Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Z drugiej strony patrząc, często mamy w głowie gdzieś zakodowane (ja również), że jednak nie ma to, jak oryginał z karawaningowego sklepu, czyli Aqua Kem Blue i Aqua Rinse default_waytogo.gif  Może właśnie to powoduje, że płyny "Campa" postrzegamy, jako mniej

 

 

 

Z tego samego powodu wielu ludzi kupuje specjalny karawaningowy papier toaletowy po 4 zł za sztukę , który chyba się niczym nie różni od zwykłego. A na pewno rozpuszcza się tak samo dobrze czy to w Campa Blue czy Aqua Kem Blue.

 

A wracając do płynów to ze swojej strony mogę polecić jeszcze płyn Campingaz. Rok temu skończył mi się Thetford i byłem poniekąd zmuszony do kupienia Campingaz. I okazało się, że jest on równie dobry, a może nawet ciut lepszy od Thetforda.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Ja od dłuższego czasu kupuje Tornado przez internet w 5 litrowym opakowaniu, papier zwykły, czasami jak dostanę to z nadrukiem rumianku i nie zaobserwowałem żadnych minusów. Prawda jest też taka że użytkujemy WC intensywnie i nie dalej niż po 2 dniach je opróżniam, a w zasadzie codziennie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z automatów do oczyszczania Kota?. Jestem na kempingu gdzie w okolicy nie ma kimika, za to jest automat:). Mam nowa kasetę Dometica i wydaje mi się dużo delikatniejsza od poprzedniego Thedforda... Ktoś, coś?

więc automat działa choć były problemy bo nie chciał przyjąć żetonu, udało się dopiero za którymś razem.

Kaseta wyjechała opróżniona i zalana płynem, płyn całkiem inny niż thetford zobaczymy jak będzie działać. Co do samego czyszczenia to nie jest idealne, kaseta nie jest obracana tylko zawartość wyciągana przy pomocy pompy vacum ale dla osób wrażliwych dobro rozwiązanie bo cały proces odbywa się bezobsługowo za zamkniętymi drzwiami  :-]

 

 

0f2d9b53f3adef72e51f067a0719302b.jpgcf0c79fc4810d00b76a3a6d46d603397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki...w Hajduszoboszlo lub okolicach ktoś kojarzy czy kupię gdzieś płyn do kota ? 

Bo zabrałem zapas 3 butelek i właśnie się kończy...

 

W Debreczynie masz Obi i Praktiker. W Obi powinieneś kupić płyn Campingaz, całkiem dobry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Zaczęliśmy  stosować saszetki i jest ok, do płynu raczej nie wrócimy.

https://allegro.pl/oferta/saszetki-toaletowe-thetford-wc-tabletki-15szt-9175590328

 

U mnie się one nie sprawdziły. Płyn campi działał na urlopie zdecydowanie skuteczniej i dłużej. Do 3 dni było ok, później zaczynało śmierdzieć. Niebieski campi nawet po 5 dniach był świeży na ile można to tak nazwać ?

Może zimą zaszkodziła saszetkom, zostawiłem w przyczepie. Choć i w zeszłym sezonie jakoś super nie byly. Po prostu działały. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szary11 napisał:

U mnie się one nie sprawdziły. Płyn campi działał na urlopie zdecydowanie skuteczniej i dłużej. Do 3 dni było ok, później zaczynało śmierdzieć. Niebieski campi nawet po 5 dniach był świeży na ile można to tak nazwać ?

Może zimą zaszkodziła saszetkom, zostawiłem w przyczepie. Choć i w zeszłym sezonie jakoś super nie byly. Po prostu działały. 

 

U nas kaseta wytrzymuje max 2 dni, dłużej nie umiem powiedzieć, do dwóch dni wszystko ok. Przekonała mnie tym że mało miejsca potrzebują (baniak miałem 5l) nie wylewają się z baniaka podczas jazdy, mniejsza waga i przy wlewaniu do kasety zawsze mi się ulało i opierdzieliłem kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 10:36, szary11 napisał:

Niebieski campi nawet po 5 dniach był świeży na ile można to tak nazwać ?

Też mam jak najlepsze zdanie o "niebieskim" Thetforda :ok: Kiedyś przed wyjazdem zalałem kasetę i miałem jechać "na dzikusa", ale po drodze plan się zmienił i w efekcie zawitałem na pięknie wyposażony i utrzymany kemping. W czasie jazdy tylko raz korzystałem z  własnej toalety, a na kempingu w ogóle o niej zapomniałem. Po wyjeździe z kempingu, zacząłem korzystać z WC i wszystko było ok, czyli tak, jakbym dopiero wlał świeży płyn. Na niebieskim jeszcze nigdy i w żadnych warunkach się nie zawiodłem i to jest chyba główny powód, że nie testuję żadnych innych "wynalazków". Po co zmieniać coś, z czego jest się zadowolonym ...

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Musi być. 

Kem Blue - do 5 dni działania, 120 ml na rezerwuar, pojemność 1,5 l ok. 52 zł

Kem Blue Weekender - do 3 dni, 60 ml na 5 l pojemności rezerwuaru, pojemność 2 l, ok. 41-42 zł. 

Najpierw myślałem że chodzi o zarabianie dutków, ale koszt jednostkowego użycia mniej więcej ten sam, raczej będzie szło o inny skład  i "łagodniejszą" dla środowiska chemię, bo wiele osób np. nie używa green-a, a tradycyjny "blue" to totalne zabójstwo np. dla oczyszczalni ścieków, co w okolicach "nawiedzanych" masowo tymi specyfikami na pewno jest problemem. Zwykły po 2 dniach dajesz zrzut, 1 dzień płynie i w oczyszczalni jeszcze 2 dni działa, akurat jak wpływa na osadniki i złoże aktywne (bakteryjne). A tak to 2 lub 3 dni, zrzut, nawet jeśli do szamba, to do oczyszczalni spływa w zasadzie nieaktywny. 

Ale spekuluję. 

Może nie tyle słabszy, ale o krótszym czasie działania. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.