Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem okazję używać płynów Obelink. W sezonie jesiennym i wiosennym, na świeżo, gdy woda do rozcieńczenia i buda była chłodna działał beznadziejnie. Latem go wykończyłem lejąc ok 200ml i jakoś działał, rozpuszczał w miarę.

Thetforda nie kupuje już dość długo, campi czy tornado sprawdza się wystarczająco dobrze, jakości w nim nie widziałem ponad ww, więc po co przepłacać?

Tabletki również miałem, po prostu działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My już kilkanaście lat używamy płynów … pierwszy raz taka mina, tym bardziej bolesna, że dotyczy najlepszego teoretycznie z nich. Pytanie czy coś w fabryce nie pykło w czasie pandemii czy jakaś podrobiona partia poszła w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania bo pierwszy raz wyjechaliśmy w podróż .

 

Kupiłem jakieś płyny z actiona . Ten od spłuczki nawet wody nie zafarbował. Ten do kasety jakoś tam działa rodzinka zapełniła w drodze do CRO kasetę po sam brzeg nie śmierdziało zbytnio ale i tez nie pachniało jakos tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie o czym Wy w ogóle mówicie :niewiem: Stosuję Thetforda od początku mojej przygody z karawaningiem i nigdy nie miałem żadnych problemów z zapachem. Używając języka z branży IT powiem, że "u mnie działa" . Z ciekawości, jaką datę ważności macie na butelkach? Producent gwarantuje jakość produktu do 3 lat, a potem wg specyfikacji produkt może działać słabiej. Może kupiliście jakąś wyleżakowaną partię? Ja uczciwie przyznam, że nigdy nie sprawdzałem daty przydatności płynów do kibelka, ale po lekturze ostatnich postów w tym wątku to zrobię.

2a85eae8baa1f593e9a4c173ca01c42b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.08.2022 o 18:59, witus napisał(a):


2a85eae8baa1f593e9a4c173ca01c42b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

W zeszłym roku z powodu oszczędności kupiłem płyny z ACTIONA na nasz pierwszy wyjazd.

 

W tym roku kupiłem Tethforda do spłuczki i kasety. Niebo a ziemia, nigdy więcej tanich badziewi.

Chociaż przy upałach 30+ i dawkowaniu mniej niż producent zaleca poszło 3/4 butelki trochę mało wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maras napisał(a):

Tornado vs Tethford nie widzę różnicy .

Tylko jedna uwaga . Tornado tylko orginalny a nie jakieś inne pod tą samą nazwą.

Podzielam Twoją opinię. Używałem tornado i naprawdę jest ok. Thetford ma bardziej intensywny zapach. Więcej różnic nie zauważyłem. Dziś do testów zamówiłem agachem. Zobaczę co to warte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michal_k napisał(a):

A czy ktoś używał produktów Agachem? Skończył mi się Thetford, i tak mnie kusi, żeby zaryzykować inny.  image.thumb.png.fb689271c6372e60f4b3497306a8c8fc.png

Ja używam, ten pierwszy - koncentrat. Jak dla mnie świetny dozownik w butelce. W upałach w Grecji lałem po 50 ml na kasetę a normalnie leje po 20, 30 ml. Według mnie  bardzo dobry produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Simbus1 napisał(a):

Ja używam, ten pierwszy - koncentrat. Jak dla mnie świetny dozownik w butelce. W upałach w Grecji lałem po 50 ml na kasetę a normalnie leje po 20, 30 ml. Według mnie  bardzo dobry produkt.

Używałem na działce ten drugi w THETFORD Qube XGL 21L bo dostałem w komplecie. Też w sumie złego słowa nie mogę powiedzieć ;) W przyczepie używam płynu Thetforda, ale w pogotowiu czekają już saszetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ventyl napisał(a):

W zeszłym roku z powodu oszczędności kupiłem płyny z ACTIONA na nasz pierwszy wyjazd.

 

W tym roku kupiłem Tethforda do spłuczki i kasety. Niebo a ziemia, nigdy więcej tanich badziewi.

Jak jest zimno, to ten z Actiona jeszcze jakos daje radę, ale latem to faktycznie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.