Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę, czy duża ilość kamienia w kasecie po ok. 4 tygodniach , to wina płynu, chorwackiej twardej wody, siusków czy to może jest normalne zjawisko?

 

Jeśli wcześniej kaseta kamienia nie miała i nie macie doświadczeń z jej użytkowaniem, to wszystkie wymienione czynniki mają na to wpływ, łącznie z Waszym trybem odżywiania i przemianą materii.

Osad "kamienny" w kasecie nie jest tragedią, jeśli go w porę (i na świeżo) usuniesz - są do tego odpowiednie i skuteczne środki Thetford'a:

 

post-8228-0-22106500-1504294068_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli wcześniej kaseta kamienia nie miała i nie macie doświadczeń z jej użytkowaniem, to wszystkie wymienione czynniki mają na to wpływ, łącznie z Waszym trybem odżywiania i przemianą materii.

Osad "kamienny" w kasecie nie jest tragedią, jeśli go w porę (i na świeżo) usuniesz - są do tego odpowiednie i skuteczne środki Thetford'a:

 

attachicon.gifTCTC.jpg

W Norwegii jest miekka woda, i sobie myślę, że płyn który kupiłem klasy ekonomicznej ma duży wpływ na to, wystarczy wspomnieć, że w czajniku elektrycznym od 6 lat nie osadziło się dosłownie nic. I być może powinienem kupić np płyn na rynku chorwackim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii jest miekka woda, i sobie myślę, że płyn który kupiłem klasy ekonomicznej ma duży wpływ na to, wystarczy wspomnieć, że w czajniku elektrycznym od 6 lat nie osadziło się dosłownie nic. I być może powinienem kupić np płyn na rynku chorwackim.

Nie widziałem nigdy kamienia w kasecie, na tym śliskim plastiku osadza się kamień? Może faktycznie masz jakiś inny płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIAn, myślę że to ekopłyn ;).

 

A na teraz, wlej do kasety wodę (tak z 8l), do tego wlej domestos (czy co tam macie w Norge), wsyp z 1kg surowego, białego ryżu i jedź na kemping.

Na kempingu oczywiscie opróżnianie kasety i dopiero użycie.

 

Ostatnio tak polecilem koledzie w nowej(używanej) cepce i był w szoku jak mu się sama kaseta w środku umyła podczas 2h jazdy na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamieniem sobie poradziłem, butelka octu załatwiła sprawę. Obstawiam, że płyn niedostosowany do twardej wody, bo nie dość że dużo tego kamienia, to jeszcze tak mocno przyklejony do kasety, że naprawdę ciężko było to oderwać. Może trochę kamienia było z przemiany materi, ale na taką ilość to musiałbym żreć kamienie chyba :] . Wspomnę tylko,że przed wyjazdem kaseta była wyczyszczona, i nie było w niej wcześniej żadnego nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamieniem sobie poradziłem, butelka octu załatwiła sprawę. Obstawiam, że płyn niedostosowany do twardej wody, bo nie dość że dużo tego kamienia, to jeszcze tak mocno przyklejony do kasety, że naprawdę ciężko było to oderwać. Może trochę kamienia było z przemiany materi, ale na taką ilość to musiałbym żreć kamienie chyba :] . Wspomnę tylko,że przed wyjazdem kaseta była wyczyszczona, i nie było w niej wcześniej żadnego nalotu.

Faktycznie macie jakieś eko te płyny ;) nigdy nie widziałem takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne. Ja nie mam kasety tylko turystyka w którym co gorsza cześć zbiornika jest biała i nigdy nie miałem tam śladu kamienia. Po 3 tygodniach wakacji opłukałem i wygląda jak nowy. Używany od 3 sezonów na każdym wyjeździe. Chemia Tornado, wcześniej tabletki teraz płyn. Zbiornik nigdy nie był czyszczony mechanicznie. Fakt, że w przerwach między wyjazdami zawsze wlewam trochę wody i troche płyny do domowego Wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o płynie do spłukiwania.Słyszałem opinie o tym ze jak ma sie elektryczna spłuczke lepiej go nie używać.Ponoć pompka siada.Czy to prawda?

Nie siądzie ;) raczej bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.Ale tyle sie naczytałem tego i tu na forum i poza.Opinie sa tak różne.W tym sezonie nie uzywałem płynu do spłukiwania tylko to kasety.Super sie sprawiał.Zostało mi opakowanie płynu do spłukiwania.Dlatego spytałem.Mam nowa pompkę i nie chce jej zajechać.W tym sezonie napewno jeszcze pare razy pojade więc nie za bardzo wiem uzywac czy nie?Lub czy tez uzywac obu naraz.Do kasety i do spłuczki jednocześnie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma rodzaj płynu i płyn w ogóle do trwałości pompki   :hmm:  - jak będzie nieszczelna i wpuści wodę do środka to w zasadzie wszystko jedno co wpuści bo i tak się rozwali  :swieca:


KIAn, myślę że to ekopłyn ;).

A na teraz, wlej do kasety wodę (tak z 8l), do tego wlej domestos (czy co tam macie w Norge), wsyp z 1kg surowego, białego ryżu i jedź na kemping.
Na kempingu oczywiscie opróżnianie kasety i dopiero użycie.

Ostatnio tak polecilem koledzie w nowej(używanej) cepce i był w szoku jak mu się sama kaseta w środku umyła podczas 2h jazdy na pole.

 

mniej wody i mniej ryżu - efekt będzie dokładnie taki sam

 

ale metoda jest naprawdę rewelacyjna 

 

a świeży kamień/osad schodzi płynem thetforda po godzinie moczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.