynie lepkość, ale to z chwilowej konieczności. Castrol zakończył produkcję oleju, który używałem, a nowy, który go zastąpił, nie miał przez pewien czas właśnie wymaganej specyfikacji, stąd zmiana na inny olej, ale wciąż z potrzebną specyfikacją.

1 godzinę temu, MARKON napisał:

Producent ma wielkie znaczenie

Coraz bardziej jestem o tym przekonany.

PS

Nikt nic nie napisze czegoś więcej, o Valvoline :hmm:

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Do Terracana wlałem.

No wystarczy nie dodać dodatku i blokada leci, ja miałem taką w fronterze b, auto było typowo w teren, teraz jest Vitara bez blokady i też w teren 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kristofer napisał:

Nikt nic nie napisze czegoś więcej, o Valvoline

Zastanawiałem się czy napisać, ale upominasz się już kolejny raz to odpowiem.

Różne auta wymagają olejów o różnych specyfikacjach dla tego się nie wypowiadałem, bo nie używałem konkretnie tego oleju Valvoline, o który pytasz, ale ogólnie z marki byłem zadowolony (użytkowałem olej longlife przeznaczony do silników o dużym przebiegu) nie potrzebne były dolewki pomiędzy wymianami, tak "na oko" olej zachowywał swoje parametry przez cały okres użytkowania (ale zaznaczam jeszcze raz, że był o innej specyfikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat.thumb.jpg.725239e4dac216a42cece0e482694148.jpg

To prawda, podałem na wstępie konkretne oleje, ale jak później pisałem, interesują mnie wszelkie opinie, nie tylko o tych konkretnych produktach, ale również o firmach które je produkują, czyli np. na podstawie czyichś doświadczeń z innym olejem danej marki. Myślę, że to przecież w jakiś sposób odzwierciedla poziom i jakość produkcji danej firmy.
Z tego powodu, również za Twoją odpowiedź bardzo dziękuję.
Nawiasem mówiąc, sam używałem w innych samochodach produktów tej marki, a wśród nich był też olej, o którym wspominasz. Jeśli dobrze pamiętam, był określany jako olej dla silników o przebiegu pow. 100, czy 150 tys. km :hmm:
W garażu mam chyba jeszcze jakąś "pamiątkową" banieczkę  ?

Ktoś, coś jeszcze o tej firmie?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 17:58, smutny napisał:

Ważne żeby wymieniać max co 10-15 tys

Po co w nowoczesnym aucie wymieniać co 15, a już tym bardziej co 10? T

Trzymasz się specyfikacji producenta samochodu, bo wierzysz że ma rację. Więc dlaczego nie wierzysz że on wie co ile go wymieniać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cathay napisał:

Po co w nowoczesnym aucie wymieniać co 15, a już tym bardziej co 10? T

Trzymasz się specyfikacji producenta samochodu, bo wierzysz że ma rację. Więc dlaczego nie wierzysz że on wie co ile go wymieniać? 

 

Znam producentów którzy nie przewidują wymiany oleju a ASB. I co? Bo skrzynia pada koło 200kk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.